Elektro koutek

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod MELLO 23. 6. 2022 07:45

Dobrá debata včera. :tleskani
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod Nekenieh 23. 6. 2022 10:17

Copak? Že by někdo došel k překvapivému zjištění, že vyrábět energii v době, kdy o ni nikdo nestojí, je nesmysl?
Další kapitola poznání přijde v lednu. To zas bude překvápko, že panely dohromady nic nevyrobí, když je energie kupodivu potřeba. No a poslední kapitola bude o tom, že napytlovat elektřinu z léta do zimy se ne a ne podařit.
(Radní v Kocourkově tehdá pytlovali světlo, a s mizerným výsledkem. Škoda, stačilo by v zimě otevřít pytel a pustit to na ty panely)
Nekenieh
Štamgast

Odeslat příspěvekod Dobrý duch 23. 6. 2022 10:19

kupidivu i v zime to umi vyrobit energii, jen je treba s tim jinak pracovat.
od mrazik 9. 6. 2022 07:29
V takovem madarsku, rumunsku,polsku to jiste neprojde.
Dobrý duch
Inventář

Odeslat příspěvekod Arnie J 23. 6. 2022 10:32

Nekenieh píše:Copak? Že by někdo došel k překvapivému zjištění, že vyrábět energii v době, kdy o ni nikdo nestojí, je nesmysl?
Další kapitola poznání přijde v lednu. To zas bude překvápko, že panely dohromady nic nevyrobí, když je energie kupodivu potřeba. No a poslední kapitola bude o tom, že napytlovat elektřinu z léta do zimy se ne a ne podařit.
(Radní v Kocourkově tehdá pytlovali světlo, a s mizerným výsledkem. Škoda, stačilo by v zimě otevřít pytel a pustit to na ty panely)

toto tady kupodivu nikdo neřešil, to je nám tak nějak jasný
SkyActiv-G 165 / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch

Odeslat příspěvekod mrazik 23. 6. 2022 10:44

Dobrý duch píše:kupidivu i v zime to umi vyrobit energii, jen je treba s tim jinak pracovat.

Pokud slunce pres mraky nesviti primo na panely a ty panely nemaji idealni zimni sklon, tak si z te vyrobene elektriny neuvaris ani kafe.
mrazik
Inventář

Odeslat příspěvekod yndezit 23. 6. 2022 10:49

Prej už to není tak zlý.
yndezit
Inventář

Odeslat příspěvekod Dobrý duch 23. 6. 2022 10:53

mrazik píše:
Dobrý duch píše:kupidivu i v zime to umi vyrobit energii, jen je treba s tim jinak pracovat.

Pokud slunce pres mraky nesviti primo na panely a ty panely nemaji idealni zimni sklon, tak si z te vyrobene elektriny neuvaris ani kafe.

kafe varit nepotrebuji, staci ze tim vytopim barak
Dobrý duch
Inventář

Odeslat příspěvekod garážmistr 23. 6. 2022 11:18

Bych potřeboval 30kWp, abych v zimě vytopil barák.
rwd
garážmistr
Veterán

Odeslat příspěvekod Dobrý duch 23. 6. 2022 11:31

nebo posefovat barak do pasivu kde jsi pod 15 kWh/m2/rok
Dobrý duch
Inventář

Odeslat příspěvekod Vana666 23. 6. 2022 11:33

mrazik píše:Pokud slunce pres mraky nesviti primo na panely a ty panely nemaji idealni zimni sklon, tak si z te vyrobene elektriny neuvaris ani kafe.

Panely mi dávali na střechu někdy v půlce února a dost mě překvapilo kolik kW z nich už tehdy letělo.
Vana666
Servismen

Odeslat příspěvekod Petrs77 23. 6. 2022 12:31

Pasiv zní pěkně, mám ho (byť ne tak úžasné hodnoty), roční spotřeba měla teoreticky být cca 7-8 MWh. Jenže pak k tomu dej virivku, bazén, denně pračka a sušička a jsi hned na dvojnasobku.
Petrs77
Štamgast

Odeslat příspěvekod Dobrý duch 23. 6. 2022 12:44

Bazen a virivku asi nebudu zivit v zime ze solaru
Dobrý duch
Inventář

Odeslat příspěvekod yndezit 23. 6. 2022 12:46

yndezit
Inventář

Odeslat příspěvekod garážmistr 23. 6. 2022 13:07

Na topení potřebuju cca 2300kWh/rok. Při 122m2 to dělá 18,85kW/m2 rok. TUV 1300kWh/rok, to si připadám, že mám doma kachní farmu. A ostatní energetický náklady nesouvisející s TČ dělají dalších 2400kW/rok.

A na to potřebuju 30kWp, abych bezezbytku pokryl zimní provoz.
rwd
garážmistr
Veterán

Odeslat příspěvekod Dobrý duch 23. 6. 2022 13:20

Pro mne je podstatne mit takovy system, ktery mi i v zime umozni fungovat bez externich dodavek elektriny i pripadne za cenu nejakeho omezeni. Omezeni pro mne znamena to, ze i v pripade totalniho vypadku externich energii jsem schopen umyt se nejak, nezmrznout a zajistit si zakladni chod domu (lednicky...).

Zaroven urcite typy spotreby nejsou symetricke... vetsinu topeni clovek spotrebuje v zime no. Ja to vse chapu. Nicmene "testujeme" to ted u segry. Maji TC a ted solar, takze budeme testovat jak topit aby se maximalizovalo topeni i v zime ze solaru. Jasne, ze to neni na full topeni, ale budeme zkouset, co se da vytopit jen ze solaru.
Dobrý duch
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka