Elektro koutek

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Jaký Taycan si má Koubes koupit?
Modré kupé bez elektrických a větraných sedaček: https://t.ly/UR5UU 8 %  32%  [ 8 ]
Vínové granturismo s výše uvedeným (cena +150k): https://t.ly/4Q9oN 17 %  68%  [ 17 ]
Celkem hlasů : 25

Odeslat příspěvekod Jouda.III 3. 2. 2023 15:28

PatV píše:Větší problém než tepelné ztráty je správně nastavená regulace. Na to 90 % techniků sere a raději si ušetří práci a starosti a TČ nastaví na zbytečně vysoký výstupní teploty.

65 °C, které potřebujou radiátory, leckteré TČ bez elektrického topného tělesa ani nedají, o ohřevu TUV ani nemluvě
Bývalý místopředseda ruské centrální banky:
"V pondělí dojde na měnovém trhu ke katastrofě"
Jouda.III
Komunistobijec

Odeslat příspěvekod Vana666 3. 2. 2023 15:33

mrazik píše:Cena plynu klesa, je mi lito tech lidi co vyhodili plynovy kotel a poridili tepelko....

Při pořízení TČ byla nějaká povinnost zbavit se plynu?
Vana666
Servismen
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 3. 2. 2023 16:55

Jouda.III píše:
mrazik píše:Cena plynu klesa, je mi lito tech lidi co vyhodili plynovy kotel a poridili tepelko. To bude prekvapeni s prvnim vyuctovanim elektriny.

TČ pořídili i lidi, kterým moc nevychází tepelné ztráty a topí do radiátorů. Tam to potom bude pořádné rozčarování
Jakto?

-- 3. 2. 2023 16:57 --

PatV píše:
Jouda.III píše:
mrazik píše:Cena plynu klesa, je mi lito tech lidi co vyhodili plynovy kotel a poridili tepelko. To bude prekvapeni s prvnim vyuctovanim elektriny.

TČ pořídili i lidi, kterým moc nevychází tepelné ztráty a topí do radiátorů. Tam to potom bude pořádné rozčarování

Větší problém než tepelné ztráty je správně nastavená regulace. Na to 90 % techniků sere a raději si ušetří práci a starosti a TČ nastaví na zbytečně vysoký výstupní teploty.

A jsi si jistý, že dokážeš regulovat cílovou teplotu cívky, jež ohřívá médium, které teče do radiatoru?
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod impact 3. 2. 2023 17:06

Jouda.III píše:
PatV píše:Větší problém než tepelné ztráty je správně nastavená regulace. Na to 90 % techniků sere a raději si ušetří práci a starosti a TČ nastaví na zbytečně vysoký výstupní teploty.

65 °C, které potřebujou radiátory, leckteré TČ bez elektrického topného tělesa ani nedají, o ohřevu TUV ani nemluvě


Tak můžeš mít i nízkoteplotní radiátory (nebo použít něco jako Termík, pokud nechceš radiátory hned měnit). Ale jinak je pravda, že při přechodu na tepelný čerpadlo je těch možností, jak se střelit do nohy, hodně.
Hyundai je auto do konce života. Zaprvé, nikdy ti ho neukradnou. Zadruhé, nepodaří se ti ho prodat.
impact
Inventář

Odeslat příspěvekod evlo 3. 2. 2023 17:10

Já si myslím, že to vždy cílí na ohřev na 60C ať už máš cílovou teplotu media které ohříváš jakoukoliv

ale já jsem dement, takze me bych neveril
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pozpatku_fijA 3. 2. 2023 18:10

potvrzuji a nevěřím
Tento hon, který zde dělá Mello, agat a ajif, by měl být trestaný. začíná to pomalu hraničit se šikanou.
pozpatku_fijA
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod impact 3. 2. 2023 23:18

Jak už tu bylo napsáno, tepelný čerpadlo ani kondenzační plynový kotel určitě neohřívají na 60˚C. Tepelný čerpadlo takovou teplotu ani nedá a kondenzační kotel bude v takovém případě pracovat v hodně neefektivním režimu (tzn. nedoplatíš se). U obou chceš mít tu teplotu co nejnižší, ale takovou, která ti ještě barák komfortně vytopí. Správně to všechno naprojektovat je docela dost práce a peněz.
Hyundai je auto do konce života. Zaprvé, nikdy ti ho neukradnou. Zadruhé, nepodaří se ti ho prodat.
impact
Inventář

Odeslat příspěvekod tslany 4. 2. 2023 00:14

Jsme rádio, že o tom víš víc, než zbytek garáže.
Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, si nezaslouží ani svobodu ani bezpečnost.

Z is for залупа!
tslany
Inventář

Odeslat příspěvekod evlo 4. 2. 2023 03:39

Aha a na kolik teda tepelná pumpa ohřívá?
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vana666 4. 2. 2023 04:18

Pro bojler TUV pár stupňů nad požadovanou (nastavenou) teplotu vody, a v topení obvykle dle ekvitermní regulace, na základě více vstupních údajů. Pro podlahovku s velkou teplosměnnou plochou taky jen pár stupňů nad požadovanou teplotu v místnosti
Vana666
Servismen
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 4. 2. 2023 06:53

Takže podle tebe se teplota na cívce ohřívající vodu mění?
Já jsem si to teda z marketing bullshitu o invertoru taky myslel, no :D

Ty máš víc tepelných pump zvlášť na topení a zvlášť na vodu?
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vana666 4. 2. 2023 07:26

Teplota vody do topného okruhu se určitě mění.
A tepelná pumpa je tam jedna, ale její funkce se přepíná pro okruh a pro TUV
Vana666
Servismen
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 4. 2. 2023 07:32

A proč je teda, když na to reaguješ, tak asi máš stejný názor, jako ti na které jsem reagoval, je víc efektivní, když tepelná pumpa ohřívá vodu na 40C než na 60C?
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatV 4. 2. 2023 07:32

Jouda.III píše:
PatV píše:Větší problém než tepelné ztráty je správně nastavená regulace. Na to 90 % techniků sere a raději si ušetří práci a starosti a TČ nastaví na zbytečně vysoký výstupní teploty.

65 °C, které potřebujou radiátory, leckteré TČ bez elektrického topného tělesa ani nedají, o ohřevu TUV ani nemluvě

Kolik dnů v sezóně potřebuješ 65° v radiátorech? Letos takový den ještě zdaleka nebyl.
Na ohřev TUV stačí 55-60° výstup.
PatV
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vana666 4. 2. 2023 07:35

evlo: při ohřevu na 60° má horší topný faktor
Vana666
Servismen
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků