fabia 1-Co toto mozu byt za chyby?

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod juraj55 22. 9. 2019 20:26

pozdravujem, kupil som fabiu, a chcel by som sa popytat ci niekto nahodou neviete co tam moze byt, ponachadzal som casom, tieto veci..

ked pustim volant taha mi to doprava. ked ho drzim nie. gumy nie su vydrate na jednej strane tie su pekne. ked otocim volantom na mieste hned sa tocia kolesa-volant nema volu. ked kyvam autom nic neklepe, ked idem cez "retardery" nic nebuchne ticho prejde. ked zatlacim plynovy pedal cca 1cm. nic sa nedeje, ked stlacim este kusok viac,vtedy zacne tahat,ale skokom hned zaprie do sedakov, a ked pomalicky pritlacam az k dorazu pedal, tak plynulo zrychloje.

viem sa pohnut na spojke, neskace. cuval som na spojke pekne ide.

kontrolka nesviati ziadna - vystrazna. co mi kamos vravel zevraj fabia je vianocny stromcek to mi ma svietit brzdpvy pedal ide tuho. zeby bublina ci ?

ale brzdi dobre,flekuje.. len ide tuho ten pedal. ked zatlacim spojku, citim akoby brnenie v pedaly. aj ked pocas jazdy chytim paku a chcem akoby vyradit- ale iba jemne samozrejme nevyradujem bez spojky za jazdy - citim ze brni aj riadiaca paka.

a zda sa mi ze na dvojke ked idem bez plynu len na spojke,tak vtedy kus skace auto. a aj ked ku pridam plyn,tiez "skace" jemne, ale ked pridam viac plyn, uz ide plynulo.

a nejde mi prepnut fukanie studeneho vzduchu, nonstop fuka horuci, je jedno ako otocim cudlikom, ci studeny ci horuci, stale fuka horuci.. co myslite, kolko ma vyjde oprava-je to orpavitelne? idem s tym d oservisu, ale v priebehu tyzdna najskor, len ma zaujima na co sa pripravit,psychicky
Naposledy upravil goes dne 22. 9. 2019 20:39, celkově upraveno 1
Důvod: rozdelil jsem to do odstavcu to neslo cist. Admin
juraj55
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod CapsLock 22. 9. 2019 22:43

S tím topením jsme kdysi měli něco podobného na Fiestě, byl vadný nějaký ventil, oprava byla kolem 5 tisíc.
A s tím taháním do strany to může být víc věcí. Třeba jen přibrzďuje jedno kolo a proto to tahá do strany. A nebo je to po nehodě a je to tam vepředu všechno v řiti.
Proč si to kupoval?
CapsLock
Nováček

Odeslat příspěvekod juraj55 23. 9. 2019 04:58

pretoze som potreboval auto. a pri skusobnej jazde a oblhliadke sa mi zdalo ok vsetko, toto som si vsimol az pozdejsie.
juraj55
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JardaB 23. 9. 2019 06:06

Ono zalezi dost na tom, jaky to ma motor, typ klimatizace atd... Takhle tezko někdo poradi. U toho topeni byva jednak ventil, který ovlada prisun teple vody do vymeniku a jednak klapky, které smeruji vzduch přes vymenik nebo kolem, byva to ovladano mechanickými tahly od toho knofliku nebo elektricky, moznosti co muze byt spatne je spousta. Jestli je motor divnej nebo je to vlastnost tezko soudit když nevime ani jestli je to dyzl nebo benzin a jestli to nejede na 3 nebo 2 valce… (jestli jsem to teda neprehlednul) Kazdopadne je to asi slusny vrak a servis by se na to mel podivat.
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Twingo II, 43 kW
Fikus MKII 1.6 TDCI 66 kW
[Fikus 1.6Ti RIP]
JardaB
Guru

Odeslat příspěvekod juraj55 23. 9. 2019 07:17

1.4 to je benzin rv. 2001 44kw
klimu to nema
juraj55
Kolemjdoucí