Připojištění již poskrabaneho čelního skla - jde to vůbec?

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod quinter 10. 11. 2019 00:01

Stručně a jasně. Poskrabane sklo od stěrače nebo kaminku/žádná pojistka na přední sklo.

Není to nic, co by bylo pouhým okem hned vidět, ale na slunci se pres to nekouka zrovna dobre.

Je vůbec nějaká šance sklo pripojistit, nebo zredukovat cenu za výměnu čelního skla?

Nechci působit jako někdo, kdo porušuje zákony, ale co, nikoho jsem nezabil/neznasilnil, nedej bože okradl stát o par tisic.
Ale není to zrovna mala castka, kdyby se jednalo o výměnu čelního skla.
Pokud možno, osobní zkušenosti.
quinter
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod goes 10. 11. 2019 00:03

Jakoze mas ooskrabane sklo. To vy sis pojistil a pak udelal pojistnx podvod a nechal si ho vymenit?

Kdyz pomunu tu nelegalni stranku tak nekdetere pojistovny neposilaji agenty na nadoceni ale fotis to sam.
Fluence - ∅ 15,27 l/100km (CO2 - 356 g/km)
goes
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod quinter 10. 11. 2019 00:25

Primárně šlo o to. Ale čert vem to, ze budu chtít vyměnit poskrabany sklo, protože mi to tam překazí když svítí slunce. Ono se taky může stat, ze mi do toho skla fakt vletí šutr a bude potřeba ho vyměnit za novy.
quinter
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod goes 10. 11. 2019 00:29

Pojistit jde i poskrabane jen ti neproplati skrabance
goes
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod quinter 10. 11. 2019 00:56

Ono taky není skrabanec jako skrabanec. Není tam rejha kterou vidíš hned, když usednes za volant. Ale to už je takový polemizovani. Nejlepší to bude řešit primo s pojistovnou predpokladam
quinter
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 970ka 10. 11. 2019 04:57

Normálně to pojisti a po půl roce na to hoď kamenem a nech si ho vyměnit.
Carrera S,Ex Alpina B4 Biturbo AWD,BMW X5 3,0 D,Kuga 1,5EB New,MB SL 320,MB Sprinter 213 CDi,Ex Porsche Carrera 4,Ex Porsche Panamera 4S
970ka
Inventář

Odeslat příspěvekod metyn 10. 11. 2019 06:48

ne nevím, v dnešní době nemět pojištěné alespoň čelní sklo to já nikdy nepochopím, to je podle mne automatická záležitost jako POV, i když se mělo jednat o sklo třeba na filcku , ano, jak píše goes, lze si pojistit s tím, že dodáš fotku sám , pokud se nepletu tak u generali to jde takto, je jedna z posledních co to takto lze, dědek
metyn
Inventář

Odeslat příspěvekod JardaB 10. 11. 2019 07:04

Pojistit sklo na filcku co stoji s vymenou 2 litry za litr rocne - to dava smysl, jen ho musíš menit casteji, nez každý rok :P
Jinak zadny problém, když se to uzavira rovnou k POV tak se mi snad nestalo, ze by chtěl auto někdo videt nebo fotit. Asi by bylo podezrele, kdyby se to rozbilo hned druhy den, pulrok je tak minmimalni prodleva pocitove.
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Twingo II, 43 kW
Fikus MKII 1.6 TDCI 66 kW
[Fikus 1.6Ti RIP]
JardaB
Guru

Odeslat příspěvekod Jouda.III 10. 11. 2019 07:36

JardaB píše:...tak se mi snad nestalo, ze by chtěl auto někdo videt nebo fotit...

Taky jsem si myslel...
Jouda.III
Komunistobijec

Odeslat příspěvekod goes 10. 11. 2019 08:01

Myslet a vedet je sakra rozdil. Je to naprosto bezne. Bud nafotit nebo je teeba sjet na prohlidku nebo dojede pojistovak. Zalezi na typu pojisteni apod
goes
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod e-ossobne 10. 11. 2019 09:11

Me se nestalo, ze by se mi u nejakeho auta poskrabalo steracem celni sklo. Jezdim ale jen koncernovymi vozidly.
e-ossobne
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod aikoN 10. 11. 2019 09:14

Řekl bych, že čelní sklo poškrábané od stěračů není nahodilý děj a jako takový není krytý žádným pojištěním. Holt v takovém případě je potřeba zainvestovat ze svého, tak jako při každé jiné opravě.
aikoN
Inventář

Odeslat příspěvekod goes 10. 11. 2019 09:15

Pojistis sklo. Preckas tusim ty 4 mesice kdy je kracene plneni. Vezmes kladifko. Tuknes. Nechas vymenit. Zrusis pojistei. Co nechapes?
goes
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod aikoN 10. 11. 2019 09:45

No, trochu blbé je, že v takovém případě jde o pojistný podvod. To někomu za těch pár tisíc stojí?
aikoN
Inventář

Odeslat příspěvekod goes 10. 11. 2019 09:46

Za par tisic naprosto jasne. I za par stovek.
goes
všude byl, všechno zná

Další stránka