2DIN z číny - hlavně MTCx

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod tslany 10. 4. 2021 20:52

Pokračování z IT koutku, ať to tam neplevelí :-)

Já používám TomTom Go, plus jako záložní mám Here. Ono to z číny přijde s nějakou ukradenou iGO, ale to je takový meh, to stejně hned mažu. Jinak s tou mechanikou to právě vypadá dobově, mínus je ten displej, že není 7" a víc, ale jen6.2 a 800x480.
Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, si nezaslouží ani svobodu ani bezpečnost.

Z is for залупа!
tslany
Inventář

Odeslat příspěvekod lu.kas 10. 4. 2021 21:28

Nechci používat nic jinýho než waze a google maps, takže pro mě čínský android není moc výhoda, pochybuju, že by tyhle dvě na něm slušně běhaly ;)
Podpis -> klik na 'www'
lu.kas
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tslany 10. 4. 2021 21:37

Zrovna tady dvě rádia v obyváku mám, mám ti to vyfotit, že to funguje? (ikdyž s velkou nelibostí, protože obojí je google) Ono to je o tom jen vybrat nějaký který je použitelný, to, co jsem poslal odkaz, má ten stejnej HW a je to jediný použitelný rádio, který jde koupit (teda dělá se i ve variantě se slabším CPU a s míň RAM)
Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, si nezaslouží ani svobodu ani bezpečnost.

Z is for залупа!
tslany
Inventář

Odeslat příspěvekod lu.kas 10. 4. 2021 21:44

https://www.aliexpress.com/item/1005001920636437.html
Tohle konkrétní máš, jo?

Tam normálně běží google play a můžu si nainstalovat jakou app chci?
Umí to fungovat jako A2DP příjímač, tedy hrát muziku co tomu pošlu z mobilu?
A jako handsfree - po propojení s mobilem přes BT to ukáže kdo volá a můžu přes to telefonovat?
To neumí připojení externího mikrofonu? Píšou tam jenom built-in, to bude počítám nahovno kvalita na volání
Jak dlouho trvá než to po startu auta nabootuje?

Fungujou tyhle věci spolehlivě nebo vypadávaj a seká se to?

Co znamená to DSP co píšou u některých čínských 2 din a u jiných je to jenom v lepších výbavách?

-- 10. 4. 2021 22:56 --

V čem se liší třeba tyhle co na pohled vypadaj stejně? Podle čeho poznávat který jsou gut?

https://www.aliexpress.com/item/4000547 ... 88238424.0

https://www.aliexpress.com/item/4000547 ... 88238424.3
Podpis -> klik na 'www'
lu.kas
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tslany 10. 4. 2021 22:54

Já mám tohle, ale platforma je to stejná.
Google Play tam je, muziku a volání z mobilu to umí, synchronizaci kontaktů taky, umí to i siri a toho google asistenta.
Vstup na externí mikrofon tam je vzadu. Boot po odpojení baterky je tak do 20s, jakmile to jednou bootne tak se to hibernuje a je to online tak do 4s, asi, nevnímám to, pažoun mě může opravit. Mě to fungovalo spolehlivě, víceméně jen typickej android bullshit jsem řešil.
DSP je audio procesor, lepší EQ a umí to i nějaký zpoždění nastavovat atd.

Z těch co jsi poslal, MTK procesor nechceš, chceš PX30, PX5 nebo PX6 (tady je jen PX5) a hlavně chceš, aby MCU verze začínala MTCD nebo MTCE. Potom s těmi procesory je to podle výkonu (a paměti, první je 2GB a zbytek 4GB):
PX30 4xA35@1.5GHz 40nm
PX5 8xA53@1.5GHz 28nm
PX6 2xA72@2.0GHz + 4xA53@1.5GHz 28nm

Co jsem poslal já tak je údajně skladem v EU a je to teda PX6 namísto PX5, jinak je to prakticky stejný :-)
Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, si nezaslouží ani svobodu ani bezpečnost.

Z is for залупа!
tslany
Inventář

Odeslat příspěvekod Redlajn 10. 4. 2021 22:56

Jop, potvrzuju. Start je rychlej, Moucha by zíral.
Redlajn
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 10. 4. 2021 23:11

Měli bysme doporučovat ten unisoc s neznámým mtc ať to konečně někdo testne

-- 11. 4. 2021 00:11 --

STM32 start tak 30 sekund z px6 a hybernaci neumí, tak pro porovnání jak fungují jiné čínské, levnější, mcu
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MV_cz 11. 4. 2021 06:55

tslany píše:Pokračování z IT koutku, ať to tam neplevelí :-)

Já používám TomTom Go, plus jako záložní mám Here. Ono to z číny přijde s nějakou ukradenou iGO, ale to je takový meh, to stejně hned mažu. Jinak s tou mechanikou to právě vypadá dobově, mínus je ten displej, že není 7" a víc, ale jen6.2 a 800x480.

A už umí tomtom go vyhledávat adresy? Já, že na podzim to neuměl, teda uměl, ale navi musela být offline. Což je celkem napikaču, když chci online dopravu, ale nemůžu si naklikat, kam mám dojet :hm
Jinak cajk jsou mapy.cz teď navigujou i offline, mapy offline, paráda. Jen tady mám problém s mixováním zvuku. Ať nastavím, co nastavím, tak hlasové povely to vždycky utne a nedokecají je :D
renaultí 1.8 M5P EDC
pežotí 1.2 PT HN05 EAT8
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moucha 11. 4. 2021 07:01

Redlajn píše:Jop, potvrzuju. Start je rychlej, Moucha by zíral.

škoda, že mi to nejde vyměnit
Moucha
ing. Spokojený
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PeTr7650 11. 4. 2021 07:20

Jak tady ty cinsky kramy hrajou? Myslim tim kvalitu zvuku? Je to nemastny neslany nebo tomu uz nechybi dynamika, jako v tech prvnich kramech?
PeTr7650
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lu.kas 11. 4. 2021 10:17

tslany píše:Já mám tohle, ale platforma je to stejná.
Google Play tam je, muziku a volání z mobilu to umí, synchronizaci kontaktů taky, umí to i siri a toho google asistenta.
Vstup na externí mikrofon tam je vzadu. Boot po odpojení baterky je tak do 20s, jakmile to jednou bootne tak se to hibernuje a je to online tak do 4s, asi, nevnímám to, pažoun mě může opravit. Mě to fungovalo spolehlivě, víceméně jen typickej android bullshit jsem řešil.
DSP je audio procesor, lepší EQ a umí to i nějaký zpoždění nastavovat atd.

Z těch co jsi poslal, MTK procesor nechceš, chceš PX30, PX5 nebo PX6 (tady je jen PX5) a hlavně chceš, aby MCU verze začínala MTCD nebo MTCE. Potom s těmi procesory je to podle výkonu (a paměti, první je 2GB a zbytek 4GB):
PX30 4xA35@1.5GHz 40nm
PX5 8xA53@1.5GHz 28nm
PX6 2xA72@2.0GHz + 4xA53@1.5GHz 28nm

Co jsem poslal já tak je údajně skladem v EU a je to teda PX6 namísto PX5, jinak je to prakticky stejný :-)

Dík moc, zní to dobře. Hlavně dík za info o těch specifikacích, už se zorientuju.

Jestli se rozhoupu někdy vrazit 7k do čínskýho krámu bez záruky, je to fajn řešení asi. :D
Podpis -> klik na 'www'
lu.kas
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tslany 11. 4. 2021 11:12

PeTr7650 píše:Jak tady ty cinsky kramy hrajou? Myslim tim kvalitu zvuku? Je to nemastny neslany nebo tomu uz nechybi dynamika, jako v tech prvnich kramech?

Tak i dneska koupíš sračku, záleží, co je vevnitř, tady je normální TDA7851, což se dává skoro do všech lepších rádií, hraje to slušně.

-- 11. 4. 2021 12:13 --

MV_cz píše:
tslany píše:Pokračování z IT koutku, ať to tam neplevelí :-)

Já používám TomTom Go, plus jako záložní mám Here. Ono to z číny přijde s nějakou ukradenou iGO, ale to je takový meh, to stejně hned mažu. Jinak s tou mechanikou to právě vypadá dobově, mínus je ten displej, že není 7" a víc, ale jen6.2 a 800x480.

A už umí tomtom go vyhledávat adresy? Já, že na podzim to neuměl, teda uměl, ale navi musela být offline. Což je celkem napikaču, když chci online dopravu, ale nemůžu si naklikat, kam mám dojet :hm
Jinak cajk jsou mapy.cz teď navigujou i offline, mapy offline, paráda. Jen tady mám problém s mixováním zvuku. Ať nastavím, co nastavím, tak hlasové povely to vždycky utne a nedokecají je :D

Nikdy jsem s TomTomem neměl problém s adresou, co přesně že to dělá? :hm Jinak včera jsem objevil, že předevčírem se objevila nová verze nějaká, vypadá to líp, jen se to nejmenuje Go už, tak jsem to nainstaloval a uvidím.
Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, si nezaslouží ani svobodu ani bezpečnost.

Z is for залупа!
tslany
Inventář

Odeslat příspěvekod MV_cz 11. 4. 2021 21:08

no dej si vyhledat adresu s číslem popisným - nenajde, když je online, ale když odpojim hotspot, tak offline to normálně našlo :oboze

-- 11. 4. 2021 22:09 --

PeTr7650 píše:Jak tady ty cinsky kramy hrajou? Myslim tim kvalitu zvuku? Je to nemastny neslany nebo tomu uz nechybi dynamika, jako v tech prvnich kramech?

hraje to dobře, to nemůžu říct, ale rádio teda nic moc, origo v puntu mělo lepší příjem a hlavně teda moc nefunguje AF a TP, což je docela naprd :(
renaultí 1.8 M5P EDC
pežotí 1.2 PT HN05 EAT8
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tslany 11. 4. 2021 21:13

A ty máš co za jednotku?
Já mám TomTom jedině v online režimu a vždy mi to všechno našlo. Jakou máš verzi?
Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, si nezaslouží ani svobodu ani bezpečnost.

Z is for залупа!
tslany
Inventář

Odeslat příspěvekod MV_cz 11. 4. 2021 21:32

PX5 a dál nevím :(
nainstaloval jsem někdy v říjnu/listopadu aktuál tomtoma, ale tohle mě *****, podle recenzí na storu to dělalo i ostatním, tak jsem nekupoval předplatný
Ale jinak navi u tomtoma je cajk, oproti té vestavěné igo to víc eliminuje špatnej signál navigace (původně jsem kdysi po vzoru brava dal anténku za sloupek dveří - v bravu jsem to měl dokonce uvnitř pod tapecem - ale u punta to blbo), když jsem přesunul čidlo přímo za sklo tak signál dobrej, ale igo se hrozně rychle zmátlo, i když "tečka" s aktuální polohou je dobře, Stačí někde rychle odbočit, motat se po městě a navigace je zmatená, přepočítává a tak... no pro manželku to není. Seznamácká navi zase usekává zvuky. Tomtom nehledá pořádně adresy, to je pech. :(
renaultí 1.8 M5P EDC
pežotí 1.2 PT HN05 EAT8
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků