Nevýhody kombi?

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod shi 8. 11. 2005 21:40

Čím větší auto, tím víc zvytečností s sebou člověk vozí.
shi
Nováček

Odeslat příspěvekod Driver 8. 11. 2005 22:20

Jezdím s kombíkem, takže můžu napsat pár postřehů. Jeden z hlavních je ten, jak psal Fahrman, a sice, že karoserie kombi pomůže snížit nedotáčivost. A i když se to nezdá, tak v praxi to pomůže docela hodně. A takovej kombík pak na silnici sedí líp, než by si kdo myslel.

Jinak aerodynamickej odpor tam je trochu větší, ale skoro zanedbatelnej.

Nevýhoda je, že se s tím docela blbě parkuje, když je málo místa. Třeba s fabii je parkování lahoda, s kombíkem už tolik ne.

Ale největší výhoda je, že v tom odvezeš všechno a když sklopíš sedačky, tak ještě víc :c))). Super, když se jede na nějakou větší akci ve větším počtu lidí.
Das Auto
Driver
Štamgast

Odeslat příspěvekod Ota 8. 11. 2005 22:35

Já měl dřív Mondeo kombi, teď mám to samé liftback. Takže moje postřehy u kombi jsou vyšší torzní tuhost, snaha k přetáčivosti, příšerný design. Liftback se kroutí na každém hrbolu, sedí lépe, papírově má nižší spotřebu (sám nemohu soudit, jsou to rozdílné motory) a hlavně vypadá to jako auto a ne jako náklaďák.
Překvapivě lepší přístup do kufru je u liftbacku, v kombi bylo vše daleko a musel jsem se ohýbat a natahovat. Vzadu v kombíku bylo více místa nad hlavou. Dále do liftbacku není vidět, aniž by člověk provokoval zloděje zataženou roletou. Kufr kombi byl citelně větší a lépe tvarovaný, teď holt nevozíme tolik zbytečností.
Ota
Štamgast

Odeslat příspěvekod luk 9. 11. 2005 00:15

Obecně mám pocit, že se kombíky chovají mnohem lépe než hatchbacky, a o trochu lépe než sedany. A jsou i pohodlnější, s nerovnostmi vozovky se lépe vyrovnají (hatchbacky mají tendenci se chovat jako "hopsadla"). Určitým problémem kombíků je trochu větší spotřeba.

Jinak ještě jedna věc - někdo nechce kombíka jen proto, že ho považuje za "fotrovskou záležitost". To je samozřejmě blbost. Když chci kombi, pořídím si kombi :-D
<--- Odpůrci aut fkombíku by si měli uvědomit, že...
luk
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod sayza 9. 11. 2005 03:34

Nevyhody? Hm, zbytecne velike, nevzhledne, vic pozirajici a mene skladne auto.
sayza
Nováček

Odeslat příspěvekod Lumpo 9. 11. 2005 08:36

No pokud jde o nevýhody tak jsem si vzpomněl ještě na jednu.
Není to teda problém kombíků, ale i hatchbaků. Špiněj se vzadu okna! Tohle je fakt děsná výhoda sedanů, kde za deště zůstává okno suché. Spousta sedanů a liftbagů ani nemá stěrač - páč ho nepotřebuje. Kdo mi, řekne, že je prdlajz vidět při couvání (za deště bez stěrače) tak at se naučí couvat podle zrkadel! :wink:
Lumpo
Inventář

Odeslat příspěvekod medvěd 9. 11. 2005 10:45

Je to asi opravdu subjektivní,jak se komu co líbí.Já teda kombíka měl asi 5let,byl jsem s ním naprosto spokojenej,na jízdní vlastnosti jsem si stěžovat nemohl,na spotřebu taky ne a odvezl jsem na co jsem si vzpomněl.Těď mám sedana a brzy to změním,zřejmě opět za kombi.A třeba zrovna mě se kombíky líbí moc.Taková 124/e-class,nebo mondeo 01- jsou moc pěkná auta.Ale jak říkám,ženský se nám taky líběj každýmu jiná :) :) :)
124D
medvěd
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod RedRicK 9. 11. 2005 15:41

Co som si ja vsimol, casto sa u kombikov stava, ze je potrebnych viac otacok volantu, aby to zatocilo... ze napriklad hatchback ma od kraja po okraj 2 a pol otacky, kombi vyse tri...

RRK
RedRicK
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dr.S 9. 11. 2005 17:12

Myslím taky jedna velka výhoda kombi je pro podnikatele odpočet DPH. Kde jinde dostanete 19% k dobru.
Dr.S
Nováček

Odeslat příspěvekod Driver 9. 11. 2005 17:43

Hm, zbytecne velike, nevzhledne, vic pozirajici a mene skladne auto.

Tak s timhle nesouhlasim, třeba u O2 je rozdíl jen 27 mm na výšku, jinak jsou hatchback a kombi na milimetr stejně dlouhí. A myslim, ze kombi nema zas o tolik vetsi spotrebu nez HB, sedan atd...

A zbytecne velike, kdyz si nekdo koupi kombi, tak pro nej asi zbytecne neni, to dava smysl. A to, ze se ti nelibi, je vec vkusu. Me se treba kombiky libi, ale jako auto pro me bych si ho nekoupil.
Das Auto
Driver
Štamgast

Odeslat příspěvekod JanQ 9. 11. 2005 18:11

sayza píše:Nevyhody? Hm, zbytecne velike, nevzhledne, vic pozirajici a mene skladne auto.

presne tak:)......kolega v praci ma taky jenom kombiky,nyni Mondeo TDCi kombi a zatim mi vzdycky predvadel jak to ma velkou loznou plochu a jak tam ma uklizeno,nikdy jsem ho v tom nevidel nic vozit:)....casto vidim drahy kombiky na silnici a nikdy v tom nic nevozej......
Dacia Logan MCV Stepway TCe 100
www.facebook.com/pages/LKPR-Marshallers/299213700201328
JanQ
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod kmarty 9. 11. 2005 18:16

Driver píše:Me se treba kombiky libi, ale jako auto pro me bych si ho nekoupil.

Nu, ja musel :-) Kdyz jsem chtel v sedanu prevezt na barak zenu, prcka, kocarek a bagaz, tak vyvstal problem :-)
kmarty
Nováček

Odeslat příspěvekod anonymni 9. 11. 2005 18:18

JanQ: to mas jako nakladni auta :) Porsche Cayenn Turbo N1, Touareg V10 TDI N1 a vzdy v tom vidim nalestenou bloncku, nebo typka s retezem u krku, vyjimecne jednou dva vymastenci a jen jednou jsem v tom videl celou family, jenze to nebyla verze N1. Tudiz auta si lidi nekupuji jen kvuli tomu ucelu. Muj otec je taky zatizeny na combi a liftbacky a male 3D auto by si nekoupil, protoze jsou malo prakticke. Ale ze jezdi jenom ve dvou a jednou za rok prevezou neco kapku vetsiho, to uz je vedlejsi.

Ja mel taky Mondeo Combi, nove, kufr jako krava, vsude mista, velka lozna plocha a nakonec se v tom vozili jenom psi, protoze je to auto na nic. Ale na dovolene to bylo paradni, pokud se jelo ve dvou, bylo to jako caravan. Lozna rovna plocha, ze i dvou metrovy clovek se v klidu vyspal...

Osobne mi combi do baraku nesmi, v dobe, kdy 99% firem do 20-50 km obstarava dopravu zdarma, nebo za 2 kila a v dobe, kdy frekvence prevozu velkych veci klesa nemaji az tolik vyznam. Jiste, jsou tu lidi, kteri vozi porad neco, pro ty je to dobre, ale pokud bych to mel vyuzit tak 10x rocne, neznicim si pohled na auto. A co se tyce rodin, to je taky novodoba rozezranost. My vyrustali ve Skoda 1000, dve decka + nasi a sjezdili jsme cely vychodni blok, s kocarkem, se zavazadlama. Ale je pravda, ze jsme sebou nevozili celou loznici, obyvaci stenu, 4 kajaky a dve televize, jak se v posledni dobe deje.
anonymni

Odeslat příspěvekod luk 9. 11. 2005 19:25

goes: S tím N1 je to úžasně paradoxní chování státu. Na jedné straně nedovolí u osobáků odečíst DPH (i když se používají k podnikání), kdežto z čeho všeho se stane náklaďák (a k čemu se používá), to už nikoho nezajímá.

Nejde to udělat rozumně (tedy žádné daňové rozlišování osobák/náklaďák, s možností odečtu DPH u všech firemních aut) - takže opět vítězí klasická česká vychcanost :x
<--- Odpůrci aut fkombíku by si měli uvědomit, že...
luk
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Kubax 9. 11. 2005 19:35

luk: vychcanosti se vsim vsudy bych to nenazyval...pouze si od statu zpet vybiraji sve dane...kdyz jsem videl, kolik jsem za svoji letni brigadu odevzdal statu za nic..nebo muj tatka, kdyz si nahodou vydela vic nez obvykle tak spadne do vyssi danove sazby takze je na tom vlastne stejne akorat dal sve navic vydelane penize statu za nic...nebo benzin..kdyz vidim kolik se se vsech kravin odvadi statu tak chapu vsechny podnikatele,kteri si od nakladu davaji pomalu i toaletni papir...a to ze usetri 19% na aute na ktere si (vetsinou) poctive vydelali a pak s nim jezdi i soukromne to uz je jenom takova resnicka na dortu..ruku na srdce..kdo NIKDY nevyuzil firemni/sluzebni auto k soukromym cestam??

BTW: vsem se omlouvam za OT :cry: :cry:
Have you tried turning it off and on again ???
------------------------------------------------------
Kubax
Nákupčí roku 2007

Předchozí stránkaDalší stránka