proc vojenska Tatra vypada jako Renault?

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod furgon 22. 9. 2005 19:48

Tatra patri pod Terex Corp. USA a Renault Vehicules Industriels patri pod Volvo Trucks. Zvlastni.

Obrázek

Obrázek

Obrázek
furgon
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod kosch 22. 9. 2005 19:52

no jistá podoba tam je, ale nic zásadního bych z toho nevyvozoval...
The universe never did make sense; I suspect it was built on government contract.
Robert A. Heinlein
kosch
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod furgon 22. 9. 2005 19:59

Mi to cely vyberovy rizeni armady trosku *****. Kdo vi, jestli by to skutecne pomohlo Tatre a nebo nekomu jinymu....
furgon
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod p0etrik 22. 9. 2005 20:03

Nejlepsi je, ze ma Tatra ty nakladaky dodavat postupne az do roku tusim 2012. Ale to uz Tatra asi nebude.
p0etrik
Servismen

Odeslat příspěvekod kosch 22. 9. 2005 20:09

ono se žádný výb. řízení nekonalo podmínky zadání se upravily tak aby to mohla dostat Tatra bez výb. říz.. pokud něhoho zajímají detaily doporučuji Euro z tohoto týdne je to tam všecho rozsáhle popsané...
The universe never did make sense; I suspect it was built on government contract.
Robert A. Heinlein
kosch
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod ace2 22. 9. 2005 20:18

jako Renault to vypadá, protože od Renaulta bere Tatra budky. V rámci ušetření nákladů, protože nemusí budky vyvíjet ani vyrábět. Bylo to už publikovaný.
4 techničáky a všechno RWD
ace2
Veterán

Odeslat příspěvekod dushanski 22. 9. 2005 20:25

kosch píše:ono se žádný výb. řízení nekonalo podmínky zadání se upravily tak aby to mohla dostat Tatra bez výb. říz.. pokud něhoho zajímají detaily doporučuji Euro z tohoto týdne je to tam všecho rozsáhle popsané...r/quote]

....a je to v pořádku, je to za 15 let první solidní upřednostění domácí fabriky. :tleskani
nekřič hop, ať ti nepřeskočí...
dushanski
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod p0etrik 22. 9. 2005 20:34

dushanski: Ona to dneska moc domaci fabrika neni. BTW. Tatru jako celek drzi nad vodou hlavne dcery, ktere se zivi vyrobou pro vsechny mozne zakazniky, jenom ne pro Tatru samotnou (ono par aut rocne nikoho nevytrhne).
p0etrik
Servismen

Odeslat příspěvekod luk 22. 9. 2005 20:51

kosch: Euro číst nepotřebuji, už tak toho o tom vím dost (bohužel :-().

dushanski: To snad nemyslíš vážně. Z podpory tohoto druhu je mi na blití. L159 = 50 mld. vyhozených oknem (bylo to jiná vláda, ale to je jedno), Aeru to prakticky nepomohlo, jen prodloužilo umírání. Podobně pistole pro policii, draze zaplacené zmetky, které se jen zvolna dávají do pořádku (místo aby se to výrobci hodilo na hlavu - hlavně, že to bylo bez soutěže...). FUJ!
<--- Odpůrci aut fkombíku by si měli uvědomit, že...
luk
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod kosch 22. 9. 2005 20:54

luk: o Aeru ani nemluv mam ho kilometr od baráku...

jj, téměř všechny tyhle "podpory nár. prům." udělají víc škody než užitku...
Robert A. Heinlein
kosch
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod dushanski 22. 9. 2005 23:11

luk píše:kosch: Euro číst nepotřebuji, už tak toho o tom vím dost (bohužel :-().

dushanski: To snad nemyslíš vážně. Z podpory tohoto druhu je mi na blití. L159 = 50 mld. vyhozených oknem (bylo to jiná vláda, ale to je jedno), Aeru to prakticky nepomohlo, jen prodloužilo umírání. Podobně pistole pro policii, draze zaplacené zmetky, které se jen zvolna dávají do pořádku (místo aby se to výrobci hodilo na hlavu - hlavně, že to bylo bez soutěže...). FUJ! /quote]

to nemůžeš srovnávat, L159 byly vyhozený peníze ne proto, že by aero nebylo schopný vyrobit ty letadla, ale proto, že od začátku bylo jasný, že tyhle letadla nikdo tady nepotřebuje a tak se k tomu taky přistupovalo. Náklaďáky potřeba jsou a Tatra má na konstrukci těžkých náklaďáků za 100 let fungování řadu patentů, proč by se to mělo cpát někomu jinému, kdo tady nebude platit daně..?
nekřič hop, ať ti nepřeskočí...
dushanski
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Mirek-607 23. 9. 2005 11:15

Ten nakladak je upravena konstrukce ROSS, kterou v mensich poctech uz armada pouziva. Napravy jsou pragovacke portalove a motor a budka je Renault. Je to takova vsehochut. Ale pokud to bude spravne fungovat, proc ne...

Souhlasim s dushanskim, ty nakladaky armada opravdu potrebuje a nakupovat je nekde jinde v cizine mi pripada jako pitomost. Myslim, ze Tatra se uplne nepolozi, zda se mi, ze nejhorsi uz preslo...
Každá práce se udělá sama, jen se jí na to musí nechat dostatek času.

Honda Civic 8G 1.8i-VTEC Sport, Opel Astra G 1.4 16V, Gilera Runner 50DD
Mirek-607
Štamgast

Odeslat příspěvekod Kadlos 23. 9. 2005 11:39

2luk: Můžeš mi prosímtě říct, jak si přišel na to, že pistole pro policii jsou zmetky? Pokud vím, tak jedinej problém byl s nestandardní lištou na příslušenství, kterou si tam ovšem vyžádalo MV. Jinak jsou to ale výborný kusy železa (tedy i slitiny) 8) A drahý? To už vůbec nemá cenu komentovat. :tleskani
Kadlos
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mirek-607 23. 9. 2005 11:46

Kadlos, luk: Taky nemam pocit, ze by CZ75D byly spatne kousky, pravda nestrilel jsem tim, jen tata (a trefoval daleko lepe nez s Glock 17, ale to samozrejme nic nevypovida...). Ale vzhledem k jejich "jmenu" ve svete to smejd byt ani nemuze...
Každá práce se udělá sama, jen se jí na to musí nechat dostatek času.

Honda Civic 8G 1.8i-VTEC Sport, Opel Astra G 1.4 16V, Gilera Runner 50DD
Mirek-607
Štamgast

Odeslat příspěvekod marepa 23. 9. 2005 12:34

Tyjo.. moc hezka Tatra :) nevim jak vam..ale mne se teda hodne libi :)
BMW E92 M3 | dlouhodoba spotrba 13.2l/100km, holt 75mph na dalnici nezere az tolik
marepa
Inventář

Další stránka