CB radiostanice v autech

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod jirys 20. 7. 2006 19:48

turboleon píše:
jirys píše:
Alex.. píše:tak tak ... triflex je šroubovací... předchozí (originál) jsem šroubovací neměl ;)e/quote]

da se tedy sundat jen prut ??

Triflex mám - ano dá se sundat jen prut. Zbyde to samý co známe třeba z Felicií, čili z doby než VW začal dělat antény sklápěcí, které nejdou odšoubovat.d/quote]

TURBOLEON : podle tech fotek mas CB umisteno v Leonu na leve strane od volantu tam dole v te prihradce je to tak ? a nemas fotku s antenou TRIPLEX na strese at se podivam jak to vypada .
jirys
Nováček

Odeslat příspěvekod ace2 20. 7. 2006 19:55

no v Praze taxíci jedou už přes wap a gps :)
5 techničáků a všechno RWD
ace2
Veterán

Odeslat příspěvekod turboleon 20. 7. 2006 20:04

jirys píše:
turboleon píše:
jirys píše:
Alex.. píše:tak tak ... triflex je šroubovací... předchozí (originál) jsem šroubovací neměl ;) /quote]

da se tedy sundat jen prut ??

Triflex mám - ano dá se sundat jen prut. Zbyde to samý co známe třeba z Felicií, čili z doby než VW začal dělat antény sklápěcí, které nejdou odšoubovat.d/quote]

TURBOLEON : podle tech fotek mas CB umisteno v Leonu na leve strane od volantu tam dole v te prihradce je to tak ? a nemas fotku s antenou TRIPLEX na strese at se podivam jak to vypada .

Vypadá PŘESNĚ stejně jako ta původní....nepoznáš to.
turboleon
Inventář

Odeslat příspěvekod mikicz 21. 7. 2006 21:03

mám otázku. nemáte někdo CB v Xantii? pokud jo, nebyly by fotky kam jste to dali?
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář

Odeslat příspěvekod ace2 21. 7. 2006 21:12

Mám pocit že tu ještě nikdo CB do Xantie nedával... holt budeš první a všem následujícím poradíš :)
ace2
Veterán

Odeslat příspěvekod ace2 21. 7. 2006 21:15

jak má xantie udělanou přístrojovku ? Má tam zaslepený místo na navigaci ? pokud ano tak by to mohlo být 2DIN s tím že 1DIN máš radio a pod rádio bys mohl dát CB Team RoadCom...

Obrázek

Obrázek
ace2
Veterán

Odeslat příspěvekod mikicz 21. 7. 2006 21:25

ne, má tam kastlík 1DIN s krytem pro rádio. v podstatě jsou 2 možnosti kam to dát. buď vyhodit popelník pod rádiem a dát to tam, nebo dodat loketní opěrku a dít to do ní, nebo pod ní. vzhledem k tvaru palobovky a umístění pojistek mě jiné možnosti nenapadají.
mikicz
Inventář

Odeslat příspěvekod ace2 21. 7. 2006 21:44

Tak pokud nemáš vůbec žádnou loketní opěrku, tak je to jasný...
ace2
Veterán

Odeslat příspěvekod JirkaK 22. 7. 2006 17:21

MKMAN píše:
turboleon píše:
brasci píše:ja viem, ze sa to tu uz mozno riesilo ale aj tak mam otazku, tieto CB co mate tak s nimi sa viete dohovorit aj s taxikarmi co maju oni tie vysielacky na komunikaciu s dispecingom a medzi sebou??

Ne, TAxi jede na jiné frekvenci. Akorát přiznám, že nevím jaké, mají snad něco vymezeného?m/quote]

zalezi jake taxi v malych mestech jako kladno a spol vesele drandi na cb. jinde jedou na 80mhz, 160mhz, 450mhz nebo v trunku u nejakeho operatora.
vlastni frekvence se vyplati jen tem nejvetsim taxisluzbam

Nevím jak jinde, ale tady na východě Čech dávno žádná taxislužba na CB není. Dřív to používali, ale dneska jsou už dávno na vlastních kmitočtech. Taxi na CB má totiž spoustu nevýhod:
1)Podle generálního povolení - všeobecného oprávnění se CB nesmí používat k podnikatelské činnosti. Stačí něčí udání na ČTÚ, a stotisícová pokuta je na cestě.
2)Všechno co si taxi s dispečinkem na CB povídají, je veřejné a často si potom takhle přivydělávali černí drožkaři, byli prostě u zákazníka dřív :-)
3)Nesetkávalo se to s pochopením ostatních uživatelů CB, kteří potom drožkaře úmylně rušili tak dlouho, dokud se neodstěhovali. Klíčování do relací, rušičky schované poblíž dispečinku, řešení podle bodu 1, atd.
JirkaK
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Julinek 24. 7. 2006 15:46

turboleon: tak jsem hodil řeč zase jinde a nakonec to dopadlo tak, že už mám M490 objednanou. Zítra si pro ni jedu a rovnou vyřeším i uchycení na vozidle i anténu. Potom už budu konečně plnohodnotným človekem Mr. Green
Julinek
Nováček

Odeslat příspěvekod jirys 24. 7. 2006 20:43

turboleon : nekde ve foru jsi psal ze s antenou TRIFLEX slysis celou prahu , ale jaky dosah ma prumerne pri vysilani ????
Nemám
jirys
Nováček

Odeslat příspěvekod Alex.. 24. 7. 2006 20:49

jirys: to bude hodně podobné... ale v Praze je enormní rušení, takže Tě přebije někdo silnější... :)
Alex..
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Alex.. 24. 7. 2006 20:51

turboleon: jak jsi přidělal mike tak pěkně a esteticky..? To máš nalepené..?

Uvažuju, že si to tak taky udělám, páč mě to nebaví vždy hledat mike ;)
Obrázek
Alex..
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Alex.. 24. 7. 2006 20:52

JirkaK: to je zvláštní..tuším na mariánském náměstí v Praze (u vstupu do knihovny) je tuším napsáno vyhrazeno pro taxi CB radio... :)
Alex..
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod jirys 24. 7. 2006 20:57

Alex - turboleon : nedala by se ta stanice pridelat v LEONU , -- , pod rucni brzdu jak je tam ta krytka ?? ale nevim co je pod ni !!
jirys
Nováček

Předchozí stránkaDalší stránka