Používáte spojku při startování ?

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod germi123 3. 10. 2005 09:33

Zdravim. Dělám takovou menší studii na toto téma.Zajímalo by mě zda při startu používáte spojku. Prosím uvést,proč ano a proč ne a typ Vašeho vozu.Flame k tématu velmi vítán.Dík moc
germi123
Servismen

Odeslat příspěvekod elit 3. 10. 2005 09:37

germi123 píše:Zdravim. Dělám takovou menší studii na toto téma.Zajímalo by mě zda při startu používáte spojku. Prosím uvést,proč ano a proč ne a typ Vašeho vozu.Flame k tématu velmi vítán.Dík mocl/quote]

Ted uz ne, mam tiptronic, ale drive jsem si obvykle vyradil a jeste seslapnul spojku, aby nemusel starter tocit i prevodovkou...
elit
Nováček

Odeslat příspěvekod Bigduck 3. 10. 2005 09:39

samozrejme, ze ano...tak treba proto, ze starter roztaci jen motor a ne prevodovku...u starych skodovek to pomalu bez ni ani neslo nastartovat...dnes to uci v autoskole spis kvuli bezpecnosti
Bigduck
Štamgast

Odeslat příspěvekod Anndy 3. 10. 2005 09:47

No samozrejme. Spojku mam stlacenu vzdy, ked startujem a tak na 98% aj predtym vyradim. Obcas sa stane, ze zabudem vyradit (ked je to moc rychlo, alebo rozmyslam nad niecim inym).

A ak xces dalsi namet, vzdy ked stojim a idem pustit spojku, tak stojim zaroven aj na brzde. To len kvoli tomu, ze raz so sluzobnou feldou som pustil spojku, myslic si, ze mam uz neutral a auticko poskocilo. Nastastie len dozadu, lebo vpredu bol murik, ktory by to schytal. Takze pre istotu.
Anndy
Anndy
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod quasimoto 3. 10. 2005 10:04

vzdy pri startovani mam stalcenu spojku, ale neutral nezaradujem, ma to nejaky vyznam ked je spojka zosliapnuta?
quasimoto
Štamgast

Odeslat příspěvekod Rokba 3. 10. 2005 10:13

quasimoto píše:vzdy pri startovani mam stalcenu spojku, ale neutral nezaradujem, ma to nejaky vyznam ked je spojka zosliapnuta?

Pouze bezpečnostní návyk...
Citroën C5 Tourer 2.0 HDI Exclusive + Fiat Grande Punto 1.4 T-Jet Sport + Ducati Monster S4
Oh Gravity, thou art a heartless bitch...
Rokba
Nováček

Odeslat příspěvekod Jim 3. 10. 2005 11:03

samozřejmě, že vždy při startu sešlápnu spojku. Dělám to tak od autoškoly... :wink: důvody jsou stejné jako u výše uvedených příspěvků...
Fabia RS Dieselpower - 274PS@578Nm - EX
BMW 335Cd Dieselpower - 340PS@707Nm
Jim
TDI tuner roku 2007

Odeslat příspěvekod brasci 3. 10. 2005 11:05

tak 9 z 10 starov ano
brasci
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Marwinus 3. 10. 2005 11:16

Presne tak - seslapuji. Jeste z dob stare octavie (i kdyz tu jsem casteji startoval klikou a pri tom se na spojce stoji dost blbe...) a S120. Odlehceni starteru.
Marwinus
Nováček

Odeslat příspěvekod Řepík 3. 10. 2005 11:19

Ano, vždy, když startuji, mám sešláplou spojku. Mám to návyk z autoškoly a zároveň pro ulehčení převodovce a pro bezpečnost...
this is gonna be LEGEN ... wait for it...DARY!
Řepík
Inventář

Odeslat příspěvekod Tracid 3. 10. 2005 11:29

Taky sešlapuju,je to zvyk ještě ze Š120,tam to někdy,hlavně v zimě šlo bez vyšlápnutí fakt špatně.

Jednou čerstvě po autoškole jsem zapomněl vyšlápnout i vyřadit a škůdka si pěkně zaskákala na startéru :)
Tracid
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod kmarty 3. 10. 2005 11:31

Bueee, mne spojka chybi.
Ted vazne. U manualu startuju tak, ze seslapnu spojku a brzdu. Abych rekl pravdu, duvod uz presne nepovim, jestli kvuliva "snazsimu startu" nebo aby sem neposkakoval s autem behem startovani. Proste jsem na to zvykly.
kmarty
Nováček

Odeslat příspěvekod Bigduck 3. 10. 2005 11:32

Tracid píše:Taky sešlapuju,je to zvyk ještě ze Š120,tam to někdy,hlavně v zimě šlo bez vyšlápnutí fakt špatně.

Jednou čerstvě po autoškole jsem zapomněl vyšlápnout i vyřadit a škůdka si pěkně zaskákala na startéru :)t/quote]

a jeste vetsi ***** je, kdyz se ti starter zakousne a skaces treba x desitek metru :D to se mi jednou stalo na kamosove 105ce :D
Bigduck
Štamgast

Odeslat příspěvekod Marwinus 3. 10. 2005 12:08

Bigduck píše:
Tracid píše:Taky sešlapuju,je to zvyk ještě ze Š120,tam to někdy,hlavně v zimě šlo bez vyšlápnutí fakt špatně.

Jednou čerstvě po autoškole jsem zapomněl vyšlápnout i vyřadit a škůdka si pěkně zaskákala na startéru :)t/quote]

a jeste vetsi **** je, kdyz se ti starter zakousne a skaces treba x desitek metru :D to se mi jednou stalo na kamosove 105ce :D

A jeste vetsi sranda je, kdyz startujes octavii klikou se syticem a nechas tam rychlost... To te pak auto honi po chodniku :D
Marwinus
Nováček

Odeslat příspěvekod Bigduck 3. 10. 2005 12:15

marwinus: jenze on pri tom skakani stal v kufru a drzel se zuby nehty :D opravoval motorek steracu a ja spinal klicem a bylo to :D proste to na prvni poloze seplo i starter :)
Bigduck
Štamgast

Další stránka