převodovka hydrostatická vs. bezestupeň

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod aliasno 13. 3. 2018 17:46

zdravím, potřebuji radu. V čem rozdíl mezi hydrostatickou a bezestupňovou převodovkou? Která víc vydrží = méně poruchová? jakou má výhodu jedna proti druhé. to vše u malotraktoru, není auto, ale to bude snad podobný. děkuji
aliasno
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cptObvious 13. 3. 2018 18:02

Pockaj na uzivatela menom goes. On je tu naslovovzaty a respektovany odbornik na malotraktory a prevodovky.
cptObvious
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Hustoles 13. 3. 2018 18:09

Ale nejenom na ně...
Hustoles
Chameleon Garáže

Odeslat příspěvekod glider 13. 3. 2018 18:31

Pripadne mu posli SZ...niekedy nema cas to tu citat, tak len odpoveda na SZ.
glider
Ja chcem Slovak

Odeslat příspěvekod Pierr3 13. 3. 2018 18:33

Každej slušnější traktůrek má hydrostatickou převodovku.
Pierr3
Inventář

Odeslat příspěvekod K86 13. 3. 2018 18:46

bezestupnova = CVT = retez, kterej je potreba menit po nejake dobe, v autech docela draha sranda
Seat Leon ST TGI
Mondeo IV C FL 1,6EB 160 chcíplejch kobyl

Používejte pravý jizdní pruh, idioti!!!
K86
Guru

Odeslat příspěvekod aliasno 13. 3. 2018 18:52

oboji je Kubota. něco jsem se snažila sama načíst, ale nění to moje parketa. Chápu teda dobře, nic neřešit a koupit hydrostatiku? hlavně aby byla odolnější k těm začátečníkům.
aliasno
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pierr3 13. 3. 2018 18:57

Chápeš to dobře.

Hydrostat, variátor, mechanická převodovka – charakteristika
Mechanická převodovka: hodí se pro velké plochy, kde není moc překážek, kdy nebudete muset se vyhýbat, couvat. Vždy musíte zastavit a dát rychlost, než se rozjedete dál. Je nejlevnější.

Variátor: přináší částečný komfort v tom, že řadíte jen dopředu či dozadu a rychlost se pak ovládá pákou či pedálem.Pokud však potřebujete najíždět do zatáček a couvat, řazení zpátečky může zdržovat. Cenově je mezi mechanickou a hydrostatickou převodovkou.

Hydrostatická převodovka: řídíte jedním pedálem dopředu a druhým dozadu, nic nemusíte řadit. V porovnání s mechanickou bývá asi o deset tisíc korun dražší.

Variátor je sice oproti hydrostatu o něco levnější, ale není zcela bezúdržbový. Po určitém počtu motohodin je třeba vyměnit namáhané řemeny převodů.

Zdroj: https://hobby.idnes.cz/vyber-zahradniho ... -domov_bma
Pierr3
Inventář

Odeslat příspěvekod aliasno 13. 3. 2018 19:05

vielen Dank!
aliasno
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Vana666 13. 3. 2018 19:30

aliasno píše: V čem rozdíl mezi hydrostatickou a bezestupňovou převodovkou? to vše u malotraktoru, není auto, ale to bude snad podobný. děkuji

Podobné to není, auta hydrostatické převodovky nemají
Vana666
Servismen

Odeslat příspěvekod Marek Zrak 13. 3. 2018 20:41

Přesně, mají kdyžtak hydrodynamický měnič. Hydrostaty používají pracovní stroje.
F-150 5,0 ROUSH
M2
Coupe JCW KW3
Scania R490

hoonring.cz
Marek Zrak
Inventář

Odeslat příspěvekod aliasno 13. 3. 2018 20:59

aha. dobře. děkuji, jsem zase chytřejší. měla jsem se svým dotazem mašírovat spíš na traktorrevue. no možná, že ještě tam vyrazím. hydrostatika znamená různě manévrovat, třeba nakladačem, a to s tím bezestupeň převodem po louce sekačkou, delší štreky. já chci stroj na oboje, takže musím dumat. každopádně díky všem za info.
aliasno
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pierr3 13. 3. 2018 21:04

Traktorrevue bude nejlepší. :D
Ale jinak tady vážně není o čem.
Pierr3
Inventář

Odeslat příspěvekod aliasno 13. 3. 2018 21:12

a jo, už jsem to pochopila ikdyž stejně to moc nechápu, ale je vybráno.
aliasno
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pierr3 13. 3. 2018 22:43

