Shell V Power 95 ok.

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Alessi 24. 5. 2005 09:30

goes píše:Allesi: ano pridavky na bazi chloru a teflonu je to nejlepsi co se da do motoru nalit, mel bys nastudovat neco o oxidaci a korozi motoru zevnitr diky pritomnosti chloru, pak by lidi preslo davat "zarucene aditiva" do motoru. Jinak nevyhodou techto pripravku je to, ze ony opravdu funguji, tzn. usnadnuji chod, tichost atd. vuci stavu predtim, ovsem za cenu oxidace a koroze motoru
Chlor tam vubec neni v tom motor upu. Teflon tam je, ale jen proto, aby snizoval treni a lip se tam rozvadelo teplo
Alessi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 24. 5. 2005 09:33

ja psal pripravy na bazi chloru a teflonu, psal jsem to vseobecne o tech pripravcich, ani teflon ani chlor dlouhodoby prinos nema. U chloru je to jasne, u teflonu to dobre popsal Ace...
anonymni

Odeslat příspěvekod D.a.l.i 24. 5. 2005 09:37

Jarda2 píše:Reklamy jsem bral vždy s rezervou, teď ale nevím, jestli věřit vlastím zkušenostem, nebo zajímavému článku Jiřího Čecha. V tom článku mě mate celá řada rozporů a protiřečení i to, že skutečně fungující látku pana Bishopa ponechává obestřenu tajemstvím - nic o principu, jejím složení apod.c/quote]

Precti si i dalsi clanky od p. Cecha (nech si vyjet seznam clanku od nej) a udelej si sam nazor.
Dale - doporucuji projit diskuze, hlavne u "inkriminovanych" clanku, opet to pomuze udelat si nazor.

Jinak o Bishopovi - princip tam popisuje naprosto jasne (molekulovy "koberec" na stenach, na kterem je olej) a z vlastni rocni zkusenosti muzu rict, ze to funguje velmi slusne (i proto neni az takovy problem jezdit malicko pres 5l/100km s feldou).
Nač ten spěch? 5 minut mě nezabije :-)
D.a.l.i
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Jarda2 24. 5. 2005 10:29

D.a.l.i - beru zpět, princip vysvětlil. A kde jsi sehnal Bishopovu přísadu, když Čech píše, že už se vyrábí jen nefunkční napodobeniny?
Jarda2
Inventář

Odeslat příspěvekod Jarda2 24. 5. 2005 10:37

Před lety jsem měřil několika kamarádům kompresní tlaky před a po aplikaci Lubrifilm metalu. (Chtěl jsem se přesvědčit, jestli na tom něco je.) Tlaky se opravdu zlepšily, u nejhorších válců nejvíce, u nejlepších válců nejméně. Mezi aplikací a měřením najeto vždy přes 1000km.
Jarda2
Inventář

Odeslat příspěvekod anonymni 24. 5. 2005 10:54

Jarda: ono obecne jde o to, ze v nejakem horizontu casu a kilometru maji i pripravky na zaklade chloru pozitivni dopad, motor se zklidni, jede to hladceji atd. otazkou je dlouhodobe hledisko...
anonymni

Odeslat příspěvekod Jarda2 24. 5. 2005 11:29

goes - OK, s tím chlórem je to jasný, v podstatě je to žíravina (v kombinaci s vodou, nejsem chemik, tak to ber s rezervou). Matně vzpomínám, že se na převoz chlóru používají spec. tanky z nerezové oceli.
Jarda2
Inventář

Odeslat příspěvekod Petr.kkk 24. 5. 2005 11:29

Motor UP??? :D :D Teflon v petroleji :tleskani :tleskani .Reklama je všemocná,že?
Petr.kkk
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Mato_CZ 24. 5. 2005 13:30

Zdravím všechny zúčastněné, zajímal by mě váš názor na přípravky nebo i zkušenosti s přípravky na čištění palivové soustavy jako např. http://shop.autorecenze.cz/produkty.asp ... BM&MItem=1
Myslíte si, že princip těchto přípravků je obdobný jako u Shel V-Poweru, tudíž že čistí pracovní prostor motoru? Zkoušel někdo tyhle přípravky? A nehrozí tady nějaké nebezpečí poškození vstřikovací soustavy po použetí těchto přípravků? Děkuji za odpovědi.
Mato_CZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 24. 5. 2005 13:33

Mato: neznam, ale znam jine a opravdu fungujici veci.
- existuji spreje, ktere se pri zaplem motoru strikaji do sani a ktere cisti komplet motor, vstriky atd. od ruzneho marasu. Takovy sprej stoji cca 500-700Kc dle typu a vyrobce (nazve si nevzpomenu, ale nekdo chytry se najde). Je to opravdu ucinne, nenici to motor, sprej vystaci tak na 2-3 procisteni motoru, ktere staci delat tak co 50tkm zcela v klidu. Veskery fuj-odpad jde pryc pres vyfuk, je krasne se divat, co vam po aplikaci takoveho pripravku zacne z vyfuku vyplivovat za svinstvo.
anonymni

Odeslat příspěvekod Marek71 24. 5. 2005 15:06

No... Shell V Power 95 som teraz nedávno natankoval, ale omylom. Nie som zvyknutý na benzín a tak som siahol po prvej hadici s číslom 95 a nestačil som sa diviť, keď som začal tankovať a naskočila cena :-) Ale dotankoval som už plnú, lenže som nespozoroval žiadnu zmenu oproti N95, tak neviem...

Auto: Ford Focus C-Max 1.6 74 kW
Lexus GS 450h Premium 2013
Sony KD-55XE9005 + TV Box X96 (S905X) + LibreELEC
Onkyo TX-L20D + repro Elac FS 78
Marek71
Inventář

Odeslat příspěvekod Mato_CZ 24. 5. 2005 15:42

goes: Díky za odpověď, ale jen tak mimochodem, jak potom reaguje na to svistvo, které jde z výfuku katalyzátor? Myslíš, že mu to nevadí? Není tento způsob čištění motoru příliš agresivní? Přece jenom dle mého názoru je asi lepší postupné uvolňování karbonu z válců dejme tomu po cca. 1000 km než všechen ten maras, který se tvoří po několik desítek tisic kilometrů odstranit najednou?
Mato_CZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 24. 5. 2005 15:57

Mato: to by chtelo odpoved od nekoho fundovanejsiho...
anonymni

Odeslat příspěvekod Mato_CZ 24. 5. 2005 16:17

goes: Nějaký výrobek o kterém jsi se zmiňoval jsem na internetu našel a v popisu bylo uvedeno "Pro automobily s katalyzátorem i bez něj" tak to bude asi vpořádku. Jen jsem se zalekl tvé fráze cituji "je krasne se divat, co vam po aplikaci takoveho pripravku zacne z vyfuku vyplivovat za svinstvo" . Ještě u toho výrobku bylo napsáno, že je dobré ho aplikovat před měřením emisí, což je můj případ - v 7. měsíci. Ale jinak díky za odpovědi.
Mato_CZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod janhonza 7. 1. 2007 16:39

Nejake nove informace o V pover 95?Chystam se na to jezdit,penize roli nehraji,jestli dam za nadrz 1200 nebo 1260 to je uplne jedno.A je za to vice smartbodu :D
Thalia Expression 1,2 16 V
SGS II
Nikon 5100
janhonza
Nováček

Předchozí stránkaDalší stránka