Kožené sedačky?

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod n.f.x. 7. 11. 2005 10:41

Jaký je váš názor na kožené sedačky? Výhody, nevýhody. Problém je asi s čištěním, takže jak je nejlépe čistit?
n.f.x.
Nováček

Odeslat příspěvekod HOOK 7. 11. 2005 11:27

Clovek do nich hezky vklouzne, neshrnuje se mu obleceni, jako treba na mikroplysi. Na druhou stranu je to docela sila sednou v rozpalenym aute na cernou kuzi. a vetsinou moc nevydrzi
HOOK
Štamgast

Odeslat příspěvekod lehtinen 7. 11. 2005 11:31

Když kožený sedadla, tak jedině s odvětráváním, jezdil jsem na kůži v létě a nic moc zážitek. Vždycky přilepený a tak....
Renault Twingo 1,2, r.v. 93 - rád na tebe vzpomínám, 5 let, 60 tisíc km
Citroen C4 1,4i 16V, SX r.v. 2009 - 2023
lehtinen
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pajda 7. 11. 2005 11:43

Nový kožený sedačky jsou krásný a příjemný, u staršího auta je to naopak.
Pokud se vám doma válí stará nepotřebná SPZ, tak bych pro ní měl místo ve své sbírce.
Pajda
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Head 7. 11. 2005 11:48

Mnohem lepší pocit, než z kožených sedaček jsem měl z kombinace kůže/alcantara
Yesterday is history, tomorrow a mystery, today is a gift, thats why it's called the present
Head
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod richie 7. 11. 2005 12:10

Head píše:Mnohem lepší pocit, než z kožených sedaček jsem měl z kombinace kůže/alcantaraa/quote]


ehm ... ze som tak smely .. alcantara nie je nahodov len druh kože ? .. obchodna znacka ? .. teda stale vlastne koža ?

edit: ciastocne doplnena diakritika (bez nej to vyznelo tak zvlastne ;) )
richie
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick2 7. 11. 2005 12:15

no ja bych rekl, ze chtel napsat kombinace latka/alcantara (tj. kombinace latka/kuze) ;-)
Láska je jako cibule. Sloupáváš jednu smradlavou vrstvu za druhou, až nakonec.....brečíš nad dřezem..
Nick2
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mirek-607 7. 11. 2005 12:29

Nejlepsi jsou polokozene...

Celokozene maji spoustu nevyhod. Spineni (bud obleceni od sedacek nebo naopak podle barvy), poceni (kdyz nejsou vetrane), chlad v zime (kdyz nejsou vyhrivane, pripadne, nez zacnou topit)...

Ale jinak jsou celkem fajn, ale ja je nepreferuju.
Každá práce se udělá sama, jen se jí na to musí nechat dostatek času.

Honda Civic 8G 1.8i-VTEC Sport, Opel Astra G 1.4 16V, Gilera Runner 50DD
Mirek-607
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HOOK 7. 11. 2005 12:38

Jeste jednu vytku bych k nim mel, mam pocit, ze auto s nima ma horsi akustiku, coz vyrobce pri montazi audia vubec nerozlisuje.
HOOK
Štamgast

Odeslat příspěvekod Caddy 7. 11. 2005 14:15

Bez kuze pro me neni auto, nic jineho bych nikdy nechtel. Da se to cistit, kdyz se to dobre osetruje, tak to vydrzi, je to daleko pohodlnejsi, clovek se muze zavrtet, posunout, nekouse to...proste je to prijemne si do toho sednout... latka je pro me utrpeni...
Caddy
Amík roku 2006
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tark 7. 11. 2005 14:18

A nepotite se v kuzi?
tark
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Caddy 7. 11. 2005 14:30

tark: ne, musi byt perforovana, pak jsou to povery :)

teda jo, potim se nekdy, ale to uz je takove podnebi, ze se potim v cemkoliv, a ani se nemusim niceho dotykat :)
Caddy
Amík roku 2006
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dusan 7. 11. 2005 14:41

Presne tak, auto bez kuze neni auto, ale pouhe premistovadlo. :-) Kuze vypada vzdy mnohem lepe, je pohodlnejsi, odolnejsi, proste do seriozniho vozu seriozni material. :-)
Auto: Infiniti M37s
AV: Onkyo 805, Sony VPL-HW55ES, HTPC
Mob: Galaxy S8+
Dusan
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ace2 7. 11. 2005 14:53

kecy prdy, kdyby se dělala kombinace odvětrávaný sedačky s textilním potahem, šel bych do toho. Látka je přijemnější, komfortnější měkčí a déle vydrží. Kůže vypadá lepé od pohledu a lépe se čistí, ale tím její výhody končí. Jaguar má jasně lepší sedačky bez kůže, dokonce jsem měl z autopůjčovny půjčenou eSklasse bez kůže a bylo to o poznání příjemnější. Z mého pohledu mi kůže v autě kromě problémů nepřináší nic pozitivního. Kdyby to šlo, tak bych si objednal do BMW komfortní sedačky s bavlněným potahem a s odvětráváním. Fakt s tím nemám společenský ani morální problém. Ba dokonce bych si za to i připlatil. Nicméně takovou kombinaci nelze. Tedy jak renovuji Cadillac, tak jsem nechal auto přešít z kůže do sametu a hned to vypadá mnohem lépe a útulněji.
ace2
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petrklm 7. 11. 2005 14:57

Já mám sedačky kožený a nějaký zvláštní nedostatky nepozoruju. Vyhřejvaný nejsou, ale často popisovanej pocit chladu nemám. Větranou mám jenom sedačku řidiče, protože je na sedáku prasklá (bohužel), ale nemůžu říct, že bych se na tu kůži nějak lepil... myslím, že spousta argumentů proti kůži jsou jenom výmysly.
Lincoln Town Car Executive 4,6l V8
Ford Escape 3,0l V6
a ještě nějaký evropský plečky...
petrklm
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků