Výměna ložiska v elektromotoru

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Goesson 29. 5. 2023 21:20

Kdyz si prectu posledni prispevek bez kontextu predeslych zni dost divne
Goesson
Inventář

Odeslat příspěvekod MELLO 29. 5. 2023 21:36

:D :D
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 29. 5. 2023 23:15


tak ono většina těch co jsou psasný, že jsou na alternátor bude stačit a to nějakej lepší stojí 63 kč, spíš jestli to tam zkoušet namlátit, ale tak treba poté co to zmrazím?

za 2000 jsou už hydraulický ...

-- 30. 5. 2023 00:31 --

napadlo mě ještě že, by to asi měli umět někde kde dělají repase turba, ale tak to bude jak autoservis no
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarkFX 30. 5. 2023 08:23

Jo, osu schladit a ložisko nahřát, opatrně at se ti nespeče těsnění a nevyteče vazelína.. :D

Tohle by teoreticky mohli zvládnout v každé dílně kde mají nářadí.. V práci bych ti to taky udělal, ale kvůli tomu asi do holomóca nepojedeš.. :D

-- 30. 5. 2023 09:32 --

A co to zkusit chytnout do svěráku a vyklepat? Jestli je ložisko stejně na výměnu tak by nevadilo že se pomačká, poškrábe a třeba není natrvdo a pohlo by se.. :)
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vana666 30. 5. 2023 13:01

Takhle jsem taky potřeboval sundat skoro nepřístupné ložisko. Vybral jsem z něj kuličky, vzal dva dlouhé šrouby, trochu je přibrousil, jejich hlavy jsem prostrčil na protilehlých stanách sskrz ložisko a vrátil pár kuliček. Přes konec hřídele jsem položil plocháček s dvěma otvory, otvorama protáh šrouby, nasadil matice a stahovák byl hotov. Práce cca 20 minut, náklady nulové, co dala garáž ....
Vana666
Servismen
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hopa26 30. 5. 2023 13:09

dělal sem podobnou operaci 1000krat v navijarne motoru na brigade.
pokud tam nedostanes packu stahovaku, staci to dat na lis. rotor do trubky a dva plochace, ktery zapres o hranu trubky. zezhora lis zatlaci na hridel rotoru a ložisko je dole. je dobré lisovat přes mosaz, aby se na hřídeli neudělaly otřepy.

černá šipka odtud tlačí lis.
žlutý dva ploché plíšky co se nacpou pod ložisko.
Přílohy
Screenshot_20230530_141024_Dolphin_copy_768x1355.jpg
hopa26
Venclovský
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarkFX 30. 5. 2023 13:29

Nojo, ale ne každý má doma lis.. :) To už je dostupnější ten stahovák..
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jouda.III 30. 5. 2023 13:44

U malejch rozměrů asi postačí svěrák
Bývalý místopředseda ruské centrální banky:
"V pondělí dojde na měnovém trhu ke katastrofě"
Jouda.III
Komunistobijec

Odeslat příspěvekod Nekenieh 30. 5. 2023 13:46

Vždyť je to krásně přístupný, stačí vzít flexu a říznout to.
Nekenieh
Štamgast

Odeslat příspěvekod evlo 30. 5. 2023 13:47

Nemam doma lis ani vhodny stahovak, kdyz bych mel, tak nebudu schanet sluzbu. Ale zas mozna konecne duvod si obhajit poridit stolni lis (nevim jak se tomu zas cesky rika)

-- 30. 5. 2023 14:49 --

MarkFX píše:Jo, osu schladit a ložisko nahřát, opatrně at se ti nespeče těsnění a nevyteče vazelína.. :D

Tohle by teoreticky mohli zvládnout v každé dílně kde mají nářadí.. V práci bych ti to taky udělal, ale kvůli tomu asi do holomóca nepojedeš.. :D

-- 30. 5. 2023 09:32 --

A co to zkusit chytnout do svěráku a vyklepat? Jestli je ložisko stejně na výměnu tak by nevadilo že se pomačká, poškrábe a třeba není natrvdo a pohlo by se.. :)
ale jak dam novy, zejo


nepojedu, ale klidne ti to poslu postou :D

-- 30. 5. 2023 14:52 --

Vana666 píše:Takhle jsem taky potřeboval sundat skoro nepřístupné ložisko. Vybral jsem z něj kuličky, vzal dva dlouhé šrouby, trochu je přibrousil, jejich hlavy jsem prostrčil na protilehlých stanách sskrz ložisko a vrátil pár kuliček. Přes konec hřídele jsem položil plocháček s dvěma otvory, otvorama protáh šrouby, nasadil matice a stahovák byl hotov. Práce cca 20 minut, náklady nulové, co dala garáž ....

Jo no, mit treba soustruh, tak to klidne delam nasilim, ale nemam soustruh a proste novej motor funkcni koupit nejde, tak to moc nehcci znicit I KDYŽ SAMOZŘEJMĚ JE TO JEDNO, PROTOŽE UŽ TO ZNIČENÉ JE - nebo teda asi si měním ložiska jen tak, že se nudím?


A obzvlášť když to asi není úplně vyvážené - proto ta axiální vůle, tak z toho omylem odříznout kus se mě nechce, no
Naposledy upravil evlo dne 30. 5. 2023 13:55, celkově upraveno 1
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarkFX 30. 5. 2023 13:55

Nasadit nový bude jednodušší - nahřeješ ložisko, pořádně to namázneš a přes trubku naklepeš..
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 30. 5. 2023 13:57

Tamta firma co je myslím v 2. příspěvku, tak mě napsali, že to ložisko co tam mám tam nemám :D

-- 30. 5. 2023 15:02 --

MarkFX píše:Nasadit nový bude jednodušší - nahřeješ ložisko, pořádně to namázneš a přes trubku naklepeš..

no prave to nahrivani


Zatim jsem objednal ten stahovak na to, diky tomu ze fakt nejbeznejsi na svete neni zas takovy problem najit presne na to stahovak
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nekenieh 30. 5. 2023 14:08

Kdyby šlo výměnu ložiska na rozetě u tanku nebo bagru, tak bych to chápal.... ale takhle?
Že ty si z nás stejně děláš jenom pr...l viď?
Nekenieh
Štamgast

Odeslat příspěvekod evlo 30. 5. 2023 14:11

a co na tom nechapes? Proste u toho nechci poskodit tu osu
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jouda.III 30. 5. 2023 14:49

Strojař by řekl hřídel...
Bývalý místopředseda ruské centrální banky:
"V pondělí dojde na měnovém trhu ke katastrofě"
Jouda.III
Komunistobijec

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků