Přestavba z manuálu na automat

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod JardaB 26. 3. 2021 19:46

A proplach neco vyresi? Me to prijde z doslechu jen jako takova placebo lecba u mrtvych automatu, protoze dokud to funguje, tak kazdej na udrzbu sere ...
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maincoonsback 26. 3. 2021 19:58

Nevim no

Pokud se to udělá pořádně /nemůže to asi u velké převodovky stát 7000/, tak to asi převodovku nevyléčí, ale minimálně jí to může prodloužit život, neb z ní dostaneš ten černej sajrajt, kterej je plnej bůhví čeho.
Pokud je ale.prevodovka po smrti a je tam už faktického problém, tak jsou ti asi vyhozené peníze. Ono pokud ta převodovka třeba neradi, nebo dělá jiné neplechy, tak ten proplach může pomoct, ale po chvíli to bude zase tam kde bylo.
Ale udělat ho jak doporučuji jednou za 60 t. Km asi nikoho nezabije.

Pokud někdo ale měnil olej v převodovce pravidelně, je proplach asi zbytečný.

P.s. taky sem četl při recenzích na servis, jak vyměnili olej v převodovce s proplachem a najednou převodovka řadí sametove, líp než nová...
No tak já.musim říct, že mne na autě převodovka řadí stejně i po proplachu /troufám si říct stejně dobře/. Nejsou pozitivní a ani negativní změnu vlastnosti nepozorují, což je řekl bych asi dobře.

Obecně jsem od toho čekal snad jen takovou drobnost jako mírně snížení spotřeby třeba, ale nemyslim, že by.se i toto dostavilo.
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod tslany 26. 3. 2021 21:13

Pokud je převodovka po smrti, tak to auto přece nekoupíš, logicky. Ale co uděláš, tak ten olej vyměníš, aby to pořád zůstalo v pohodě. Na cuore mi to teda o ten litr kleslo plus to bylo hladší ta spotřeba, ale tam není TC lockup a vytekl z toho nepěknej sajrajt. Na H žádná změna před a po, mám za sebou už druhej.
Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, si nezaslouží ani svobodu ani bezpečnost.

Z is for залупа!
tslany
Inventář

Odeslat příspěvekod maincoonsback 26. 3. 2021 22:18

Jj. Prý už tam taky byl sajrajt...
Ono se to asi třeba už po těch 5 letech udělá.

Teď jde jen o to, jestli, pokud ten olej meníš co dva roky /nebo tri, to už není zásadní asi/ dělat ten proplach, jestli v takovém případě to k něčemu je.

Jasné,.když auto koupíš ojetý, to je i z jinýho důvodu. Nevíš jaký to mělo režim, jestli to někdo.menil a konec konců funguje i ten placebo efekt. Ale jestli budu chodit co dva roky na servis /a to není.jen o mně/, jestli to teda.meni s proplachem a.nebo jaká pes a staví vyměnit filtr a dobrý...
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod Redlajn 27. 3. 2021 01:31

Proč by nešlo 7k za proplach? Při těch cenách náplní je to hned.
A pak zjistíš, že to fakt pomůže, přijde radost a za chvíli je to zpět, protože Už to bylo za záchranou. :(
Naštěstí jsem zvyklej. :D
Redlajn
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maincoonsback 27. 3. 2021 06:35

Jasné.

Já to spíš myslel tak, že nejde.delat.proplach s objemem náplně převodovky..
:-)
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod lu.kas 29. 3. 2021 11:58

No já řeším, jestli udělat na Alfě výměnu + proplach nebo věřit předchozímu majiteli, že to měnil před 30t km... V jiných věcech se už ukázalo že kecal.

řadí dobře, jenom neumím posoudit, jestli by neměla řadit ještě líp. :)
Podpis -> klik na 'www'
lu.kas
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tslany 29. 3. 2021 12:10

To klidně vyměň teď, jestli s tím taháš nebo furt město tak bys stejně měl po 40tkm.
Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, si nezaslouží ani svobodu ani bezpečnost.

Z is for залупа!
tslany
Inventář

Odeslat příspěvekod lu.kas 29. 3. 2021 12:14

Zrovna od tebe jsem čekal jednoznačně reakci že fungující věc do servisu nedávat. :D
Podpis -> klik na 'www'
lu.kas
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tslany 29. 3. 2021 12:14

Já neříkal ať to dávat do servisu :-)
Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, si nezaslouží ani svobodu ani bezpečnost.

Z is for залупа!
tslany
Inventář

Odeslat příspěvekod evlo 29. 3. 2021 12:47

Já teda vyměnil olej komplet a od tý doby to rádi od hůř a to z toho tekl furt cervenej
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PeTr7650 29. 3. 2021 12:59

výměna oleje v předovovce by měla bejt povinná. Už sem zažil pár automatů, u kterých výměna oleje výrazně zjemnila jeho práci, i když to bylo podle autorizáků zbytečný. Naštěstí existují i normální servisy

u manuálů jakbysmet, laguny trpěj na odcházející synchron 2-3, ta moje už sem tam škrtla. Vyměnil sem olej a je z toho nová převodovoka - -
Слава Україні!
PeTr7650
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod powerball 29. 3. 2021 13:01

samozřejmě.je přece šílenství si myslet že nejakej olej v čemkoliv a kdekoliv může bejt doživotní.Respektivni on doživotní vlastně je díky tomu že tu životnost zkrátí :))
powerball
Powerman
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lu.kas 29. 3. 2021 13:02

tslany píše:Já neříkal ať to dávat do servisu :-)

Jo proplach doma, jo? A tlačit tam ten olej budu foukáním do hadice? :))
Podpis -> klik na 'www'
lu.kas
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PeTr7650 29. 3. 2021 13:03

jj. teď sem se vezl jednou zánovní károu, na tacho 55 tkm a už bylo cejtit, že to neřadí, jak by se slušelo na danou kategorii auta.

Volám do autorizáku a prej pane, olej ve skříni až ve 120 tkm. Naštěstí mám kámoše, kterej se na danou značku specializuje a vymění to v půlce intervalu.
Слава Україні!
PeTr7650
Veterán
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků