Jak moc normálně brzdí klimatizace?

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod RRAAFF 20. 6. 2006 16:16

Petr: I Superb má (možná měl) to možnost, tuším 28tKč to stálo.
Fabia 3 Combi 1,0 TSI DSG Style + blind spot+FLA+parkassist P/Z+adaptivní tempomat...
Ex. Škoda Rapid lifback FL 1,0 TSI 81kW Ambition
Ex.Škoda Rapid Spaceback FL 1,0 TSI 70kW Ambition

Opel Vectra B 1.8 16V CD sedan 302000km
RRAAFF
Inventář

Odeslat příspěvekod Hustoles 20. 6. 2006 16:27

red dwarf: nemáš mezi předky nějakého Eskymáka?? :o
Hustoles
Chameleon Garáže

Odeslat příspěvekod JanQ 20. 6. 2006 16:29

....na kabelovce jsem koukal na "Borice mytu" a tam testovali v americe dve stejny auta na okruhu..byly to takovy ty veliky americky auta typu Ford Maverick..na to ktery bude mit vetsi spotrebu benzinu,jestli to ktery bude mit pustenou klimosku a nebo to ktery ji bude mit vyplou ale zato bude mit stazeny vsechny okynka dolu......vetsi spotrebu melo to s tou pustenou klimou
Dacia Logan MCV Stepway TCe 100
www.facebook.com/pages/LKPR-Marshallers/299213700201328
JanQ
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod RRAAFF 20. 6. 2006 16:31

Proč? Že mám klimu naplno? :D
No je teda pravda, že po městě mi je auto klima na nic, mám ji pořád na LO nebo na 17°C :D . Mám rád v autě zimu, když je venku vedro, nechám to proudit třeba na okno a pohoda. Naštěstí jsem nikdy netrpěl nemocema z klimatizace (chřipka apod), tak že si toto můžo dovolit. :lol:
Fabia 3 Combi 1,0 TSI DSG Style + blind spot+FLA+parkassist P/Z+adaptivní tempomat...

RRAAFF
Inventář

Odeslat příspěvekod JoKo_ 20. 6. 2006 16:31

accent 1.3 12v {61.8kW :-P } je citit trhnutie a pokles vykonu pri zapnuti klimatizacie. ale ak dam plyn na podlahu a prekrocim 2 500 - 3 000ot/min, tak je citit trhnutie a auto sa rozbehne => odpoji sa klima.
JoKo_
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod mabosk 20. 6. 2006 16:38

Hm, on ten vykon klimy by sa mal dat kvantifikovat v kW takze podla vykonu auta to bude mat dopad na jeho dynamiku.
Ale pravdu povediac este som nemal auto kde by som to citil.
mabosk
Inventář

Odeslat příspěvekod xmaster 20. 6. 2006 16:44

Na kanárech jsem měl pučenou Corsu 1.0 s manuální klimou a posilovačem řízení. Mimo to, že klima moc nechladila, tak to s ní skoro nejelo. Skoro jako fabie HTP s klimatizací.
Nejlepší bylo v zatáčkách do prudšího kopce, to jsem musel jet za jedna a aby to vůbec vyjelo při točení volantem, tak jsem musel vypínat klimu :)
A třeba při siždění z Teide na Tenerife na pětku s klimou to pěkně brzdilo. Takže každých pár set metrů jsem dal plnej kotel abych to z kopce rozjel a před zatáčkou stačilo sundat nohu z plynu a klimačka pěkně zabrzdila. Akorát se auto pak z toho nějak zavařilo....
Taky to mělo ještě tlačítko turbo klima, ale to pak nejelo skoro vůbec. Na druhou stranu to pak chladilo.
xmaster
Nováček

Odeslat příspěvekod RRAAFF 20. 6. 2006 17:02

xmaster: Co chceš od půlmotoru :D

RRAAFF
Inventář

Odeslat příspěvekod Marek71 20. 6. 2006 17:15

xmaster:
Ja som El Teide absolvoval Atosom bez klímy, motor tiež nejaký 1.0. Neviem si predstaviť, že by som v tých kopcoch jazdil ešte s klímou :-)

PS: Našťastie som klímu až tak nepotreboval, bol som tam na Vianoce a vonku bolo príjemných 25st. :-)

Inak, napr. v Almere som to skúšal... ale klíma nemala nejaký znateľný vplyv na dynamiku, v lete som jazdil permanentne so zapnutou a v pohode.
Lexus GS 450h Premium 2013
Sony KD-55XE9005 + TV Box X96 (S905X) + LibreELEC
Onkyo TX-L20D + repro Elac FS 78
Marek71
Inventář

Odeslat příspěvekod mabosk 20. 6. 2006 17:27

Co sa mi podarilo najst na nete tak klima "zere" cca. 4 kW co je pri 40kW aute 10% max. vykonu
mabosk
Inventář

Odeslat příspěvekod Pickuper 20. 6. 2006 17:31

Možná, že už to tady někdo psal, ale největší masakr je klimatizace v Daewoo Matiz, chladí sice jedna báseň, ale motor 0.8 s výkonem 39kw na to pprostě už nemá. V městským provozu při popojíždění je to v pohodě, ale zkoušet v tomhle autě spěchat do kopce se zapnutou klimou je sebevražda. I když frčíte kilčo po rovině, tak zhruba 2s po zmačknutí tlačítka AC naprosto zřetelně ucítíte "náraz" do neviditelné bariéry.......
"a ja cekal, ze budes tak nejak jednodussi clovek, ktery kdyz mu nekdo nekyve hlavou na ty jeho blbosti, tak holt mu to hlava nepobere a musi davat vsem pres drzku. No proc ne, tim vice se potvrzuje to, co se tu o tobe rika." Goes
Pickuper
Štamgast

Odeslat příspěvekod Ardeth 20. 6. 2006 17:36

Ja kdyz mam zapnutou klimu,tak ve meste to prakticky neni poznat. Je to ale znat malinko pri predjizdeni hlavne na 6tku ktera je dost dlouha...ale kdyz se predtim dostatecne rozjedu tak se to chytne a je to v pohode. Spotreba je plus minus stejna pri klidny jizde a pri sviznejsi se zvysuje o pul litru.
Ardeth
Inventář

Odeslat příspěvekod ORBman 21. 6. 2006 14:55

VW Golf3 1.9TDI/66kW manualni klima. Kdyz ji zapnu na volnobeh, je slyset, ze motor musel trochu vic zabrat. Za jizdy to na vykonu prakticky nepoznam. Doporucuju vcas menit napln do klimatizace, vic to pak chladi a tudiz to neni potreba mit zapnute porad (nevim jak u vas, ale kdyz je to zapnute porad, tak je v tom aute fakt zima, a to i v tehle vedrech).
ORBman
Nováček

Odeslat příspěvekod JanQ 21. 6. 2006 17:04

ORBman píše:VW Golf3 1.9TDI/66kW manualni klima. Kdyz ji zapnu na volnobeh, je slyset, ze motor musel trochu vic zabrat. Za jizdy to na vykonu prakticky nepoznam. Doporucuju vcas menit napln do klimatizace, vic to pak chladi a tudiz to neni potreba mit zapnute porad (nevim jak u vas, ale kdyz je to zapnute porad, tak je v tom aute fakt zima, a to i v tehle vedrech).

mam taky manualni a abych nenastyd pri zapnuty klime tak si k tomu pritapim...docela pekne se to namicha apak to je vpoho.....
Dacia Logan MCV Stepway TCe 100
www.facebook.com/pages/LKPR-Marshallers/299213700201328
JanQ
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Goggy 21. 6. 2006 17:09

U dieselu ta ztrata vykonu neni tolik poznat protoze to nahrazujou Nm.

Jinak sem se koukal a ty 4kW docela odpovidam.. zapnutou klimu poznam tak do 4000ot, pak uz ne.. treba pri 2000 (jizda po meste) mam presne 40kW na plnej plyn, coz je -10% a tam je to docela znat. Hlavne je to znat pri zapnuti, kdyz motor jede treba na ctvrt plynu ~10kW a najednou bum -4kW :D
Neaktivní
Pro kontakt použijte ICQ.
Goggy
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka