CB radiostanice v autech

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod turboleon 30. 5. 2007 21:46

Nevím, já mám v Leonu Grundiga a jde slušně i bez zesilovače. Na montáž je podle mě nejlepší autoelektrikář ze servisu, kde dělají značku co člověk má - přesně ví co kde odcvaknout aby, sundal tapecíruňk atd. Tak jsem to měl já. Udělal mi to u kamaráda v dílně. Jinak bych volil Space.
turboleon
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Al-f 31. 5. 2007 09:52

vpe píše:
Snail píše:Zesilovač od conrada img]http://www.conrad.cz/Foto/id6/obr/3/37/376049_LB_00_FB_obr.jpg[/img] byl na nic


to vypada jako fantomove napajeni (conrad to klidne proda jako zesilovac). Tovarni radio krmi antenu samo.

funguje mi ten inzerovaný turboleonem

img]http://www.correct.cz/import/za11.jpg[/img]


Ten plast je dle popisu jen ochrana, pod tim je stale kovova krabicka viz popisek
Nová inovovaná verze zesilovače pro jednu autoanténu Za1.1
- plastový kryt s montážními otvory a uvnitř kovová krabička pro dokonalé el. stínění
- zlepšená odolnost proti rušení silnými rozhlasovými vysílači VKV FM
- možnost napájení bočním kabelem 12V a nebo "fantomovým napájením" (napájení po koaxiálním kabelu), které nabízí moderní autorádia u/quote]Ze maji VW radia a spec. stare navi mizernou citlivost je znama vec a bez zesilovace to ani nema cenu zkouset...

Kde mate tento zesik umisten, hned za antenou anebo az u radia? Myslim, ze nejlepsi bude hned u anteny.

To máš pravu sezík je nejlépe u antény eliminuje stráty na svodu ,ale je to kapku problemek ho tam nainstalovat k anténě. Můj názor že investice a naámaha do tohoto řešení vložená nemá ten pat%ričný efekt. Na VKV ta anténa funguje docela obstojně. Je sice trošku horší než napájená ,ale .......
Al-f
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 1. 6. 2007 00:34

Tak nevim, z 77S jsem ustoupil pro velikost (vyska a sirka) a doporucte co zvolit, co nejmensi pri pouzitelne kvalite:

DANITA 1240 CEPT
INTEK M-110+ multinorm
INTEK M-790 PLUS multinorm
INTEK M-490 PLUS multinorm
President Harry II ASC Rozměry (ŠxVxH) 115x180x35 mm
President Emperor KENJI ASC Rozměry (ŠxVxH) 140x180x35 mm
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus nyni 1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni >10%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod turboleon 1. 6. 2007 05:46

Já mám Harryho, vysloveně kvůli rozměrům. Ale to ASC funguje tak nějak divně, ne že bych ho nepoužíval, ale Elix77 ho prý má daleko lepší.
turboleon
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 1. 6. 2007 21:23

Ano, to jsem slyšel, že má lepší, nicméně, je tu někdo, kdo porovnal obě zařízení? Mimochodem, i nový Elix (kterého asi oželím kvůli rozměrům), umoižňuje výměnou tranzistoru (prý stojí 500,- protože už se nevyrábí) původní navýšení výkonu cca 10W.
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus nyni 1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni >10%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TLC 3. 6. 2007 10:50

TO: vpe

Kup si YAESU FT-857D - je tam odnímatelný display, samotný přístroj je možné umístit mimo. Nastavitený výkon do 100 W. Pásmo CB se rovněž snadno aktivuje.

Více info zde:
http://garaz.autorevue.cz/viewtopic.php ... start=1845

úplně dole.
TLC
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vpe 5. 6. 2007 07:22

Harry II a prý ostatní mají ASS na bázi síly, ale 77S prý na bázi analýzy - signálu, proto tam prý funguje lépe.

Co ALAN100 vs. Harry II (rozměrově podobné)? Prý je i ten Alan lepší, jak Harry, říkali ve Space (prodávají obě), tak vážně nevím, nakolik je to kvalifikované srovnání?
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus nyni 1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni >10%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Al-f 7. 6. 2007 10:16

No něco na tom asi bude HARRYHO jsem měl v autě a nic moc sice malá modulace docela dobrá ale ten příjem ach ty přeslechy a pak za pul roku aby mne odešle reprák ,pak začal chrastit mic kabel a u všeho Ti ˇˇreknou že President záruku neuznává to nic moc. No už šla do světa :-) No jinak dobrá stanice :-))))) Jediné co nenahradíš je rozměr jinak je to ......
Al-f
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jirys 1. 7. 2007 08:53

ladil jsem znovu antenu TRIFLEX. dostal jsem se na hodnotu SWR 1,1 tak to by bylo v poho! ale druhy merak ukazoval max.vykon 2W. jak zlepsit ten vykon poradi nekdo ??
jirys
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jirkatoledo 8. 7. 2007 12:44

Chci se zeptat.Tato anténa je na CB má klasické připojení k stanici,chci si jí taky pořídit a nechci magnetku a nebo vrtat kapotu.
http://www.conrad.cz/detailpage.asp?DPG=46873
Díky za každou informaci :-)
jirkatoledo
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jirys 8. 7. 2007 18:16

jirkatoledo píše:Chci se zeptat.Tato anténa je na CB má klasické připojení k stanici,chci si jí taky pořídit a nechci magnetku a nebo vrtat kapotu.
http://www.conrad.cz/detailpage.asp?DPG=46873
Díky za každou informaci :-)o/quote]

Tak ta antena urcite neni pro CB . kdyz nechces vrtat ani magnetku tak jedine TRIFLEX.
jirys
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jirys 8. 7. 2007 18:19

jirys píše:
jirkatoledo píše:Chci se zeptat.Tato anténa je na CB má klasické připojení k stanici,chci si jí taky pořídit a nechci magnetku a nebo vrtat kapotu.
http://www.conrad.cz/detailpage.asp?DPG=46873
Díky za každou informaci :-)o/quote]
Tak ta antena urcite asi neni pro CB nemas tam napsanene ani na jake pasmo je, ja bych neriskoval . kdyz nechces vrtat ani magnetku tak jedine TRIFLEX.
jirys
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jirkatoledo 8. 7. 2007 18:20

Můžeš mi hodit nějakej odkaz?Dík
jirkatoledo
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jirys 8. 7. 2007 18:22

jirkatoledo píše:Můžeš mi hodit nějakej odkaz?Dík?/quote]


kdyz projedes toto forum tak tam najdes i fotky.
jirys
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jirys 8. 7. 2007 18:28

jirys píše:
jirkatoledo píše:Můžeš mi hodit nějakej odkaz?Dík?/quote]

kdyz projedes toto forum tak tam najdes i fotky.


a tady mas odkaz
jirys
Nováček
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků