Přetáhnutí matic kol

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod puk123 19. 4. 2021 19:57

A kasírovat budeš až za odtažení, že?
puk123
Veterán

Odeslat příspěvekod evlo 19. 4. 2021 20:00

Nene, zadarmo, platba jen pokud uspesne lug nebo stroub praskne po dotazeni
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pech. 26. 4. 2021 08:57

yndezit píše:Taky mažu. I dosedací plochy disku na náboj, aby šel sundat a nezapekl se.


U všech výrobců aut, který mi kdy prošly rukama, bylo mazání šroubů kol vyloženě a důrazně zakázaný. Dosedací plocha se má očistit, ale nemá se mazat.
Rip: Škoda 105 DeLuxe 5Q
Sold: Favorit 135LX zvaný Sysel
Aneb já to říkám furt, zlatej karburátor!
A nyní učebnicový příklad produktu globalizace a Francouzským jménem a Českým pasem a strojem jež je svědkem Rumunské obrody s Francouzským srdcem :-)
pech.
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukas063 26. 4. 2021 12:11

To se dá brát za nepsane pravidlo
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yndezit 26. 4. 2021 13:08

Nemá se to, ale pomáhá to. Nevozím s sebou lešenářské trubky.
yndezit
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 26. 4. 2021 13:10

nicmene zrovna namazani dosedaci plochy smysl dava
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mfilip 26. 4. 2021 13:22

Ja myslim, ze to neoporuceni je kvuli toho, ze mazani dosedacich ploch mohlo zpusobit nejake nedokonale dosednuti, ktere by mhlo zpusobovat povolovani kol.
P: O1 1.8T SLX 1999 (5,81l/100 km)
K: OII 2.0 RS TFSI 2008 (5,80l/100 km)
K: Insignia 2.0 CDTi 103kW Ecoflex 2015 (4,55l/100 km)
goes: tak jo, zde jsi vyhral
mfilip
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maincoonsback 26. 4. 2021 13:43

No... Měl sem svého času jednu takovou storku, psal sem to tu.
Firmením autem tehdy jsme jeli po dálnici na Zlín, když mi praskla zadní pneumatika a úplně se rozlítla. Ta dálnice tam je celkem prázdná, takže každé auto tam prolítne v plné rychlosti, vytáhl sem trojúhelník a pak sme celé osazenstvo naskákali do pole.

Tehdy šéf po telefonu chtěl , abychom to přezuli na rezervu, každopádně vždycky když kolem projel nějaký kamion a auto se celé zatřáslo mně takový nápad rychle přešel.

Zavolala se odtahovka, auto se odvezlo do Vyškova do pneuservisu...

Závěr... Kolo sundávali z auta obrovským pajzerem, kdy se před tím i snažili to nahřát a všechno a nepomohlo to. Jasně, měli jsme asistenčku, ale stát se to někde mimo dosah civilizace, tak sme to kolo nesundali. I kdyby sme se po...

Prostě na autě byly ocelový kola, který se přes zimu k tomu náboji úplně přirostly. Kdyby byla namazaná dosedací plocha, myslím, že v takovém rozsahu by to jistě nenastalo.

Takže.. na letních kolech to nedělám ale na zimních i po této zkušenosti ano a myslím, že je to určitě lepší, než to nedělat. Těch 4 - 5 šroubů fakt za normálních okolností nemá šanci uletět a namazání dosedací plochy to nemůže nijak ovlivnit.
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod Arnie J 26. 4. 2021 13:52

jako je fakt, že pokud se uvolní kolo, jakože všechny šrouby, tak to jde poznat a slyšet :D
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 26. 4. 2021 13:55

maincoonsback píše:No... Měl sem svého času jednu takovou storku, psal sem to tu.
Firmením autem tehdy jsme jeli po dálnici na Zlín, když mi praskla zadní pneumatika a úplně se rozlítla. Ta dálnice tam je celkem prázdná, takže každé auto tam prolítne v plné rychlosti, vytáhl sem trojúhelník a pak sme celé osazenstvo naskákali do pole.

Tehdy šéf po telefonu chtěl , abychom to přezuli na rezervu, každopádně vždycky když kolem projel nějaký kamion a auto se celé zatřáslo mně takový nápad rychle přešel.

Zavolala se odtahovka, auto se odvezlo do Vyškova do pneuservisu...

Závěr... Kolo sundávali z auta obrovským pajzerem, kdy se před tím i snažili to nahřát a všechno a nepomohlo to. Jasně, měli jsme asistenčku, ale stát se to někde mimo dosah civilizace, tak sme to kolo nesundali. I kdyby sme se po...

Prostě na autě byly ocelový kola, který se přes zimu k tomu náboji úplně přirostly. Kdyby byla namazaná dosedací plocha, myslím, že v takovém rozsahu by to jistě nenastalo.

Takže.. na letních kolech to nedělám ale na zimních i po této zkušenosti ano a myslím, že je to určitě lepší, než to nedělat. Těch 4 - 5 šroubů fakt za normálních okolností nemá šanci uletět a namazání dosedací plochy to nemůže nijak ovlivnit.
a proc si myslis, ze to souvisi s mazani a ne utahovacim momentem?
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yndezit 26. 4. 2021 13:57

Přesně.
Jinak jsem si nechal předloni práškově lakovat disky, ocelové. Dřív šly na auto nasadit normálně, teď dobrovolně nejdou, a dosednou až pod sílou utahovaných šroubů. Problém je ve středové díře, která je nánosem vrstvy barvy menší, a už to vadí. Sundavat musím tyhle disky páčidlem, dobudoucna budu muset ten lak z vnitřku díry sundat.
yndezit
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 26. 4. 2021 14:00

zas se to vystredi super presne, kdyz sem mel v tomhle ty anabaze s hyundai, tak jsem zjistil, ze ten naboj vs kola ma 0.01 rozdil v bore, takze chapu, ze lak to rozhodi
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mfilip 26. 4. 2021 14:00

Arnie J píše:jako je fakt, že pokud se uvolní kolo, jakože všechny šrouby, tak to jde poznat a slyšet :D

Mno pokud si vzpomínám, tak na vojenske S125L jsem nic neslysel, kdyz mne v zatacce predbehlo vlastni zadni kolo.

-- 26. 4. 2021 15:02 --

evlo píše:a proc si myslis, ze to souvisi s mazani a ne utahovacim momentem?

protoze mu to neslo sundat po povoleni sroubu/matic
P: O1 1.8T SLX 1999 (5,81l/100 km)
K: OII 2.0 RS TFSI 2008 (5,80l/100 km)
K: Insignia 2.0 CDTi 103kW Ecoflex 2015 (4,55l/100 km)
goes: tak jo, zde jsi vyhral
mfilip
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 26. 4. 2021 14:03

no jo, tak asi tam byl větší rambajz a méně citlivý podvozek než v mazdě :)
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 26. 4. 2021 14:04

mfilip píše:
evlo píše:a proc si myslis, ze to souvisi s mazani a ne utahovacim momentem?

protoze mu to neslo sundat po povoleni sroubu/matic

ok :D
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků