Navigace GPS na mobilnim telefonu

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Chlud.M 17. 4. 2006 00:39

Dobry den,

Neslyseli jste nekdo o navigacnich systemech pres mobilni telefon? Melo by to snad fungovat na vetsine pristrojich a bez nejakych uprav. Zajimalo by me na kolik by to tak asi prislo a jestli s tim mate nekdo nejake zkusenosti, tak vyhody/nevyhody.

Moc dekuji
Chlud.M
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod M. 17. 4. 2006 07:20

To se spis mrkni na Mobilmanii, tam tyhle temata jsou.
Nejlepsi na navigaci jsou mobily s OS, ale na mobilech s Javou to taky fakci.
Pak zalezi, jestli mas mapu v mobilu nebo ji stahuje prubezne cestou vzduchem pres data.

Fakt mrkni na Mobilforum a Mobilmanii, clanky tam jsou.
M.
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod M. 17. 4. 2006 07:32

Eurotel Navigace
TomTom Mobile
Route66 Mobile 7
Wayfinder pro Javu
Siemens SXG75 s GPS

Clanku je tam samozrejme vic, ale tohle by mely byt ty nejnovejsi.
M.
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ignorizer 17. 4. 2006 10:18

jojo, mam tomtom v nokii 9500 a jeto super. Ma to i hlasove navadeni, cisla popisne domu. Pokud mas neci adrsu v kontaktech tak mu muzes zavolat, nebo se knemu nechat navigovat. Fakt je to super, ale ta mapa zabere asi 500MB a to normalniho mobilu nedas, musis mit pametovku a pokud vim tak ten mobil musi mit operacni system. Mam na instalacnim cd seznam mobilu ktere to podporuji, je jich hafo. Muzes sem dat mobil jekej mas a ja ti kouknu jestli to podporuje.
Jo a umim to sehnat s pametovkou,BT modulem GPS asi za 6tis.
ignorizer
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jenyk 17. 4. 2006 18:12

Chci zkusit tomtoma s 9300, jaký GPS modul bys doporučil? Kde musí být umístěny a jakou má citlivost?

Poslední mapa CZ na Tomtoma má 52 mb, není to tak veliké.
Jenyk
Nováček

Odeslat příspěvekod ignorizer 17. 4. 2006 18:43

No citlivost je trosku od kusu. Jde hlavne o obnovovaci frekvenci aby byla 0,1s a mensi. Zkousel jsem gps s obnovovanim 1s a pak to nejdeplynule ale poskakuje to a jeste 1s opozdene, tj dle gpd jsi pred odbockou, ale v realu jsi ji prejel. GPS modul musi VIDET na oblohu a problemy s citlivosti jsem zadne nezaznamenal. Teda pokud nemas pokovene sklo(vetsinou je to sklo do modra), pak ji musis dat pod sklo ktere neni pokovene.
Samotna mapa CR mozna ano, ja mam CR, Polsko, nemecko, svycarsko a celou evropu prujezd. Myslim ze samotna CR ani nejde nainstalovat, ale jist si tim nejsem.
ignorizer
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod M. 17. 4. 2006 19:31

Jo, u TomToma je CR soucasti statu okolo.
Ted jsou GPS stejne se SIRF III, takze citlivost by mela byt dostatecna.
U takoveho Passata staci, aby GPS bylo pod celnim sklem na palubovce.
M.
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Taurus 17. 4. 2006 20:25

ja mam motorolu mpx220 s bluetooth gps i-tec s chipsetem sirf III a tomtom s nejnovejsi mapou cr, sk, pl, a okolnich statu vcetne prujezdni mapy evropy, ma to jak jiz bylo receno neco pres 50 MB, takze parada, hlasova navigace, body zajmu si muzes dohrat jaky chces (benzinky, radary, hotely apod.), lepsi nez plnohodnotna navigace v aute, jelikoz si to muzes vzit i na pesi tury apod. mapa cr ma i v temer vsech mestech ulice i s cisly domu.
Taurus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jouda.II 17. 4. 2006 20:45

Taurus píše:lepsi nez plnohodnotna navigace v aute
Tak to bych netvrdil, každá má své výhody - TT má aktualizovanější mapy, origo navigace v autě zase TMC.
Jouda.II
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod loop 18. 4. 2006 10:46

mám hp Ipaq 6515 s TomTom a je to perfektní, mapy ČR, PL, a záp Evropy.
loop
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Taurus 18. 4. 2006 13:18

jouda II: myslel jsem to tak, ze si to muzes kdykoliv kamkoliv vzit i na pesi turu...taky si muzes dohravat mapy statu, kam jedes apod. a cenove hledisko hovori taky samo za vse...
Taurus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Moose 18. 4. 2006 15:12

tomtom sem nedávno skoušel na fujitsusiemens a paráda :) škoda že tam byl jen hlas chlapa - miloslav... nemáte k tomu někdo tu ženu ? :-P
a mrknete se na moje WWW ;)
Moose
Avatar roku 2007
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod loop 18. 4. 2006 15:14

hlasy se dají stáhnout na stránkách tomtomu, ale v češtině je jen miroslav já tam mám bábu v angličtině.

http://www.tomtom.com/gpsnavigation
loop
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yanno 19. 4. 2006 10:25

A co takhle http://www.nav4all.com/site/IE/index.php cenove to vypada velmi dobre, jenom nevim jestli to ukazuje i mapy. Za vyzkouseni to stoji.
yanno
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Chlud.M 21. 4. 2006 18:15

Jo dik, ta nav4all je na tom s cenou asi nej. Jeste to musim poradne prostudovat.
Chlud.M
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků