Praskla hadice - jaka to je?

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod polda 18. 8. 2021 20:22

Za 1200? Jdi na vrakoviště.
polda
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 18. 8. 2021 20:24

581 ne? To druhy je varianta originalniho simply clever dilu :D Jinak co jsem nasel ja je asi to samy, ale o moc levnejsi neni. Jinak teda je to naprosto zbytecna hadice a nevim, kde presne je to praskly ale proste bych to zalepil paskou. Pripadne posichroval hadicovyma objimkama, za pade hotovo. Lepil jsem kdysi i tlakovou hadici od turba, co se prodrela - omotany obvazem z lekarnicky, zapatlano epoxidem a svaty par let nez jsem to prodal :D
Naposledy upravil JardaB dne 18. 8. 2021 20:27, celkově upraveno 1
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 18. 8. 2021 20:27

Stejně, za kus šnorchlu. Tam jde obyč vzduch. Kus zahradní hadice by taky stačil.
polda
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vagi 18. 8. 2021 20:39

Obávám se, že nestačil. Změny teplot, nějaký tlak...ale jinač souhlas...za kus gumy takový prachy.
3.0 V6
Vagi
Veterán

Odeslat příspěvekod JardaB 18. 8. 2021 20:44

Jako jde o ty koncovky, to nemusi byt jednoduchy tam nejakou normalni hadici napasovat a zajistit. Jinak by to slo, tam je spis trosku podtlak, takze by musela byt nejaka tvrdsi.
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 18. 8. 2021 20:48

Netvrdím, že tam podtlak nemůže být. Za sebe bych dal výkon max. fénu.Ať hadici sundá nastartuje a přiloží ruku jestli to bude mít aspoň tah jak vysavač.
polda
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vagi 18. 8. 2021 20:53

Ještě u 1.8T jsem jednu podtlakovku odmítal kupovat...kousek trubičky za cca 900,- (pouze origo)
Tak jsem ji nahradil hadičkou na plyn...zesílená...fungovala, jen co cca rok jsem ji musel měnit, jelikož vlivem teplot se zkroutila tak, že nedržela vnitřní průtok vzduchu.
Možná jiný typ hadičky by fungoval líp...netuším.
3.0 V6
Vagi
Veterán

Odeslat příspěvekod CADSTUDIO 18. 8. 2021 22:20

Rukou to asi nezjistim, kdyz ti spina jen nekdy... Ale je praskla prave ta objimka, asi bych to mohl nejakou pákou primontovat, ale tesny to urcite nebude...
CADSTUDIO
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 18. 8. 2021 22:35

Spíná to studený motor takže třeba ráno.
polda
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukas063 18. 8. 2021 22:45

Vagi píše:Ještě u 1.8T jsem jednu podtlakovku odmítal kupovat...kousek trubičky za cca 900,- (pouze origo)
Tak jsem ji nahradil hadičkou na plyn...zesílená...fungovala, jen co cca rok jsem ji musel měnit, jelikož vlivem teplot se zkroutila tak, že nedržela vnitřní průtok vzduchu.
Možná jiný typ hadičky by fungoval líp...netuším.

Tuším že jsme pak origo řešili...

Koukám že ta co trápí tazatele zde, se dá sehnat i v druhovyrobe..nějaká Čína za tři kila.
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukas063 18. 8. 2021 22:45

Vagi píše:Ještě u 1.8T jsem jednu podtlakovku odmítal kupovat...kousek trubičky za cca 900,- (pouze origo)
Tak jsem ji nahradil hadičkou na plyn...zesílená...fungovala, jen co cca rok jsem ji musel měnit, jelikož vlivem teplot se zkroutila tak, že nedržela vnitřní průtok vzduchu.
Možná jiný typ hadičky by fungoval líp...netuším.

Tuším že jsme pak origo řešili...

Koukám že ta co trápí tazatele zde, se dá sehnat i v druhovyrobe..nějaká Čína za tři kila.
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod biker610i 18. 8. 2021 23:16

Arnie J píše:Ano, našel jsem si pak, že povinné je to od r. 93 a upravuji své tvrzení na "každé normální rozumné moderní západní auto" :D

Ja mam fiat uno r.v 1990 karburator a tiez nemam na nom katalizator a je to aj zapadne lepsie povedane juzanske auto. :D
Mazda 323F BJ
Fiat Uno logo 2x
Scania 450R
biker610i
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vagi 19. 8. 2021 19:04

Lukas063 píše:Tuším že jsme pak origo řešili...

Ano, řešili jsme...ale to byla zasejc jinčí...tu si mi posílal :)
3.0 V6
Vagi
Veterán

Odeslat příspěvekod Lukas063 20. 8. 2021 11:09

a trefili jsme na první dobrou 8-)
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vagi 20. 8. 2021 13:17

Páč jsi člověk na správném místě 8-)
3.0 V6
Vagi
Veterán

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků