Oprava lemu (hrany) prahu poničeného od zvedání

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod nimha 28. 4. 2021 19:28

Ahoj,

chystal jsem se teď na autě prohodit kola na letňáky, no bohužel jsem zjistil, že mi někdo po*ebal jeden práh (lem (hranu prahu - "falc") a na druhým orval lak, viz foto. Buď dealer, když tam dával zimáky (nové auto, koupené na podzim) nebo firma, co mi dělala následně nástřik spodku a dutiny; nikdo jiný se v tom nehrabal.

Jak tohle rozšklebení lemu prahu řešit? Esteticky mi je to samozřejmě jedno, nicméně se bojím, že od toho časem začne hnít práh. Bohužel je to přesně v místě, kde se dává hever, takže to tak nelze nechat.

Napadá mě to "secvaknout" kleštěma (nebo lépe, stáhnout svěrkou přes nějaký silný plát plechu) k sobě, nebo sklepat kladivem, ale pořád tam nějaká škvír(k)a asi bude a čím těsnější, tím lépe se tam bude držet voda a špína. Taky se asi při tom procesu sloupne barva mezi těmi plechy... Nějak mezi to stříknout nějaký dinitrol / bitumen a stisknout? Nebo to radši dát rovnou k nějakému autoklempířovi?

Předem díky za Vaše rady!

i30 - falc1.jpg


i30 - falc2.jpg
nimha
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 28. 4. 2021 19:30

**** na to. Pokud jde o to, aby to za 20 let neshnilo, opatlat tlumexem.
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maincoonsback 28. 4. 2021 19:36

+100
Když ne tlumený, tak cokoliv, co je na to určeno....
Nemá vliv na funkci.
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod glider 28. 4. 2021 20:02

Za toto by som strielal, ked kokoti dvihaju auto bez tej tvrdenej gumy na zdvihaku s drazkou.
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 28. 4. 2021 20:04

Neřeš nebo tě jebne
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glider 28. 4. 2021 20:05

Kupim si svoje a budem im to poziciavat.
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 28. 4. 2021 20:05

O ***** jde, mam to ***** na vsech autech a hnije to uplne jinde.
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 28. 4. 2021 20:06

Jako je to takové trapné, že platíš za to že ti někde ničí auto akorát

I když tohle je ještě ok, ono málo nových aut má vůbec zvedací body. Mě spíš vadí, když jsem ještě jezdil do servisu, když ohli celou framerail a pak chtěli zaplatit
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukas063 28. 4. 2021 20:23

jak je to auto starý? Bych to zatřel tlumex plastem nebo něčím podobným a nechat b ýt, zrovna tady to není vůbec na očích...a s někým se dohadovat, že to mohl a nemusel udělat...
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tslany 28. 4. 2021 20:25

Jako jak říká evlo, neřeš to, akorát tě to bude srát.
Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, si nezaslouží ani svobodu ani bezpečnost.

Z is for залупа!
tslany
Inventář

Odeslat příspěvekod maincoonsback 28. 4. 2021 20:32

Tak ten tlumex /nebo cokoliv jinýho vhodnýho/ bych na to dál, tím nic nezkazí.
Když vidím, že to na mých autech začínám.mit tak ojebany /asi se tomu úplně vyhnout nedá, být já sám sobě si tam.jeste mimo gumy dávám nějaký tlustý hadr/, tak se tomu nějakým tím body nátěrem natřít to v těch místech nevyhýbam. Je to práce na 5 minut a za ten čas to stojí. Není na tom co zkazit.
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod evlo 28. 4. 2021 20:34

bral bych to proste jako vlastnost toho, ze davas auto do servisu
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maincoonsback 28. 4. 2021 20:35

https://www.barvylakyjanu.cz/ochrana-pr ... 400ml-body

-- 28. 4. 2021 21:36 --

evlo píše:bral bych to proste jako vlastnost toho, ze davas auto do servisu


Snažím se pomoct...
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod Lukas063 28. 4. 2021 20:47

nooo něco takovýho třeba, víc bych se tím nezabejval
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nimha 29. 4. 2021 08:21

Diky za Vase rady, panove.

Ohledne toho mista, kde je to na kov, to je jasne. Zakladovka, nejaky tlumex a email.

Mne jde ale o ten lem. Taky bych ho nejradsi tak nechal a jen osetril tlumexem, ale musim tam na to misto davat hever, min. na vymenu letnaku/zimaku. To misto na hever pro domaci zvedani je sice ZA tim lemem, kde je v tom miste zpevneny prah, ale jak je to takto rozsklebene, tak se tam ten hever neda skoro dat. Brousi o ten ohnuty plech. Proto potrebuju nejak sikovne dat ty plechy zase k sobe (napada me kladivo, kleste, sverky... nevim) a nejak dobre osetrit ten vnitrek mezi temi plechy, bo tam se uz nedostanu. Jasne, pak musim poresit i venek, ale to neni problem, tam se dostanu kdykoliv a vidim na to.

Auto je stare jen cca pul roku a chci ho mit dlouho, proto me to stve.
nimha
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků