Jak moc normálně brzdí klimatizace?

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Fido+ 28. 7. 2006 15:42

Saman píše:Ja bych uvital nejakou moznost jako maj limuziny, kdy solarni panel s nejakym ventosem a klimou chladi interier v dobe co auto nekde stoji na slunicku, o tomhle vejkendu sem si v aute zapomel na husimkrku PDA a po 2 dnech co tam bylo v tom hycu a prazilo na nej slunko se tomu PDA nejak nechtelo spolupracovat :D , odezva na tusticku trvala klidne 2 sekundy , takze zadat trasu do navigace bylo fakt sileny :D .

Teda nevidel jsem solarni panel co byl dal cca 6 kW a pritom se vesel na auto.
Spis to jen pohani ventilator a v tom aute se tak neudela 90 stupnu ale vedro tam je stejne.
Fido+
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod brasci 28. 7. 2006 15:42

head: co tam po spotreba, hlavne je pohodlie :)
brasci
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Kibitz 28. 7. 2006 15:43

brasci: dyt o tom zadna :)
Kibitz
Zlatý avatar roku 2010

Odeslat příspěvekod Fido+ 28. 7. 2006 15:56

fabka2004 píše:pacia sa mi zvasty typu "abii s 50kW motorem, kterou jsem mel kdysi moznost jet. Tam jsem po zapnuti klimy nebyl schopen predjet ani nakladak. I kdyz jsem podradil a hodil plyn naplno, tak auto jelo porad konstantni rychlosti a nezrychlovalo. "

On to zas takovej zvast neni. To auto s klimou naplno proste nejede a kdyz to mas ke vsemu jeste nalozeny tak te predjizdej i nakladaky. Horsi je, ze ani ta klima nijak zvlast silne nechladi.
Fido+
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Fido+ 28. 7. 2006 16:05

[quote="Johník";Mám T. Corollu 1.4 VVTi 71kW/97 koníků a manuální klimu. Při stejných trasách jsem zkoušel několikrát jet s klimou a bez. Bez klima na úseku cca 48km spotřeba 6,8 litru a se zapnutou klimou jsem se dostal max na 7 litrů, ale někdy i na stejno. Klima je výkonná, ale asi záleží i na konstrukci různých klimatizací. Např. po 15 sekundách mi jde z výdechů studený vzduch při venkovní teplotě 29-21 °C, takže myslím, že je poměrně výkonná a dobře sladěná s motorem. Zkoušel jsem i felinu 1.3 a astru 1.6 s klimou...obě chladily dobře, ale poměrně po dlouhém čase a u feliny jsem to pociťoval i na spotřebě a výkonu. /quote]
Nevim jak Astra ale Vectra na volnobeh nechladila takze popojizdeni v kolonach byla katastrofa.
Fido+
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Fido+ 28. 7. 2006 16:13

headquest píše:Jo a jeste...pocitujete nekdo to co ja ze kdyz mate zapnutou klimu tak (aspon fabie) pomalej reaguje na plyn?Musim s ni jezdit uplne jinak aby mne to pri razeni necukalo a meziplyn se praktikuje jeste hur...

Me reakce fabie na plyn doslova sere a to s klimou i bez. Casto se stane, ze chci podradit, slapnu na plyn do podlahy a pustim a ono se nestane vubec nic. Otacky se nezmeni. Jindy (asi podle nalady) nejdriv nic a pak to najednou vyleti do maxima. Totez pri rozjezdu. Popojizdim na 1 prakticky na volnobeh a udela se dira. Ja dupnu na plyn a cekam ze to vyleti do otacek a tim padem to auto vystreli ale ono to neudela nic (spis se to jeste jakoby zadusi) a az po chvili to zacne pridavat.
Fido+
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Žíža 28. 7. 2006 18:55

MAN737 píše:[quote="Žíža"oTak docela nechápu jak někteří u svých 60-80kw motorech klimu nepoznají na výkonu. Já mám 110kw a je to hodně znát až jsem se tomu sám divil.nechápu jak pak může jet nějaké auto s motorem kolem 40-50kw.r/quote]

-Existuje více výrobců klima-kompresorů,každý má velké portfolium modelů/typů a každý typ má jiný výkon,jiný odpor=jinak brzdí motor..
-V některých autech klima brzdí až nepříjemně hodně,v některých motorech klimu nepoznáš,že je zapnutá,a nezávisí jen na odporu kompresoru a výkonu motoru,roli hraje ještě nastavení ECU,a nebo rozměry řemenice (Spojky) která klimu pohání..
-Absolutně není podstatný max výkon motoru(který je u každého motoru v jiných otáčkách)ale výkon motoru při otáčkách volnoběžných až ekonomických,tedy spektrum,kde motor nejčastěji pracuje. Některé 16V motory zde mají cca jen 60% max výkonu,takže i když máš 100kw tak po městě ti dává motor při ekonomické jízdě jen 60kw a když do toho zapneš klimu,ecu nepřidá dostatek výkonu,jedná se o kompresor s malou řemenicí a velkým odporem,tak motor málem chcípne,a to že má 100kw v TP je Ti k ničemu..
Forman r.94, BMM 40kw (6,3-6,9L) -> Octavia combi Collection r.03, 1.8T 110kw (6,3- 6,9L na 16")
Každé auto žere skoro stejně, vše záleží na řidiči !
Žíža
Pozorovatel

Předchozí stránka