Zvýšení polohy potkavacich svetel

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod tslany 9. 11. 2019 23:52

Nejezdi s tím do servisu, zkurví to. Najeď před zeď, udělej si značky, vycouvej rovně 10m, nastav výšku sníženou o procenta co máš na světle, dorovnej doleva/doprava, hotovo.
tslany
Nováček

Odeslat příspěvekod Pajjoun 10. 11. 2019 01:00

Ne v každym servisu jsou kokoti...
Chápu, že si to radši zkurvíš sám. Taky to tak občas mam. (už ne s Alfama) Ale když se na tohle ptá, asi nebude uplně zběhlej.
TS
Pajjoun
Veterán

Odeslat příspěvekod evlo 10. 11. 2019 01:21

no hur nez v servisu to asi neudela

i kdyz vlastne to je skodovka, tak to beru zpet
evlo
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod tslany 10. 11. 2019 09:42

Zrovna včera jsem viděl škodovku, jestli Zaroq to byl? A měl nastavený dva schody. Starší než čtyři roky to nebylo, takže jak to vysvětlíš?
tslany
Nováček

Odeslat příspěvekod myšpulín 10. 11. 2019 09:48

Já když koupil Dácii tak mi taky světla svítily moc blízko, zvedl jsem to od oka, obě o stejný počet otáček toho nastavovacího šroubu a když jsem pak byl na STK tak podle nich byly světla OK.

Fiesta ale svítí ještě líp, hlavně dálkový svítí úplně všude. :D
Naposledy upravil myšpulín dne 10. 11. 2019 09:50, celkově upraveno 1
myšpulín
Štamgast

Odeslat příspěvekod goes 10. 11. 2019 09:49

Hele proste ber to tak ze neni kazdy tak univerzalne dokonaly kutil aby si vse delal sam. Bud za ty dary rad co ti prysky zhury a holt zkus se nekdy divat na svet i ocima tech co t stesti nemaji a dokazi jen zaklady a na zbytek jsou odkazani na druhe.

Ono ja vim ze ti to bude pripadat temer nemozne ale jsou pry i lidi co si slepe strevo nevytahnou dma sami a jdou s tim doktorovi ... amateri
Fluence - ∅ 15,27 l/100km (CO2 - 356 g/km)
goes
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod evlo 10. 11. 2019 10:44

Bych neriskoval
evlo
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Hustoles 10. 11. 2019 11:53

tslany píše:Nejezdi s tím do servisu, zkurví to. Najeď před zeď, udělej si značky, vycouvej rovně 10m, nastav výšku sníženou o procenta co máš na světle, dorovnej doleva/doprava, hotovo.

Musí se to ale odehrát na vodorovném prostranství, jakýkoliv sklon terénu to zkreslí.
Hustoles
Chameleon Garáže

Odeslat příspěvekod quinter 10. 11. 2019 12:26

No ono je to dost triviální problém s jednoduchým resenim, ale když člověk prostě neví, ze to jde i jinak než od volantu. Kdyz se dozvi, ze to jde i jinak, v tomhle případe sroubovakem a s trochou selskyho rozumu..
quinter
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod m.a.x.i.m.u.s 11. 11. 2019 10:11

Hustoles píše:
tslany píše:Nejezdi s tím do servisu, zkurví to. Najeď před zeď, udělej si značky, vycouvej rovně 10m, nastav výšku sníženou o procenta co máš na světle, dorovnej doleva/doprava, hotovo.

Musí se to ale odehrát na vodorovném prostranství, jakýkoliv sklon terénu to zkreslí.

A u nekterých aut bez deště, protože za deště se dávají níž a za sucha svítí výš...
m.a.x.i.m.u.s
Potížista

Odeslat příspěvekod tslany 11. 11. 2019 10:13

Pokud je někdo línej zapnout servisní režim, tak pak by stačilo jen zakrýt senzor, ne?
tslany
Nováček

Odeslat příspěvekod m.a.x.i.m.u.s 11. 11. 2019 10:16

Já třeba nevěděl, že to tak dělá a o servisním režimu čtu poprvé teď.
m.a.x.i.m.u.s
Potížista

Odeslat příspěvekod tslany 11. 11. 2019 10:20

tslany
Nováček

Odeslat příspěvekod glider 11. 11. 2019 10:21

m.a.x.i.m.u.s píše:
Hustoles píše:

A u nekterých aut bez deště, protože za deště se dávají níž a za sucha svítí výš...

To ti Sup robi?
.bad.decision.matters.
glider
Ja chcem Slovak

Odeslat příspěvekod m.a.x.i.m.u.s 11. 11. 2019 10:23

Kódování... Pecka!

-- 11. 11. 2019 10:26 --

glider píše:To ti Sup robi?

Jj, fakt super světla to má. Jne škoda, že nedosahují síly origo novodobých ledek :-(
m.a.x.i.m.u.s
Potížista

Předchozí stránka