Elektro koutek

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Jaký Taycan si má Koubes koupit?
Modré kupé bez elektrických a větraných sedaček: https://t.ly/UR5UU 8 %  32%  [ 8 ]
Vínové granturismo s výše uvedeným (cena +150k): https://t.ly/4Q9oN 17 %  68%  [ 17 ]
Celkem hlasů : 25

Odeslat příspěvekod MV_cz 2. 10. 2022 15:00

každej si doma udělá nějakou malou přečerpávací elektrárnu :D
renaultí 1.8 M5P EDC
pežotí 1.2 PT HN05 EAT8
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod metyn 2. 10. 2022 15:11

napiš si trvalý pobyt na chalupu a máš k tomu min 70 000 dotací, dědek

-- 2. 10. 2022 16:12 --

metyn píše:já sem se raději držel při zemi, dědek

a nepočítal sem dotace které samozřejmě dostanete, dědek
metyn
Veterán

Odeslat příspěvekod MV_cz 2. 10. 2022 15:22

to bych stejně nedostal, oni mě znají :D a já je, takže radši za svý prachy bez sraní s tím
renaultí 1.8 M5P EDC
pežotí 1.2 PT HN05 EAT8
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod metyn 2. 10. 2022 15:26

tvůj kampf :D , dědek
metyn
Veterán

Odeslat příspěvekod Hustoles 2. 10. 2022 16:26

yndezit píše:V Praze už památkáři řeší co s tím, tak jsem zvědav, kdy nás to taky dostihne.

Mlhoš to namontuje na Sv. Víta :D
Hustoles
Chameleon Garáže
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukas063 3. 10. 2022 05:44

:D
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MV_cz 3. 10. 2022 05:49

:D
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod impact 3. 10. 2022 08:37

JardaB píše:Tak tohle urcite povoleji vsude a kazdymu? Otazka taky je, jak dlouho to vydrzi, nez se zjisti, ze je malo elektriky v zime a moc v lete...


Tak to je snadný, že jo? Když je v zimě málo elektriky, protože panely vyrábí málo, tak je potřeba víc panelů. :-D
Hyundai je auto do konce života. Zaprvé, nikdy ti ho neukradnou. Zadruhé, nepodaří se ti ho prodat.
impact
Inventář

Odeslat příspěvekod Nekenieh 3. 10. 2022 09:27

Jo, to říkala soudružka z lejna, že víc panelů. Protože když jich bude 100x víc, tak 100x nula je mnohem víc než 1 x nula.
Každopádně po masovém zavedení FV panelů se v síti bude střídat období absolutního přebytku elektřiny s katastrofálním nedostatkem. Ale ty Vaše přetoky v osm hodin večer v lednu provozovatel rád a draze vykoupí, to zas jo. Říkáte, že to dáte z baterek. No možná jo, když sami nebudete svítit. A bude to žůžo. Konečně naplno zažijeme, co to znamená mít ekonomiku na baterky. Doteď to bylo jen nelichotivé přirovnání.
Nekenieh
Štamgast

Odeslat příspěvekod anonymni 3. 10. 2022 09:30

loni u nas vzniklo na domech cca 22 MW instalovaneho vykonu... kdyby to bylo letos 50 a dalsich 10 let taky vzdy 50 tak za 10 let zde mame instalovyn FVE vykon 500 MW

v cesku je instalovy vykon cca 29 000 MW...

tudiz je i tobe jasne, ze nejake domaci FVE vubec, ale vubec, ale vubec nic neovlivni, ani kdyby posilali v lete do site vsechno a v zime nic...
anonymni

Odeslat příspěvekod pozpatku_fijA 3. 10. 2022 09:42

Domácí FVE je špatně, ááááno?
Na nějaké argumenty a selský rozum se nehledí.
Tento hon, který zde dělá Mello, agat a ajif, by měl být trestaný. začíná to pomalu hraničit se šikanou.
pozpatku_fijA
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nekenieh 3. 10. 2022 09:52

Ano, podpora FV je špatně. Postupně rozvrací síť a zdražuje zdroje základního zatížení. Ty nikdo nebude chtít provozovat. Pokud bude elektřina FV povinně přednostně vykupována, nebude možno ani provozovat JE, protože ty se regulovat nevyplatí (hlavně ekonomicky, technicky to lze) Uhlí si zakážeme, na plyn nebudeme mít, pokud ho vůbec budeme fyzicky mít. Takže by mne zajímalo, kdo bude vyrábět elektřinu v noci a v zimě.
Že to zatím není problém ČR, v tom má koza pravdu. Ale v Německu už to je hodně poznat. Podobné problémy má GB s větrem.
Naposledy upravil Nekenieh dne 3. 10. 2022 09:53, celkově upraveno 1
Nekenieh
Štamgast

Odeslat příspěvekod anonymni 3. 10. 2022 09:53

František Dobrota...
anonymni

Odeslat příspěvekod metyn 3. 10. 2022 10:11

Nekenieh píše:Ano, podpora FV je špatně. Postupně rozvrací síť a zdražuje zdroje základního zatížení. Ty nikdo nebude chtít provozovat. Pokud bude elektřina FV povinně přednostně vykupována, nebude možno ani provozovat JE, protože ty se regulovat nevyplatí (hlavně ekonomicky, technicky to lze) Uhlí si zakážeme, na plyn nebudeme mít, pokud ho vůbec budeme fyzicky mít. Takže by mne zajímalo, kdo bude vyrábět elektřinu v noci a v zimě.
Že to zatím není problém ČR, v tom má koza pravdu. Ale v Německu už to je hodně poznat. Podobné problémy má GB s větrem.

pláčeš sice hezky ale na nesprávném hrobě, nemáme ani vodu ani vítr na výkonné elektrárny, plyn ani uhlí na výrobu el energie nechcem tskže fve je pro nás mmnt správná cesta pro malovýrobu a následný odprodej, ono jak ty to popisuješ, s těma přetoksma do sítě je to regulované samo sebou už jen tím, jsk máme sít zastaralou, proto to někde jde jinde nejde viz já, dědek
metyn
Veterán

Odeslat příspěvekod Vana666 3. 10. 2022 10:20

Nekenieh píše: Takže by mne zajímalo, kdo bude vyrábět elektřinu v noci a v zimě.....

V noci spotřeba výrazně klesá, takže stačí standardní zdroje

Obrázek
https://www.nazeleno.cz/jak-se-meni-spo ... leho-roku/
Vana666
Servismen
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků