Porucha stěračů - nebezpečná banalita

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod fabka2004 4. 8. 2005 16:00

RAIN OFF su tekute stierace ako tu bolo pisane, link neviem, skus google, vyraba to sheron, aj svetove znacky ako turtle wax, je to zmes petroleteru a kyseliny sirovej, absolutne neskodne voci sklu a stieracom. Treba poriadne naniest nechat cca 15-30min zaschnut a vlhkou handrickou (voda+pripravok) poriadne ale poriadne vylestit.
Pouzivam to druhy rok a ziadna sebevradza, chce to len dokonale vylestit, flasticka za cca 100-200Sk vydrzi vyse roka prinanasani podla potreby raz za mesiac ci raz za dva mesiace.
Ak sklo poriadne vylkestis tak nieje mastne ani neoslnuje.
co sa tyka rychlosti, v malych rychlostiach cca 20-40 kulicky padaju dole, vo vyssich 50 a viacej kulicky odlietavaju hore.
fabka2004
Servismen

Odeslat příspěvekod Honza729 12. 11. 2005 21:27

Mě u toho flash-off nikdy nebylo jasný, jestli muzu pouzivat ostrikovace, to se pak asi rychle smyje, ne,?
Honza729
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod sayza 13. 11. 2005 02:36

Ad tekute sterace: mam taky od firmy Turtle Wax. Na dalnici je to uzasna vec, kdyz prsi tak sterace vubec nepotrebuju. Kdyz jedu pomalu (< 100), tak sterace pouzivat musim, ale staci intervalovy spinac pokud opravdu neni prutrz mracen. Jinak vsem co jezdi rychle (dalnice) vrele doporucuji. Lahvinka stala 200 ale mam ji uz 2 roky a je poloplna :-) Hodi se to i na bocni skla a svetlomety.
sayza
Nováček

Odeslat příspěvekod Lumpo 13. 11. 2005 10:22

Tak koukám, že s tekutými stěrači máme každý jiné zkušenosti. Já je kdysi taky používal a aby to fungovalo, musí se to dělat pravidelně. Jak tu kdosi psal, tak v noci je to celkem o ničem. Dle mého názoru, je lepší mít kvalitní a dobře stírající stěrače a odmaštěné čelní sklo.

Mimojiné, proč spousta lidí stírá i při mrholení málem naplno... Já téměř vždy používám cyklovač kolikrát mi stačí ho nastavit i na 20vteřin a přitom proti potkávám auta co stírají jakoby lilo jako z konve. Stěrače naplno mívím tak 3x do roka a to už musí fakt pršet... :hm
Lumpo
Inventář

Odeslat příspěvekod Lumpo 13. 11. 2005 10:23

sayza: souhlas, na boční skla je to fakt bomba... a na zpětná zrcátka taky... Pro toho co je nemá vyhřívaná je to super věc!
Lumpo
Inventář

Odeslat příspěvekod Nick2 13. 11. 2005 10:26

at si kazdej stira tak rychle, jak mu vyhovuje..
Láska je jako cibule. Sloupáváš jednu smradlavou vrstvu za druhou, až nakonec.....brečíš nad dřezem..
Nick2
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod tajnej 13. 11. 2005 10:34

[quote="Amerikán";9 let starého Nissana jsem těžko někde ukradl :-) bohužel ale servisy v mém okolí chtěj objednat min několik dní dopředu... fakt nevím o žádném, kam by se dalo jen tak přijet.j/quote]

prostě do nějakýho servisu zajed a rekni, ze ti jen nejdou sterace, jestli by se ti na to mohli kouknout.... dyz reknou, ze nemaj cas tak zkus jinej.
Mě nedovírala krytka nádrže, zajel sem do servisu a za pet minut uz to bylo spraveny a dokonce za to nic nechteli ! (a byl to AUTORIZOVANY servis)
Člověk se nenaučí nadávat, dokud se nenaučí řídit auto.
tajnej
Nováček

Odeslat příspěvekod Lumpo 13. 11. 2005 10:35

Nick2 píše:at si kazdej stira tak rychle, jak mu vyhovuje..

Mě to je jedno, ale jen mě prostě zajímá, co vede lidi ke stírání suchého skla... :hm
Lumpo
Inventář

Odeslat příspěvekod Nick2 13. 11. 2005 11:39

no treba ja stiram radeji vic nez min, aby mi pres ty "rozmazany smouhy" nahodou neunikl treba nejakej prcek u prechodu..
Nick2
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Driver 13. 11. 2005 12:05

Lumpo píše:Tak koukám, že s tekutými stěrači máme každý jiné zkušenosti. Já je kdysi taky používal a aby to fungovalo, musí se to dělat pravidelně. Jak tu kdosi psal, tak v noci je to celkem o ničem. Dle mého názoru, je lepší mít kvalitní a dobře stírající stěrače a odmaštěné čelní sklo.

Mimojiné, proč spousta lidí stírá i při mrholení málem naplno... Já téměř vždy používám cyklovač kolikrát mi stačí ho nastavit i na 20vteřin a přitom proti potkávám auta co stírají jakoby lilo jako z konve. Stěrače naplno mívím tak 3x do roka a to už musí fakt pršet... :hmI/quote]

Cyklovač je super věc. Ale at si kazdej stira jak chce. Nejlepši jsou prej nějaký uhlíkový stěrače, ale já mám dobrou zkušenost i se silikonovejma.
Das Auto
Driver
Štamgast

Odeslat příspěvekod brasci 13. 11. 2005 12:45

no neviem mne tie tekute stierace vobec nepomohli, akurat ked som musel stierat so stieracmi mi to robili cmuhy na skle... :(
brasci
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod luk 13. 11. 2005 14:33

Drive: A to by člověk nevěřil, že se ještě dnes najdou (nová) auta, která cyklovač nemají :P

brasci: Také s nimi nemám dobré zkušenosti. Hlavně je důležité, aby bylo sklo čisté a pořádně odmaštěné (v zimě to není problém, ale v létě se tam rozmazává hmyz a jde dost špatně dolů).
<--- Odpůrci aut fkombíku by si měli uvědomit, že...
luk
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod pech. 13. 11. 2005 14:40

taky se divím, že se vyrábí nový auta bez něj, mám 105L z roku 1978 a cyklovač tam byl standartně... :-)

už škoda 100 ho měla, holt dneska musí někde ušetřit :-))
pech.
Inventář

Odeslat příspěvekod Luboš*** 13. 11. 2005 18:27

Tak cyklovač u 105L standardně nebyl, ten dostávaly jen verze LS/GLS, doplnit ho, ale nebyl problém.

Stovka sice měla čtyřpolohový cyklovač, ale také k tomu jednorychlostní stěrače...
Luboš***
Štamgast

Odeslat příspěvekod brasci 13. 11. 2005 18:30

ozaj a ako to aplikujete tie tekute stierace?? v navode pisu, ze to mam nanasat vlhkou nenasiakavou handrou postupne na sklo a nechat pol hodinu zaschnut a potom prelestit... ale kedze to ma sprej tak som to na to sklo len nastriekal a nehal zaschnut.. mohlo to ovplyvnit funkciu??
brasci
VIP uživatel

Předchozí stránkaDalší stránka