Zpětná zrcátka a jejich mrtvý úhel

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Používáte zpětná zrcátka?
Snažím se koukat dle možností z různých úhlu a před vybočením ještě chvíli čekám, zda se vozidlo neobjeví. 26 %  20%  [ 26 ]
Používám asférická nebo konvexní (vypouklá) zrcatka, kde je mrtvý úhel potlačen na minimum. 25 %  19%  [ 25 ]
Používám k pomocné kontrole středového zrcátka a bočních oken. 70 %  54%  [ 70 ]
Sázím na to, že tam žádné vozidlo nebude a vybočuji vždy, když při prvním pohledu nic nevidím. 4 %  3%  [ 4 ]
Zrcátka nepoužívam. 3 %  2%  [ 3 ]
Celkem hlasů : 128

Odeslat příspěvekod myšpulín 28. 11. 2009 17:32

pořád lepší než Dacan :D
myšpulín
Inventář

Odeslat příspěvekod Petr1968 28. 11. 2009 17:34

Asi také koupím Dacii. Za 5 let. Sandero EVO :lol: :lol:
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jamikus 28. 11. 2009 17:51

myšpulín píše:Asférické zrcátko nemám naštěstí i ve 4 roky starém Loganovi.

Stejně je zvláštní že se ti stane takováhle věc zrovna když si to točíš. :hm


Začel jsem si to točit minulý rok, potom co domě nějaký puberťák, shodou okolností taky ve Faforitu, nabořil a pak jenom zapíral. Potom mi kamera tak nějak upadla a přes léto jsem na to kašlal. Minulý týden jsem kvůli tomu počasí atd. začal natáčet znova, teď už se stabilně uchycenou kamerkou.

Jinak to je to kamerka původně na helmu, takže to není ideální a občas ji zapomenu dobít atd. Ale jak vidno, hodí se minimálně pro internetové pranýřování šílenců :)

Podle mě by to měli dodávat v autě aspoň jako výbavu na přání.
jamikus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petr1968 28. 11. 2009 17:52

Velký bratr :roll: Oregon ATC 2K takovou?
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jamikus 28. 11. 2009 18:05

Nee, VholdR je to.
Velký bratr nee, já to nechci napojovat na dispečing policie. Je to jenom jako černá skřínka.
I když, jak si vybavím, jak jsem si dával bacha, když za mnou jel policejní Passat, tak by to mělo něco do sebe :)
jamikus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod one-z 28. 11. 2009 19:41

Moof píše:
jamikus píše:Toto se mi stalo včera.
http://vholdr.com/node/53420
Mám z toho hodně blbý pocit. Člověk jakmile vyjede na cestu, tak je rukojmí vymaštěnců, kteří mají všechno na háku. Totálně mě přestalo bavit řízení a nejrači bych začal jezdit jenom busem.


Koledoval sis o to sam. Takhle dlouho se plazit kolem stary herky, zvlast kdyz vidis, ze je pred nim pomalejsi auto, takze urcite bude prejizdet do tveho pruhu. Jak uz tu nekdo psal...zbytecne se nezdrzovat v potencionalnim mrtvem uhlu auta vedle tebe.

Tak, tak... Je lepší předjíždět s větším rozdílem rychlosti, než je právě vidět na videu.
Jinak se mi "líbí" jak všichni automaticky strhávají řízení do protisměru, ikdyž v tomto případě to bylo to nejlepší spolu s brzdama. Ale když mi to týpek taky strhnul proti mě ze stejného důvodu, tak to zrovna 2x příjemný nebylo :-S Asi většina lidí podvědomě volí vyhnout se srážce, ale už nedomyslí, že o sekundu dál budou čelit srážce čelní, která je oproti nicotné boční (trochu pomuchlané plechy a většinou ani ne přes celý bok auta) značně nebezpečná a i destruktivní...

Jak bych se zachoval nvm, zatím se mi to nestalo, párkrát se mi akorát stalo, že mi to poslal někdo těsně před čumák.
one-z
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jamikus 28. 11. 2009 21:35

Já jsem předjížděl ze začátku stejně rychle jak auto přede mnou, to pak do kopce trochu zrychlilo a v poslední chvíli začal mírně zrychlovat i Forman, takže to vypadá, že se trochu loudám. Ale dovoluji si tvrdit, že já jsem se choval na rozdíl od něj předvídatelně. A možná, že kdybych jel rychleji tak by mě přehlídl stejně, jen bych se mu nestihl vyhnout. Vždyť on byl tak odhodlaný předjíždět, že mu ani moje zatroubení nepomohlo.

Musím říct, že to je mžik a funguje to spíše podvědomě. Věděl jsem, že nechci bourat, ale taky jsem věděl, že v protisměru zrovna nic nejede. Protože si pamatuju, že když jsem tam jel naposled tak ve stejném místě ta tatra s přívěsem, která teď jela vpravém pruhu, jela v levém...

To je taková místní specialita, je to hlavní cesta na Ostravu, kterou už druhým rokem okupuje OKD a vozí po ní 24h denně bordel (hlušinu), takže tam v průměru jezdí asi víc tatrovek než osobáků.
jamikus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod one-z 28. 11. 2009 23:56

jamikus: obhajovat se nemusíš, i kdyby ses loudal a jel jen o 1km/h rychleji, tak ti tam nemá co vjet... ;-]
one-z
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jouda.II 29. 11. 2009 09:00

U BMW je ve 2/3 zrcátko jinak zakřivený, takže eliminije mrtvej úhel. u Transita je pod zrcátkem ještě jedno malý zrcátko. Tohle řešení používají i někteý autoškoly.
Ford Focus 1.8 TDCi
Jouda.II
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr1968 29. 11. 2009 09:02

Není nad kameru.
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jouda.II 29. 11. 2009 09:05

Nemusí bejt ani kamera. Stačí mikrovlnné hlídání mrtvého úhlu.
Ford Focus 1.8 TDCi
Jouda.II
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr1968 29. 11. 2009 09:21

Kamera je univerzální. I na couvání. A stojí pakatel.
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jouda.II 29. 11. 2009 09:31

Petr1968 píše:Kamera je univerzální. I na couvání. A stojí pakatel.

Na couvání se používá kamera umístěná vzadu, na hlídání mrtvýho úhlu jsou kamery v zrcátkách, takže až tak univerzální není.
Ford Focus 1.8 TDCi
Jouda.II
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr1968 29. 11. 2009 09:32

Rybí voko :lol: :lol:
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod spitfireIX 29. 11. 2009 10:22

one-z píše:jamikus: obhajovat se nemusíš, i kdyby ses loudal a jel jen o 1km/h rychleji, tak ti tam nemá co vjet... ;-]


To sice nemá, když se ale vlečeš, tak tomu jdeš docela dost naproti.
spitfireIX
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků