ABS - má smysl?

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod myndel 30. 10. 2005 10:58

Uvažujeme o koupi vozu, spíš takového levnějšího menšího vozítka a řešíme dilema. Já si jako jeden z požadavků na tohle auto dal ABSku, jenomže levných aut s protibokovacím systémem je poměrně málo a dost to zužuje výběr.

Proto se ptám, je ABS opravdu tak samospásnou věcí, abych na ni musel trvat, nebo si vystačíme i bez ni ? Využití toho auta by mělo být většinou po městě, nicméně mimoměstkým výletům se samozřejmě taky nevyhneme.

Ještě podotýkám, že to auto bude řídit máma bez zkušeností (její první auto) a já, až si udělám řidičák :)
myndel
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod dushanski 30. 10. 2005 11:06

abs je jeden ze systémů, který budeš potřebovat občas, ale v té chvíli může být opravdu spásonosné....já bych dneska auto bez abs nekoupil..
nekřič hop, ať ti nepřeskočí...
dushanski
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Majkie 30. 10. 2005 11:09

Mě už ABS dvakrát nebo třikrát zachránilo plechy. Ale všechno v zimě na sněhu či ledu. Nedělám si iluze, že bych v tom zlomku vteřiny zareagoval tak dobře jako s pomocí ABS, kde stačí dupnout na pedál a soustředit se na vyhýbací manévr, který bývá na centimetry.
Majkie
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod myndel 30. 10. 2005 11:13

O principu ABSky vím snad všechno, díky, jde jenom o názor dalších lidí na smysl. Já osobně jsem na něm trval, ale mámě, což je sponzor, bylo několika lidmi řečeno, že ABS je nanic, tak chci názory dalších, ideálně fundovaných lidí...
myndel
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod p0etrik 30. 10. 2005 11:16

Ja jsem jednou diky ABS (a sve dobre reakci, ktera by mne ale byla bez ABS ***** platna) nesrazil chlapa. Takze ABS jednoznacne ANO. Ten kdo tvrdi, ze ABS je k nicemu asi v zivote nejel v aute.
p0etrik
Servismen

Odeslat příspěvekod kosch 30. 10. 2005 11:18

tak tak, určitě smysl má... 100x ho nevyužiješ, ale potom v tom jednom jedinym případě ta něj budeš zatraceně vděčný :-) ...kupovat nový auto bez ABS je blbost... stejně tak jako si někteří "experti" myslí, že budou rychlejší a lepší než elektronika... :?
The universe never did make sense; I suspect it was built on government contract.
Robert A. Heinlein
kosch
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Majkie 30. 10. 2005 11:21

Bohužel máma asi potkala "fundované" lidi. Taky hlasuju jednoznačně pro příplatek.
Majkie
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod myndel 30. 10. 2005 11:22

S největší pravděpodobností půjde o bazarové vozy, takže příplatek není, je jenom malý výběr.
myndel
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod a 30. 10. 2005 11:33

Marek_Litzman: iba jedna otazka, brzdil si uz prudko s autom bez/s abs? ak ano odpoved na tvoju otazku ti musi byt jasna.
a
Nováček

Odeslat příspěvekod p0etrik 30. 10. 2005 11:35

Nejlip je si to vyzkouset na ujezdenem snehu na ceste s bocnim sklonem. To je teprv zuzlajda. :)
p0etrik
Servismen

Odeslat příspěvekod xpca 30. 10. 2005 12:57

Řídím cca 20tkm ročně už více než 15let. Většina km byla na autech bez abs. Zatím bez nehody. Jednou jsem ho ale potřeboval... naštěstí mám vlastní abs v noze:-) Ten řidič tehdá přede mnou to viděl, takže mi udělal místo... skončili jsme na dálnici tři vedle sebe ve dvou pruzích:-) Vzhledem k tomu, že jsi bez zkušeností a tvá máma jakbysmet, tak bych určitě abs doporučil. Provoz je čím dál větší, bláznů na cestách přibývá. A když máš rozbitej zadek, platí pojišťovna, když předek, platíš si to sám...
xpca
Nováček

Odeslat příspěvekod mayklmaykl 30. 10. 2005 13:26

mno abs brzdnou dráhu na suchu prodlužuje a to ze 100km/h asi o 2 metry,na mokru ji prý zkracuje a na sněhu taktéž

jenže....má tu výhodu že auto se i pod plnejma brzdama řídí líp než bez abs at si mele kdo chce co chce...

osobně preferuju mít v autě absko ačkoliv při dabelskej jízdách bych ho občas vypnul...
mayklmaykl
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod kubas 30. 10. 2005 13:27

Urcite ABS! Obzvlaste pro mene zkusene ridice. Sice prodluzuje brzdnou drahu, ale na lede, snehu ci mokru (obzvlaste na mokrych kostkach) ti bude pomahat!
Let´s get relative...
kubas
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dusan 30. 10. 2005 13:35

ABS ma podobny vyznam jako pojisteni. Mozna ho po celou dobu provozu vozidla nebudes vubec potrebovat a mozna ti zachrani p*del. Takze si to rozvas, risk vs. penize, je to jenom tvoje volba.
Auto: Infiniti M37s
AV: Onkyo 805, Sony VPL-HW55ES, HTPC
Mob: Galaxy S8+
Dusan
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod franco 30. 10. 2005 14:20

Testoval jsem vozy s ABS i bez. Různá auta, různé náhony, různé povrchy. S tím bržděním je to pravda. Ze 100 km/h zabrdíš asi o 2-5 metrů s ABS dále. (kolem 36 metrů) Ale ! Když musíš brzdit např. na mokrém povrchu nebo v zatáčce tak poznáš proč.

ABS určitě ano !
franco
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků