Jak moc normálně brzdí klimatizace?

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Jenyk 21. 6. 2006 20:35

V Astře G 1,6/74 kW jsem na výkonu motoru zapnutí manuální klimy vůbec nepoznal. Opakovaně jsem to zkoušel. A chladila dobře.
Jenyk
Nováček

Odeslat příspěvekod fabka2004 21. 6. 2006 20:36

mike_k píše:Na moji Fabii 2.0 85kw je klima taky sakra poznat na vykonu i na spotrebe. I kdyz to porad neni nic proti Fabii s 50kW motorem, kterou jsem mel kdysi moznost jet. Tam jsem po zapnuti klimy nebyl schopen predjet ani nakladak. I kdyz jsem podradil a hodil plyn naplno, tak auto jelo porad konstantni rychlosti a nezrychlovalo. Nicmene v tom humusackem pocasi jake ted je radsi pojedu za 10l a trosku pomaleji nez abych se upekl. Zvlastni ze u vsech firemnich dieslu, co jsme meli, neslo zapnuti klimy poznat absolutne vubec. Nevim, asi jsou na tom naftaky mene citlive.

pacia sa mi zvasty typu "abii s 50kW motorem, kterou jsem mel kdysi moznost jet. Tam jsem po zapnuti klimy nebyl schopen predjet ani nakladak. I kdyz jsem podradil a hodil plyn naplno, tak auto jelo porad konstantni rychlosti a nezrychlovalo. "
fabka2004
Servismen

Odeslat příspěvekod Hustoles 22. 6. 2006 12:58

Red_Dwarf píše:Koudelka: Bez klimy 1,0-1,1 a s klimou na plný kule 1,7. Heč, mám víc :D /quote]
:o :cry: :cry:
Hustoles
Chameleon Garáže

Odeslat příspěvekod RRAAFF 22. 6. 2006 13:01

Benzín no :wink: . Ale v zimě mi to zase hnedle topí :wink:
Fabia 3 Combi 1,0 TSI DSG Style + blind spot+FLA+parkassist P/Z+adaptivní tempomat...
Ex. Škoda Rapid lifback FL 1,0 TSI 81kW Ambition
Ex.Škoda Rapid Spaceback FL 1,0 TSI 70kW Ambition

Opel Vectra B 1.8 16V CD sedan 302000km
RRAAFF
Inventář

Odeslat příspěvekod CHiP 22. 6. 2006 13:03

Red_Dwarf píše:Benzín no :wink: . Ale v zimě mi to zase hnedle topí :wink:-/quote]

Mě taky :P
S autobusem ujeto 300tis. km bez zaviněné nehody 8)
CHiP
Autobusák roku 2009

Odeslat příspěvekod hlobilp 22. 6. 2006 14:02

Nejak zvlast jsem to nepozoroval, ale nepripada mi, ze by mi auto pri pustene klima jelo hur. Mam automatickou. Pri volnobehu jsou otacky asi o 300 vys pri pustene klima.
fabka2004: nekomu to tak muze pripadat, ze auto nejede. Taky se mi to stava, kdyz presednu do neceho co ma +- polovicni vykon, ze ani nezkousim predjet.
Hyundai i30
Sony Xperia Neo V
Fujitsu AH531
hlobilp
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod RRAAFF 22. 6. 2006 14:20

CHIP: Po 1000m ti z toho jde teplý vzduch?
Fabia 3 Combi 1,0 TSI DSG Style + blind spot+FLA+parkassist P/Z+adaptivní tempomat...

RRAAFF
Inventář

Odeslat příspěvekod ´eavy 22. 6. 2006 14:26

fabka2004 píše:pacia sa mi zvasty typu "abii s 50kW motorem, kterou jsem mel kdysi moznost jet. Tam jsem po zapnuti klimy nebyl schopen predjet ani nakladak. I kdyz jsem podradil a hodil plyn naplno, tak auto jelo porad konstantni rychlosti a nezrychlovalo. "

Ono to tak ale je. Ja jsem si zvykl na svych cca 120 koniku a kdyz jsem v pondeli jel delsi trasu s Cliem´03 1.5 dCi o cca 70 konich, opravdu jsem se v tom bal predjizdet a radsi jsem se ctvrt hodiny pachtil za kamionem 70 km/h.

Proste kdyz si zvyknes na urcitej vykon, tak se ti pak ve slabsim aute jede a hlavne predjizdi dost spatne. A na vykon si clovek zvykne sakra rychle :)
Renault Mégane Coupé 2.0 ´98 bez tuzingu ;-)

Video zde: http://www.youtube.com/watch?v=xHrMQ-ONWGA
´eavy
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Fojťan 22. 6. 2006 14:42

omezeni vykonu po zapnuti klimatizace jsem nikdy nepozoroval, dokonce ani na maximalku - je to stejne. jedina zmena po zapnuti je "setrvacnikovy" zvuk klimatizacni jednotky... ale vykon rozhodne neubira. navic pochybuji ze nekdo pozna rozdil par kilowatt u cca stokonoveho motoru, mozna tak na nurburgringu
learnin' to fly
Fojťan
Inventář

Odeslat příspěvekod Petr.kkk 22. 6. 2006 14:49

Pokud neubírá výkon,tak je to perpetum mobile
Petr.kkk
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod King of Potato People 22. 6. 2006 14:54

tak na 100k i 115k to poznam, kdyz sednu do auta a autisko zacne mrazit na plnej knedl tak to moc nejede. jak to zacne jen tak trochu prichladovat, tak to moc znatelne neni. ale coz stejne auto nevytacim nez se zahreje, tak me to moc netrapi
Breaking the sound barrier
King of Potato People
Missák Garáže 2007

Odeslat příspěvekod RRAAFF 22. 6. 2006 15:03

Fojťan: Klimatizace (hydraulické servo...) prostě výkon ubírá, jak u M5, tak u HTP. To, že to nepozoruješ, je věc jiná. Já mám 115koní a cítím to dost (na rovných úsecích ne),a le ve městech a při potřebě akcelerace ve stoupáních značně.

RRAAFF
Inventář

Odeslat příspěvekod Lukasoj 22. 6. 2006 15:10

No, já to moc nepoznávám :( Asi ještě to tak v noze nemám :(

ALe pár krát sem zkoušel z 1,2 HTP 40kW se rozjet na jednom úseku, s klimoškou a bez klimošky. A rozdíl žádný :hm
Lukasoj
VIP Galerie

Odeslat příspěvekod brasci 22. 6. 2006 15:11

lukas: ale no tak.. rozdiel tam je a znatelny len to este asi necitis...
brasci
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Hustoles 22. 6. 2006 16:00

lukas: co to máš v nicku za babu? Není to ta Anča Langošová?
Hustoles
Chameleon Garáže

Předchozí stránkaDalší stránka