TIPTRONIC - Vyradite na cervene na N?

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod elit 3. 10. 2005 11:35

Ja obcas ano, uz jenom kvuli aktualni spotrebe...obvykle je tam zhruba 6-7dcl rozdil.
elit
Nováček

Odeslat příspěvekod anonymni 3. 10. 2005 11:39

jak kdy, kdyz jsem v prudkem kopci tak ne, pustim brdu a ono to krasne stoji, jinak vetsinou stojim na brze. Jenom kdyz znam usek a vim, ze cervena bude dlouho, tak i jo. Ale od toho je automat, abych se o takove veci nestaral.
anonymni

Odeslat příspěvekod kosch 3. 10. 2005 16:04

obecně se to u AT nedoporučuje... pokud jedu s automatem tak nechávám D at se děje co se děje :-) pokud tedy nevím, že budu stát delší dobu, při popojíždění v koloně apod. to nemá smysl..
The universe never did make sense; I suspect it was built on government contract.
Robert A. Heinlein
kosch
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod NoCom 3. 10. 2005 16:12

kosch píše:obecně se to u AT nedoporučuje... pokud jedu s automatem tak nechávám D at se děje co se děje :-) pokud tedy nevím, že budu stát delší dobu, při popojíždění v koloně apod. to nemá smysl.../quote]

Přesně tak u automatu by se "N" dávat nemělo, není to závažný prohřešek, ale skutečně se to nedoporučuje...Já osobně jezdím skoro 98% na "D" jen málo kdy dám "S" :wink:
Nobody is perfect...
NoCom
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Andr3w 3. 10. 2005 16:41

Ked jazdim v automate tak D a to tam mam az pokym auto nezaparkujem alebo nepotrebujem cuvat.
Seat - Auto emotion
Andr3w
Štamgast

Odeslat příspěvekod HOOK 3. 10. 2005 16:57

ja to delam jen na prvny krizovatce kdyz vyjizdim se studenym autem od domu, neb jak to ma vyssi otacky, tak je to trosku hlucnejsi.
HOOK
Štamgast

Odeslat příspěvekod elit 3. 10. 2005 17:55

Trochu mi u toho vadi, ze je auto porad trochu v zaberu...
elit
Nováček

Odeslat příspěvekod kmarty 3. 10. 2005 19:01

A co ti na tom vadi? Ze misto toceni se ozubenych kolecek v planetovce(pri N) se prevaluje se olej v hydrodynamickym menici(pri D)?
kmarty
Nováček

Odeslat příspěvekod elit 3. 10. 2005 19:18

Ani nevim....spis nez to tak ta zbytecna spotreba....
elit
Nováček

Odeslat příspěvekod QX 3. 10. 2005 20:59

Obecne pokud vim, ze budu stat do cca 15-30 sekund max, tak nevyrazuji (typicky krizovatka, popojizdeni v kolonacha atp.), ale jinak davam N, nicemu to nevadi a mam z toho lepsi pocit, ze auto neni porad v zaberu. Vyrazeni na N vadi pouze pri jizde.
QX
Nováček

Odeslat příspěvekod elit 3. 10. 2005 22:52

Moje slova.
elit
Nováček

Odeslat příspěvekod mayklmaykl 4. 10. 2005 08:13

tak za prvy by se to nemelo a za druhy jak spotreba??? vzdyt kdyz jedes napr z kopce stejne ti to zavře ventil v sani ( non return intake manifold valve)....takze to zere min nez na N

pri stani to spotrebu neovlivnuje.... myslim
mayklmaykl
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod elit 4. 10. 2005 08:51

za jizdy samozrejme nevyrazuji, ale pokud stojis, tak jestli mas pc tak si vsimnes, ze misto treba 0,8l tam je 1,5l a to jeste neni zapla klimatizace.
elit
Nováček

Odeslat příspěvekod Kaja2 4. 10. 2005 08:56

Vyrazuju na N, tak jak rika goes. Treba na prejezdu, kdyz vim, ze to vic nez tak dve minuty. Ted me napada, ze ani nevim, jak se ta spotreba vlastne pocita. Mel jsem za to, ze je to podle aktualni rychlosti nebo nejak malo zprumerovane rychlosti, to je fuk, ale kdyz auto stoji, tak nevim, z ceho se to vlastne pocita.
Kaja2
Nováček

Odeslat příspěvekod Lumpo 4. 10. 2005 09:28

Já nevyřazuju... proč taky... zvyšuje to spotřebu... Když to mám na D tak se mi sám vypne motor, což na N jaksi neudělá Mr. Green
Lumpo
Inventář

Další stránka