Jak moc normálně brzdí klimatizace?

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod duee 20. 6. 2006 08:41

Mám manuální klimu (vím že většina aut už má dneska automatickou, takže tam se můj problem moc sledovat nedá) a loňsky léto bylo moje první léto s klimou. To jsem ale jezdil 90% dálnice. Loni jsem vždycky pozoroval, že když jsem klimu zapnul, tak auto na okamžik ubralo, ale žádný jiný rozdíl jsem nepozoroval.

Teď jezdím daleko víc po městě a mám pocit, že ta klima strašně brzdí. Když je zapnutá, tak úplně cítím jak je auto trošku lenivější.

Když jedu z kopce bez plynu a auto jede zhruba konstantní rychlostí a zapnu klimu, tak je cítít jak auto začalo zpomalovat

Když jedu na jedničku po parkovišti se zapnutou klimou konstantní rychlostí a klimu vypnu (a přitom nepohnu plynem), tak cítím jak auto začne zrychlovat. Malinko, ale pozná to i přítulka.

Loni jsem si ničeho takového nevšímal, je možné že je to úplně normální a loni jsem to jenom ještě neměl tak v krvi, takže jsem to nepoznal, anebo je možné že se třeba nějak zadírá kompresor nebo nějaké ložisko? Jinak chladí to v pohodě, s funkčností nemám sebemenší problém.
Den je plný smutku, bez špatného skutku.
duee
Nováček

Odeslat příspěvekod duee 20. 6. 2006 08:45

Ještě mě taky napadlo jedno vysvětlení - že loni jsem byl ještě zvyklej na 40kW a když jsem najednou začal jezdit s 81kW, tak jsem tím byl tak ohromenej, že mi připadalo úplně zbytečný šlapat na podlahu, protože to jelo jako raketa málem i na volnoběh. A tím pádem jsem si nemohl všimnout, že klima zeřere třeba 5 z těch 81kW. A teď po roce a po 40tkm už jsem si na to zvykl jako na naprosto přirozenej výkon a najednou mi i těch 5 nebo kolik kW chybí. Co myslíte?
duee
Nováček

Odeslat příspěvekod puck 20. 6. 2006 08:48

nj ;-) klima zere vykon... co k tomu dodat
puck
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod redliner 20. 6. 2006 08:54

je to tak bohuzial, stupa spotreba a klesa vykon, clovek si musi ale vybrat ci chce setrit alebo vozit sa komfortne ;) ja si neviem predstavit ist krokom v zapche cez mesto bez klimy kde na mna cez okna prazi slnko
"Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.
I sense much fear in you."

Yoda
redliner
Štamgast

Odeslat příspěvekod brasci 20. 6. 2006 09:02

uplne normalne..
brasci
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod expert0001 20. 6. 2006 09:05

já klimu nějak nepozoruju a to mám slabou 1.6tku...... tak nevím.... Asi sem lama, ale já ty 2-3 kW ze 76ti možných prostě nepoznám.....
expert0001
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod duee 20. 6. 2006 09:05

A fakt je úplně normální i tohle?
duee píše:Když jedu z kopce bez plynu a auto jede zhruba konstantní rychlostí a zapnu klimu, tak je cítít jak auto začalo zpomalovat

Když jedu na jedničku po parkovišti se zapnutou klimou konstantní rychlostí a klimu vypnu (a přitom nepohnu plynem), tak cítím jak auto začne zrychlovat. Malinko, ale pozná to i přítulka.
duee
Nováček

Odeslat příspěvekod redliner 20. 6. 2006 09:05

expert0001 ze by si mal taky motor ako ja :hm co mas za auto?
"Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Yoda
redliner
Štamgast

Odeslat příspěvekod duee 20. 6. 2006 09:06

expert0001: A máš manuální klimu (to znamená že přesně víš kdy ji zapínáš a kdy vypínáš), anebo automatickou (to znamená že běží prakticky pořád takže nemáš příležitost porovnat rozdíl s klimou a bez klimy)?
duee
Nováček

Odeslat příspěvekod redliner 20. 6. 2006 09:07

duee: aj automaticka sa da vypnut, VW koncern ma tlacitko ECON tym vypinas chladiacu jednotku a bezi len ventilacia, pripadne vypnes ventilator a nejde nic

Yoda
redliner
Štamgast

Odeslat příspěvekod Habakuk 20. 6. 2006 09:20

Navíc u koncernových automatických klimatizací hlídá elektronika požadavek na výkon. Tj. např. při potřebě rychlého rozjezdu, nebo předjíždění se kompresor klimatizace na tu potřebnou dobu sám vypne.
Habakuk
Habakuk
Nováček

Odeslat příspěvekod petrklm 20. 6. 2006 09:23

duee píše:A fakt je úplně normální i tohle?
lquote="duee"]Když jedu z kopce bez plynu a auto jede zhruba konstantní rychlostí a zapnu klimu, tak je cítít jak auto začalo zpomalovat

Lincoln Town Car Executive 4,6l V8
Ford Escape 3,0l V6
a ještě nějaký evropský plečky...
petrklm
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod expert0001 20. 6. 2006 09:31

redliner píše:expert0001 ze by si mal taky motor ako ja :hm co mas za auto?

Astra Classic Caravan N1 1.6 Twinport r. 2005
expert0001
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod expert0001 20. 6. 2006 09:33

duee píše:expert0001: A máš manuální klimu (to znamená že přesně víš kdy ji zapínáš a kdy vypínáš), anebo automatickou (to znamená že běží prakticky pořád takže nemáš příležitost porovnat rozdíl s klimou a bez klimy)?r/quote]

manuální. Automatická by v Astře Classic stála jako půl auta Mr. Green . Ne - přeháním, ale nechtělo se mi připlácet........ :D
expert0001
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod redliner 20. 6. 2006 09:35

expert0001 píše:
redliner píše:expert0001 ze by si mal taky motor ako ja :hm co mas za auto?

Astra Classic Caravan N1 1.6 Twinport r. 2005

aha tak to je nieco z ineho sudka, len ten objem a vykon mi bol napadne povedomy ;)

Yoda
redliner
Štamgast

Další stránka