Nábíječka autobaterií

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Náhlovský Jiří 8. 7. 2006 23:40

Prosím o radu při výběru dobré nabíječky???

Nezná někdo některého českého výrobce ???

//Marek_Litzman - upraven název threadu, počtěte si, prosím zde
CPU AMD Athlon XP 3200+
Náhlovský Jiří
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Honza729 9. 7. 2006 08:59

Ja nabijim modelarskou nabijeckou, ma tu vyhodu, ze si nastavim proudy jake chci, muzu dat cyklus vybit/nabit.......
Jinak v beznych "velkych"nabijeckach moc rozdil neni....
Honza729
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Dreamer_ 9. 7. 2006 23:02

... dobrá nabíjačka je aj z adaptéra k notebooku. Pripojenie cez zásuvku zapaľovača, kôli jednoduchej obsluhe. Dá zo síce max. okolo 4,5 A, ale to je postačujúce ...
Dreamer_
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod CHiP 9. 7. 2006 23:05

Z vybitý baterky se bude špatně dobíjet :hm :) :D
Já mám doma Einhell a nestěžuju si :)
S autobusem ujeto 300tis. km bez zaviněné nehody 8)
CHiP
Autobusák roku 2009

Odeslat příspěvekod anonymni 9. 7. 2006 23:12

Mno hlavne at ma nabijecka i urdzovaci proud, to se docela hodi. A jinak, aby nabijela nejakym slusnejsim proudem, nejake 2A je na umreni... takze tak 0,5A udrzovaci a 4-5A aspon nabijeci...
anonymni

Odeslat příspěvekod oscar 9. 7. 2006 23:13

nabijet by se melo desetinovym proudem kapacity baterie po dobu jedenacti hodin.
Psychotik je, zjednodušeně řečeno, člověk, žijící ve svém vlastním světě, obtížně rozlišující představy a realitu - petrumr.
oscar
Inventář

Odeslat příspěvekod matuS 10. 7. 2006 10:57

doporucujem nabijacku Optimate.
--
matuS

http://www.remy.sk
matuS
Štamgast

Odeslat příspěvekod Rs. 10. 7. 2006 11:14

nevybirej letadlo, vzhledem k tomu jak brutalne funguje dobijeni za provozu to nema smysl.
Tj: aby to melo
- ampermetr
- dalo to mezi 4-6 A (mene vetsi baterii nevadi, ba naopak)
- bylo to skladne (kabelaz), lehke, odolne narazu a desti (kdyz to nechas pres noc venku nabijet)

dostatecne splnuje napr Bosch ap ...
Rs.
Štamgast

Odeslat příspěvekod Petr.kkk 10. 7. 2006 11:42

Bosch jsem měl.Ale jelikož jsem zjistil,že ji nepotřebuji,tak jsem ji prodal. Mr. Green
Petr.kkk
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Rs. 10. 7. 2006 12:27

osobne mam nejakou Teslu s dobastlenym V/A metrem po tatovi, vyroba nekdy v roce kdy jsem se narodil ...
Rs.
Štamgast

Odeslat příspěvekod oscar 10. 7. 2006 12:28

Rs: jeste elektroonky? :-D :-D
Psychotik je, zjednodušeně řečeno, člověk, žijící ve svém vlastním světě, obtížně rozlišující představy a realitu - petrumr.
oscar
Inventář

Odeslat příspěvekod Rs. 10. 7. 2006 12:29

zase tak stary nejsem :-) pouze germanium
Rs.
Štamgast

Odeslat příspěvekod Vladik 10. 7. 2006 13:53

My máme doma nějakou staletou nabíječku, jediný nastavování tam ja auto 12v moto 6v a silně nebo slabě. Stála přes 600kčs tak to byla docela drahá. Teď jsem baterku nabíjel. Zkusil jsem jak to vypadá všechny články kolem 80% a jeden kolem 50% co myslíte je ta baterka na umření? :o mám jí asi 4 roky. Moc se mi nová kupovat nechce ale asi to na zimu nerisknu mám motor 1,4 teď tam mám 60Ah a měl jsem pučenou 70tku a jde tam tak si asi koupím silnější přeci jen na zimu se to vyplatí, když je to už starej chropl :hm
Vladik
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Petr.kkk 10. 7. 2006 14:01

Vladik píše:My máme doma nějakou staletou nabíječku, jediný nastavování tam ja auto 12v moto 6v a silně nebo slabě. Stála přes 600kčs tak to byla docela drahá. Teď jsem baterku nabíjel. Zkusil jsem jak to vypadá všechny články kolem 80% a jeden kolem 50% co myslíte je ta baterka na umření? :o mám jí asi 4 roky. Moc se mi nová kupovat nechce ale asi to na zimu nerisknu mám motor 1,4 teď tam mám 60Ah a měl jsem pučenou 70tku a jde tam tak si asi koupím silnější přeci jen na zimu se to vyplatí, když je to už starej chropl :hml/quote]
Zimu možná přežije a pak náhle umře. Některý článek se prostě zkratuje opadaným olovem s desek,nebo nevratná sulfitace. 4 roky je tak průměr. Ovšem někomu vydrží třeba 8 let,někomu odejde po 2 letech.70Ah??? na 1,4 motor je zbytečný přepych
Petr.kkk
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Vladik 10. 7. 2006 14:23

Jak koukám na ceny tak si koupím nějakou slabší ale značkovou a s vysokým startovacím výkonem teď mám jen 280V
Vladik
Pozorovatel

Další stránka