Ztráta výkonu motoru až po jeho zhasnutí

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod David Karbulka 3. 1. 2006 10:32

Tak už jsem tu opět. Porucha přetrvává a ještě daleko horší. Teď už jízdu počítám na stovky metrů než to cukne a pak už to většinou nejde nastartovat. ale když se to povede vše beží jakoby v nejlepším pořádku, jde o to překonat první tři zhasnutí, ale ty můžou trvat i hodinu i více než to pojede. Už do toho raději ani nesedám, abych nezůstal někde viset. Sháním pozorovatele, oscara, jestli ta chvilinka by se našla či ne byl bych za ní moc vděčný. Ale pokud ne, nedá se nic dělat a dám to do rukou mechniků a s myšlenkou, že se vymění spoustu zbytečných věcí.
David Karbulka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod M@tezz 3. 1. 2006 22:11

Jak už jsem psal, dělal mi motor v podstatě totéž. Vyměnili zapalovací cívku a to na chvilku pomohlo, ale problém se vrátil. Pak zjistili, že ta původní cívka odpálila baterku, které po zahřátí v motorovém prostoru odcházel jeden blok. Nebo tak nějak to říkali, já tomu prdlajs rozumím. Po výměně baterky (uhrál jsem její výměnu na záruku) je naprostý klid.

Jinak s automechanikama mám takové rozporuplné zkušenosti. Mám pocit, že se spousta z nich zasekla někde u Š120 a když to nejde opravit klíčema a šroubovákem (takové ty neviditelné, nehmatatelné závady), tak jsou v koncích. Tak zkoušejí kdeco vyměnit, však ono se na to časem natrefí :?
Jůzr rekvestuje akces do fajlu na šérpojntu. Responsibl menedžr jeho rekvest ridžektnul.

Upozornění: Přečtením tohoto příspěvku potvrzujete, že souhlasíte s jeho obsahem.
M@tezz
Režisér roku 2007

Odeslat příspěvekod David Karbulka 5. 1. 2006 15:54

Už je to u mechniků. Se zaseknutím u š120 máš úplnou pravdu. Dal jsem to tam včera a způsob opravy je kus za kus a uvidíme jestli to pojede. S tou baterkou nevím, je rok stará a startuje na jedničku. Ani není nějak zahřátá, když to chcípne. Já už si osobně myslím, že to je v nějakém kablu. Jelikož je motor naprosto v pořádku. Před dvěma lety se mi Chorvatsku porouchal imobilizer a a ten domací kutil tam odstřihal celou pojistkovou skříň, že visela snad na pěti drátech, pak to všechno překlenoval a zkoušel. Tehdá jsem už myslel, že neodjedu. Pak to tam vrátil zpátky a ono to chytlo, ale řekljsem, že to nebudu oddělávat , aby někde něco neupadlo.
David Karbulka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod M@tezz 5. 1. 2006 21:17

Ta moje baterka byla stará necelé dva roky a taky startovala úplně v pohodě. Akorát ji prý poškodila ta vadná cívka a ta vada se projevila až po chvíli jízdy. Pak to chcíplo a baterka dál točila bez problémů, jenže nic toho. Motor prostě nenaskočil. Jestli se zahřívala to nevím. Když už to tam v servise mají, tak jim řekni ať ji otestujou. Na co jim neukážeš, to nezkusí. Aspoň si budeš moct odfajfknout další díl ze seznamu, kdyby to nebylo tím :(
Jůzr rekvestuje akces do fajlu na šérpojntu. Responsibl menedžr jeho rekvest ridžektnul.

Upozornění: Přečtením tohoto příspěvku potvrzujete, že souhlasíte s jeho obsahem.
M@tezz
Režisér roku 2007

Odeslat příspěvekod Merlin 6. 1. 2006 12:22

Podobnu zavadu sme riesili uz velmi davno na Golfe 1.6 a bolo to cerpadlo paliva, skus to vymenit, alebo aspon nainstaluj merac tlaku paliva a skus simulovat zavadu.
Merlin
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod David Karbulka 11. 1. 2006 11:03

Tak jsem tu opět a vše směřuje k řídící jednotce. Zjistili, že to nedává ani jiskru ani benzín. Takže ji dali proměřit a dají mi zítra vědět. Už se jenom hrozím s čím ještě příjdou. Nevím jestli by tohle mohla být ta příčina, jelikož když se to ohřálo tak to jelo bez problémů. Už to tam je týden, tak jsem zvědav jestli odjedu. Děkuju Vám všem za rady. David
David Karbulka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod David Karbulka 11. 1. 2006 11:07

Ta má poslední věta vyzněla dost hrozně. Ne, vážně si vážím, každé rady, která mi sem přišla, trochu to napomohlo, něco zjistit či vyloučit. Teď už mi však nezbývá než čekat, co z toho bude či to třeba převézt někam kde se to odhalí.
David Karbulka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rs. 11. 1. 2006 11:16

temer jednoznacne snimac otacek coby zakladni cidlo - ECU se bez neho proste nechyti.
Rs.
Štamgast

Odeslat příspěvekod David Karbulka 11. 1. 2006 11:28

Už jsem z těch snímačů volaký zmetený. Není to Halův snímač, který už jsem měnil, ale byl jetý.
David Karbulka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod David Karbulka 13. 1. 2006 09:25

Už možná naposled tu, závada se asi našla. Po proměření řídící jednotky byl nalezen studený spoj, který oživili, ten asi způsoboval všechno to cukání a zhasínání motoru. Dnes si mám pro to přijít Tak doufám, že nezatuhnu hned po pěti kilometrech.:-). Tak ještě jednou za vše děkuji. David
David Karbulka
Kolemjdoucí

Předchozí stránka