ABS - má smysl?

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Jarda2 31. 10. 2005 15:26

HOOK píše:Je pravda, ze kdyz jsem si poridil auto s ASR, tak jsem nevedel, ze je pustene permanentne a ze tim tlacitkem se vypina(navody obvykle nectu) tak jsem tu prvni zimu pred kazdym kopcem zmacnul to tlacitko a liboval si jak to pekne jede :)
Tak tohle je fakt dobrý.
Mě zas nedávno kámoš tvrdil, že mu ABS zachránilo život. Při sjíždění z dálnice odstavným pruhem podjížděl kamion a když byl vedle něho, řidič kamionu si vzpoměl, že chtěl odbočit a poslal to tam. Kamoš dup na brzdu a prý díky ABS zastavil na pár metrech (asi z 80 km/hod, přímý úsek, sucho). Že by to zrovna v tomto případě ubrzdil i bez ABS vůbec nechtěl připustit. Prostě bezmezná víra v ABS.
Jarda2
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fojťan 31. 10. 2005 15:42

HOOK píše:Je pravda, ze kdyz jsem si poridil auto s ASR, tak jsem nevedel, ze je pustene permanentne a ze tim tlacitkem se vypina(navody obvykle nectu) tak jsem tu prvni zimu pred kazdym kopcem zmacnul to tlacitko a liboval si jak to pekne jede :)


myslim ze jsi o nic neprisel, asr me pripada v aute zbytecny, uz kvuli tomu ze za pet let meho provozu to zasahlo/probliklo jen parkrat. jednou pri predjizdeni na mokry silnici a jednou na suchy pri vyjezdu ze zatacky, ale to byla takova dost divna reakce... jinak rozjezdy bez prokluzu kol to podle me abslutne nezvlada, ale asi zalezi na aute.


to all: a co ESP? myslite ze je esp v aute dnes uz nezbytne nebo je to podobne jako asr?
learnin' to fly
Fojťan
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Spectral 31. 10. 2005 16:39

VondraV6 píše:ASR je výborná věc, na suchém čistém asfaltě ho asi nevyužijete, ale jak je mokro, nebo s tím jedete do hor, tak jste nejlepší :tleskani . Kdo nezažil, nepochopí.i/quote]

ASR je pro mě jeden z těch nejméně potřebných elektro pomocníků. Je to jenom náhražka samosvorného diferenciálu a k tomu ubírač výkonu. Tvůj příspěvek můžu parafázovat slovy: kdo nezažil samosvor, nepochopí. Otáčky prokluzujících kol srovná taky a narozdíl od ASR se mi nese.re do dávkování plynu, to jaksi zvládnu sám. ASR je opravdu užitečné jen pro méně zkušenější řidiče především se zadním náhonem, kde vás může zachránit od hodin. (Pokud máte samosvor. Pokud ne, svou funkci taky splní elektrická uzávěrka diferáku - EDS, což je v podstatě ASR bez omezovače výkonu.)
Když už se tady někdo ptal na ESP, tak po zkušenosti s různými vozy různých výrobců (a zkušenosti jsou to opravdu dost odlišné, není ESP jako ESP) hodnotím stabilizační systémy známkami od 1 do 5, jako ve škole, kde
1 = ESP mi nepřekáží
5 = při zapnutém ESP se s autem bojím jet jen trochu ostřeji.
Tolik mé hodnocení těchto "pomůcek", ale přiznávám, že to posuzuji z pohledu exota a například své matce jsem ESP bez zaváhání objednal. Doufám, že rozumíte.
Naposledy upravil Spectral dne 31. 10. 2005 17:07, celkově upraveno 1
Spectral
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod VondraV6 31. 10. 2005 16:54

No moment ASR je vypínatelný, takže podle libosti.
VondraV6
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Delphin 31. 10. 2005 16:54

p0etrik píše:Ja jsem jednou diky ABS (a sve dobre reakci, ktera by mne ale byla bez ABS **** platna) nesrazil chlapa. Takze ABS jednoznacne ANO. Ten kdo tvrdi, ze ABS je k nicemu asi v zivote nejel v aute.

Přesně tak. A já před 3 týdny jen díky ABS o fous minul srnu.
Delphin
Otvírák Garáže
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Spectral 31. 10. 2005 17:01

VondraV6 píše:No moment ASR je vypínatelný, takže podle libosti.t/quote]
Bohužel, toto je pravda jen částečně. Čím dál víc se začínají objevovat auta, které mají nevypínatelné jak ESP, tak i ASR.
Díky bohu aspoň za ty ostatní, kde na to kouzelné tlačítko nezapomněli...
Spectral
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod coto 31. 10. 2005 21:12

Rozhodne trvej na ABS! Az ti na kluzku/naledi nekdo kdo ABS ma (a dnes ho jiz ma leckdo), pribrzdi z nejakeho duvodu pred cumakem a ty budes zbesile pumpovat pravackou a hledat skviru kam se zasunout, pak bude pozde litovat usetrenych penez.
Mam najezdeno dost s auty s i bez ABS, ale dnes uz bych auto bez ABS v zadnem pripade nekupoval!
coto
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pepinn 21. 4. 2006 11:05

ABS určitě. Jezdím často na sněhu a využívám jej tak 3-4 týdně :-).
pepinn
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Moose 21. 4. 2006 11:12

nevíte někdo jak vypnout- zařídit aby když šlápnu levou na brzdu a pravou chci jet pod plynem, aby mi to automaticky neutíplo plyn ?
musim mít kvůli tomu shozený i abs ?
a mrknete se na moje WWW ;)
Moose
Avatar roku 2007
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lumpo 21. 4. 2006 12:17

Moose
za to ABS nemuže - je to čistě o RJ motoru - dělají to všechny VW auta s elektronickým plynem :hm
Lumpo
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod brasci 21. 4. 2006 12:23

lumpo: u mna to nerobi pri brzdeni ide pridat plyn...
brasci
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moose 21. 4. 2006 12:25

brasci : myslíž u ferrari nebo u fábie ? fábie to ale má taky... :-/
a mrknete se na moje WWW ;)
Moose
Avatar roku 2007
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moose 21. 4. 2006 12:26

lumpo: jde to udělat přes VAG ? (mam ho doma :) )
a mrknete se na moje WWW ;)
Moose
Avatar roku 2007
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fahrman 21. 4. 2006 12:27

Moose ... mam pocit, ze to je bezpecnostni prvek pro krizove situace ... navic tam mas elektronicky plyn, ne? Obavam se, ze jinak nez zasahem do RJ to neodstranis a kdo vi, jestli by to vubec umeli ;)
fahrman
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod brasci 21. 4. 2006 12:27

moose: myslim u fabie :)
brasci
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků