Kožené sedačky?

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod ace2 20. 8. 2006 12:46

nejlepší je hydratační mléko na obličej a na lak auta šampon na vlasy, zbavuje lak mastnosty a narozdíl od "special hyper mega shiny effect wax" je PH neutrální :)) takže vám to nesežere těsnění a chromy.

To tělové mléko je fajn v tom ,že 1l je asi tak 5x levnější než 250ml kelímek s "bee car wax with deep hydratation & long silk effect" víc provlhčí kůži a celou ji skutečně hydratuje. Negativum je to že se to pak musí bavlněným hadrem utřít. Ty speciální vosky na sedačky mají tu výhodu že jsou vesměs suché a po použití se dá na sedačky ihned sednout.
ace2
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Snail 21. 8. 2006 11:28

A vy nemáte klimatizovaný kožený sedačky ? Co si kupujete za auta ... :hm
Kalousek: "Jsem ochoten připustit v rámci pokory parlamentní diskuse, že já se občas opiji a vy (Rath) se chováte jako debil. Rozdíl mezi námi je v tom, že já jsem schopen se z toho do druhého dne vyspat"
Snail
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Caddy 21. 8. 2006 12:08

bez kuze neni auto .)
Caddy
Amík roku 2006
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Black_Talon 21. 8. 2006 12:20

Snail píše:A vy nemáte klimatizovaný kožený sedačky ? Co si kupujete za auta ... :hmm/quote]


presne, saab tohle dela snad 8 let a poradny automobilky urcite jeste dyl...
Black_Talon
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bory 21. 8. 2006 12:23

Kůže jedině na palubce,dveřích,volantu,nebo na opěrkách.Nikdy bych si ji nedal na sedadla.Stejně tak nesnesu laciný potahy z umělotin.No ty potahy vlastně nesnesu žádný,myslel jsem tím kvalitní sedadla z prodyšné látky.Nechápu,co tu pořád někdo máte s kůží.Látka je daleko komfotrnější.V mnohých případech ale i dražší,než kůže.Bohužel.
bory
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Caddy 21. 8. 2006 12:32

bory: ja zas nechapu, jak nekomu muze vyhovovat vic latka :)
Caddy
Amík roku 2006
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Snail 21. 8. 2006 13:09

No já je taky nemám klimatizovaný ... :lol:
Kalousek: "Jsem ochoten připustit v rámci pokory parlamentní diskuse, že já se občas opiji a vy (Rath) se chováte jako debil. Rozdíl mezi námi je v tom, že já jsem schopen se z toho do druhého dne vyspat"
Snail
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jbiker 21. 8. 2006 15:08

Rovněž nelze opomenout další ryze praktickou výhodu kůže. Kdo vozí na zadních sedadlech děti, jistě ocení snadnost čištění, zejména zadních partií předních opěradel, okopaných od těch malých upírů :x
jbiker
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Snail 21. 8. 2006 23:06

jbiker píše:Rovněž nelze opomenout další ryze praktickou výhodu kůže. Kdo vozí na zadních sedadlech děti, jistě ocení snadnost čištění, zejména zadních partií předních opěradel, okopaných od těch malých upírů :x /quote]


plný souhlas. A nejen děti, stačí manželka s cocacolou. Mokrý hadr a je po čokoládě, pro rodinu s dětmi nevidím jiné řešení než kůže.

V létě se ani v kůži epotím, ale je pravda, že nedodržui dop. teploty při užití klimatizace (venku 35 a v autě 20"). Zatím vždy bez následků :D
Kalousek: "Jsem ochoten připustit v rámci pokory parlamentní diskuse, že já se občas opiji a vy (Rath) se chováte jako debil. Rozdíl mezi námi je v tom, že já jsem schopen se z toho do druhého dne vyspat"
Snail
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jim 22. 8. 2006 01:01

Caddy píše:bory: ja zas nechapu, jak nekomu muze vyhovovat vic latka :)


já bych taky radši kůži v autě, sedí mi víc než látka, jen kdyby ty příplatky nebyly tak vysoký, no... :? :)

...aspon u compu sedím na pořádný kožený židli... Mr. Green
Fabia RS Dieselpower - 274PS@578Nm - EX
BMW 335Cd Dieselpower - 340PS@707Nm
Jim
TDI tuner roku 2007

Odeslat příspěvekod Lumpo 22. 8. 2006 05:53

Caddy píše:bory: ja zas nechapu, jak nekomu muze vyhovovat vic latka :)


tak třeba mě....

já vím, že každej chválí to svoje...
Lumpo
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Spectral 23. 8. 2006 10:02

Lumpo: Každý ne. Já jsem po zkušenostech z mnoha předchozích aut kůži nechtěl. Sice to skvěle vypadá, dobře se to čistí, ale pokud není sedadlo klimatizované (nevím, nikdy jsem to neměl), tak se v tom prostě člověk potí jako prase.

A co čert nechtěl, koupil jsem si teď auto, které má plnou výbavu a jsou tam i vyhřívaná sedadla v kůži. Jsou krásná, jako nová, předchozí majitel to každý měsíc natíral voskama, ale po každé delší jízdě mám záda propocená jako by mě někdo polil kýblem vody... :|

Pro mě ideálem následující žebříček:
1) Alcantara
2) kombinace látka/kůže (kůže na bocích, látka na středech - máme v A6 a funguje to výborně)
3) Když nejsou prachy, tak obyč látková

a až nakonec celokůže :?
Spectral
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pota 27. 11. 2012 23:19

Chci se zeptat ohledně potahu Alcantarou. Co to vlastně je? Je to umělá látka, tzn. prošoupe se a konec, nebo je to "otočená" kůže, které se dá péči prodloužit životnost a nebo je to něco napůl a dá se o to starat?
Něco jsem našel na Wiki, ale moc moudrý jsem z toho nebyl.
pota
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eLzyx 28. 11. 2012 00:20

umělotina s poměrně vysokou výdrží i proti otěru. Jejím problémem je akorát to, že občas dělá žmolky, ale i ty se dají odstranit (nevím jak, ale zbavili mě jich u autodoktora v Praze).
eLzyx
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mfilip 28. 11. 2012 07:10

Mam Alcantaru v aute s 200tkm, temer zadne znamky opotrebeni, je to takove neco jako jemny prijemny semis, pokud se nemylim
P: O1 1.8T SLX 1999 (5,81l/100 km)
K: OII 2.0 RS TFSI 2008 (5,80l/100 km)
K: Insignia 2.0 CDTi 103kW Ecoflex 2015 (4,55l/100 km)
goes: tak jo, zde jsi vyhral
mfilip
Veterán
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků