Přestavba z manuálu na automat

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod lulemon12 5. 3. 2021 14:59

Ahoj,

dotaz, lze zlegalizovat přestavbu z manuálu na automat? Technicky to neřešitelné nebude, finančně předpokládám, že to bude nevýhodné proti prodeji a koupi. Na co jsem ale odpověď nenašel je, jestli by vůbec přestavba šla udělat legálně, aby byl automat v TP, nebyl problém na STK atd. Díky
lulemon12
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tslany 5. 3. 2021 15:01

Značka?
Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, si nezaslouží ani svobodu ani bezpečnost.

Z is for залупа!
tslany
Inventář

Odeslat příspěvekod powerball 5. 3. 2021 15:03

jde to.nevim jak ale na YouTube je kanal we are car fans kde předělali nějaký bawo z automatu na manuál.
powerball
Powerman
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 5. 3. 2021 15:15

Z AT na MT to je technicky urcite mensi problem, jinak jedna vec je mechanika, druha elektrika a software ale i kdyz tohle vsechno muze byt resitelne, papirove to bude u nas urcite v pici... Prodal bych a koupil jiny.
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod metyn 5. 3. 2021 15:26

tslany píše:Značka?

chystáš se mu to swapnout? dědek
metyn
Veterán

Odeslat příspěvekod zelvotron 5. 3. 2021 17:34

Stačí mít souhlasný stanovisko výrobce a pak to není problém.

https://www.mdcr.cz/Dokumenty/Silnicni- ... ka-vyrobcu
zelvotron
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lulemon12 5. 3. 2021 18:45

tslany píše:Značka?

Je to obyčejný Golf 7. Koupil jsem to před pár lety nové, ale nejsem člověk, který si můžeš dovolit kupovat nové auto každé tři roky, ani pět. Spíš tak deset, možná. Předchozí fabie se mnou byla 15 let.
Podle toho se k těm autům chovám,auto mám v perfektním stavu, tak se mi nechce měnit svoje ojeté, perfektní auto za jiné ojeté, o kterém nic nevím.
Kolena bohužel říkají, že to bez automatu dále nepůjde, tak mě napadlo udělat přestavbu i kdyby to mělo být o třeba 30 tisíc dražší než výměna kus za kus. To by mi za tu jistotu stálo.

-- 5. 3. 2021 19:46 --

zelvotron píše:Stačí mít souhlasný stanovisko výrobce a pak to není problém.

https://www.mdcr.cz/Dokumenty/Silnicni- ... ka-vyrobcu

Ví někdo, jestli je reálné takový souhlas získat?
lulemon12
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tslany 5. 3. 2021 18:49

Tak DSG bych fakt přestavovat nechtěl. Kdyby to bylo HDM, to je jednoduchý, ale DSG má nějaký ty termostaty ap odobný zrůdnosti propojený s motorem a tak dál.
Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, si nezaslouží ani svobodu ani bezpečnost.

Z is for залупа!
tslany
Inventář

Odeslat příspěvekod Lukas063 5. 3. 2021 19:10

Zajímavý projekt, ale osobně bych do toho nešel
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 5. 3. 2021 19:11

Tak DSG vubec, tam bude jinak milion veci. A ten papir bych taky nevidel jako jednoduchou zalezitost. Ale jestli to dotahnes, urcite o tom napis knihu nebo aspon clanek sem :D
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zelvotron 5. 3. 2021 19:29

No ten souhlas je prakticky nereálnej, třeba u Škodovky sou tam naposledy schválený nějaký výměny typů motorů u stodvacítek a favoritů/feld a k pozdějším modelům už je vyjádření že nelze.

Krom toho já bych to jako terno oproti prodeji a koupi jinýho vůbec neviděl.
zelvotron
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tycoon1 5. 3. 2021 19:40

A je nutné to papírově legalizovat? Na STK kontrolujou spoustu věcí, ale že by tam kontrolovali výbavu auta, to jsem si nevšimnul. Typ převodovky je v TP někde úplně vzadu. Otázkou je měření emisí, kde mají instrukce pro jednotlivé motorizace a tam by to nemuselo sedět.
Leon FR 1.4 TSI 92 kW, Yeti 1.2 TSI 81 kW
Ex Fabia 2.0 MPI 85 kW LPG
Tycoon1
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vzach 5. 3. 2021 19:42

lulemon12 píše:...
Kolena bohužel říkají, že to bez automatu dále nepůjde, tak mě napadlo udělat přestavbu i kdyby to mělo být o třeba 30 tisíc dražší než výměna kus za kus. To by mi za tu jistotu stálo.

Tak jestli jde jen o kolena, tzn. o mačkání pedálů, snad by to šlo přestavět na ruční ovládání pedálů na volantu, jaké používají invalidé?
Trubte na poplach!
vzach
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 5. 3. 2021 19:47

Tycoon1 píše:A je nutné to papírově legalizovat? Na STK kontrolujou spoustu věcí, ale že by tam kontrolovali výbavu auta, to jsem si nevšimnul. Typ převodovky je v TP někde úplně vzadu. Otázkou je měření emisí, kde mají instrukce pro jednotlivé motorizace a tam by to nemuselo sedět.

Na STK kontrolujou shodu vseho, jina prevodovka fakt neprojde normalne.
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod -pb- 5. 3. 2021 19:51

přestavba je totální nesmysl, jediné řešení je prodat a koupit jiné, i kdyby se pak do toho muselo něco nasypat
-pb-
Inventář

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků