Vaše oblíbená zimní kapalina do ostřikovačů skel

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod miromen4 19. 10. 2010 22:09

tomlaurin píše:Tady jsem na garáži, tady se výskyt nikoho chytrého nedá předpokládat....

Už jenom to že jsi na garaži prozrazuje tvou chytrost a to nemluvě o psychicke odolnosti. :D
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Guru

Odeslat příspěvekod tomlaurin 19. 10. 2010 22:20

Já se na rozdíl od jiných za to nestydim...

Řekne mě už konečně někdo jestli mě v zimě zmrzne slaná voda s jarem?
Kolik mam dát soli?
Volvo V70 je nejporuchovější auto na světě. Ani 15let starý fiat se mu nedokázal vyrovnat.
tomlaurin
Štamgast

Odeslat příspěvekod miromen4 19. 10. 2010 22:26

Zrob si pokus. Jestli nemaš mražak popros souseda. Pokud nemaš ani souseda tak nemaš ani auto potom nechapu proč tě to zajima a odkud pišeš. :D
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Guru

Odeslat příspěvekod tomlaurin 20. 10. 2010 05:21

Určitě souvisí "vlastnictví" souseda s vlastnictvím auta? A musím mít těch sousedů více, když mam více aut? :hm
Volvo V70 je nejporuchovější auto na světě. Ani 15let starý fiat se mu nedokázal vyrovnat.
tomlaurin
Štamgast

Odeslat příspěvekod Hyza 20. 10. 2010 05:29

umri.
Namluv si, co chceš.
Arguing on the Internet: "Somebody's wrong!"
-------------------------------------------------------------------------------------------
Militia est vita hominis super terram.
Bella res est mori sua morte.
Hyza
Inventář

Odeslat příspěvekod tomlaurin 20. 10. 2010 06:13

Děkuji za nabídku, počítám s tim někde kolem 67 roku života asi tak měsíc před "odchodem do důchodu".

Abych nebyl jen OT jako kolega z Maďarska...

Jak je dneska četné vyhřívání nádržky, hadiček a trysek u nových aut?
Na W124 to mam, a tam to bylo ve standardu, a zimní kapalinu témeř nepotřebuji, 90% zimy jezdim s naředěnou cca 1:5 a více, jen aby to vyloženě nezamrzlo...
tomlaurin
Štamgast

Odeslat příspěvekod davpro 20. 10. 2010 06:29

No vidíš, tak se neptej na pičoviny s jarem, vodou a solí a užívej toho co máš:-D
Seat Leon ST 1.5 TSI 96kw FR (2019)
davpro
Štamgast

Odeslat příspěvekod tomlaurin 20. 10. 2010 07:10

To já nevymyslel, mě se na to ptal kamrád a nějak neznám odpověď... (taky mě to překvapilo, že jsou věci který nevim :hm )
tomlaurin
Štamgast

Odeslat příspěvekod fahrman 20. 10. 2010 07:59

jak se změní pěnivost jaru po přidání soli? Protože samotný jar by byl nesmysl. U soli bych se zase bál usazování minerálů v tryskách atp ...
fahrman
Inventář

Odeslat příspěvekod jandaxx 23. 10. 2010 16:31

Slíbené foto různých nemrznoucích kapalin. Smrťák bude oponovat, že je to na nic, pro nějaký náhled to stačí.
Kapalina z Hornbachu do -20°C Výrobce nevím, musel bych zaběhnout do auta. Měřák ukazuje orientačně -25°C
Obrázek
Sheron do -30° Měřák ukazuje orientačně -35°C
Obrázek
Lidl. Deklarovaná do -60°C. Mám jí už dva roky v garáži. Odhadem -50°C. Už tam ale není ryska, a stupnice není lineární. Navíc se za ty dva roky můžou vlatnosti nějak změnit, takže nová těch -60°C klidně mohla mít.
Obrázek
Cinol. Deklarován do -80°C. Plovák se téměř neodlepí ode dna.
Obrázek
Takže kecy, že kapalina z Lidla zamrzne v +5°C jak tu někdo psal, jsou jen slinty. Ta kapalina je co do mrazuvzdornsti stejná, jako každá jiná za dvojnásobnou, či trojnásobnou cenu 8-)
Teď jsem koukal, že třílitrový kanďák + smartí body stojí u Shellky 240,- :oboze A to se vyplatí :D
jandaxx
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod audis 23. 10. 2010 16:51

pěkný test. ocenuju tu práci s ním. já jsem testoval loni tesco, jen s pomocí mrazničky doma. deklarovaných --20°C a v otevřené nádobce v mrazáku doma začínal rosolovatět při -23°C asi.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Štamgast

Odeslat příspěvekod jandaxx 23. 10. 2010 17:08

Vždy se snažím svoje tvrzení podpořit nějakými objektivními argumenty :-)
jandaxx
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod Kibitz 23. 10. 2010 17:15

nezavisle na testu jsem si kanystrik nemrzky koupil, k tomu 5l oleje 5W40, jednu nabijecku a mrzi me, ze nemeli lekarnicku
Kibitz
Zlatý avatar roku 2010

Odeslat příspěvekod jandaxx 23. 10. 2010 17:27

Lékárničky vykoupeny za 15 minut :D Doporučuji navštívit prodejce Mitsubishi. Budou je mít všude, kde prodávají Mitsu. Náhradní náplň dle nové vyhlášky je za 159,- :-) Tj. ještě o 20,- levněji než v Lidlu ;-)
http://www.mitsubishi-motors.cz/akcni-n ... stvi.xhtml
jandaxx
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod Mikey89 23. 10. 2010 17:39

jandaxx: Docela pěkná měrka, já kupoval taky podobnou ale má tu stupnici strašně nasmolenou na sobě, navíc tam sou hned 4 - stupně, farenheity a pro studenou nebo zahřátou kapalinu :roll:
'01 BMW E39 530i. . . . . . 170kW @ 5900 rpm
'07 Ford Focus CC 1.6 . . . 74kW @ 6000 rpm
Mikey89
Insomniak roku 2010

Předchozí stránkaDalší stránka