A co je vybráno? Jen tak ze zvědavosti...
Pierr3
Inventář

Odeslat příspěvekod MELLO 13. 3. 2018 23:16

:D
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod aliasno 14. 3. 2018 10:28

bylo a už není vybráno, objevila se další převodovka. takže kdyby někdo ochotně zadoloval ve znalostech a konstatoval výhody mezi hydrostatickou a snychronizovanou převodovkou.
ale jsem tady špatně, to je jasný, všechno rozmazlený automobilisti, co oprašujou koberečky. no nic
aliasno
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pierr3 14. 3. 2018 12:09

Synchronizovaná převodovka je mechanická převodovka, kde bude člověk řadit pákou. Asi by bylo nejlepší poradit se s prodejcem, k čemu bude stroj sloužit a co se k tomu nejlíp hodí. Tipnul bych si, že slabší modely budou mít hydrostatickou a vyšší mechanickou.
Pierr3
Inventář

Odeslat příspěvekod Hustoles 14. 3. 2018 16:41

Súhlas.
Hustoles
Chameleon Garáže

Odeslat příspěvekod K86 14. 3. 2018 16:42

Poradil bych, ale mam zaslapanou susenku v koberecku :(
Seat Leon ST TGI
Mondeo IV C FL 1,6EB 160 chcíplejch kobyl

Používejte pravý jizdní pruh, idioti!!!
K86
Guru

Odeslat příspěvekod MELLO 14. 3. 2018 16:46

:hm
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod aliasno 15. 3. 2018 10:02

asi tak a nebo vice versa, oboje téma na 3km dlouhou diskusi a u cíle se dozvím, že mám radši auto vyměnit, protože ten daný kobereček sušenky rád a se to pořád opakuje dokola. Jsem čekala že když se na automotonevimcovšechnorevue řekne převodovka, tak se dozvím všechno o tom Králi Šumavy, kdo to je, proč mění převleky jednou mechanická jindy hydrostatická atd. jaký k tomu důvody. aby mě ta převodovka pěkně nepřevezla, to bych nerada.
oslovila jsem teda odborníky, ale ty to asi taky musej nejdřív nastudovat. všechno trvá věky.
aliasno
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PalaS 15. 3. 2018 23:35

A prečo hneď útočíš? Pierr3 Ti to stručne vysvetlil, vybrať musíš sama. Hydrostaticky sa sila prenáša z motora na kolesá tlakom oleja, vhodné pre pracovné stroje na častú zmenu rýchlosti a smeru, na krátke vzdialenosti. Synchronizovaná prenáša silu pomocou ozubených kolies, musí sa radiť ako v autách, vhodná na väčšie vzdialenosti a vyššiu rýchlosť.
PalaS
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod aliasno 17. 3. 2018 16:01

největší dilema se ukazuje, dobře stanovit, co vlastně potřebuju za stroj... a btw, jsem odhodlaná normálně řadit pákou, nakonec rozhodne osobní kontakt, veni vidi vici. Samozřejmě velký dík všem s převodovkou spřízněným za osvětu! Jsem za ni vděčná. Útoky nevím, kde se vzaly, chodí samo. pardon teda.
aliasno
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pierr3 17. 3. 2018 16:06

aliasno píše:největší dilema se ukazuje, dobře stanovit, co vlastně potřebuju za stroj...

Možná koště. :D
Pierr3
Inventář

Odeslat příspěvekod aliasno 17. 3. 2018 16:12

to už mám, několik a i s převodama. ted potřebuju něco na tu trávu, věděj?
P.S. Nemohu přijít na to, jak se téma označí za vyřešené. jde-li to
Naposledy upravil aliasno dne 17. 3. 2018 16:16, celkově upraveno 1
aliasno
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pierr3 17. 3. 2018 16:15

OK :D
Jestli s tím budeš hlavně sekat trávu tak vezmi tu hydrostatickou, pokud budeš jezdit někam dál, tak manuál.
Pierr3
Inventář

Odeslat příspěvekod aliasno 17. 3. 2018 16:20

ano ano ano, takhle přesně jsem to dobře pochopila. budu jezdit právě i třeba 2-3km po okolí na různý louky. jednodušší nechat si posekat a koupit radši bagr. je to hrozně vyčerpávající, to rozhodování.
aliasno
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Hustoles 18. 3. 2018 15:47

Jestli není jednodušší stádo dobytka, které to spase bez převodovek a navíc ekologiky, takže ministr Brabec si bude moct pohonit.. 8-)
Hustoles
Chameleon Garáže

Odeslat příspěvekod aliasno 19. 3. 2018 11:38

jasně, horse x buffalo power a brabec jako arbitr. kník, písk, a je K.O. jeho chyba, má sedět u svýho koryta se zrním a nemotat se do životního prostředí. sorry jako.
Hustolesi, dobrej maskot, kde se to dá koupit? potřebiovala bych na vrata, tady hlídám já...
aliasno
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Marek Zrak 19. 3. 2018 15:00

A jakou výměru potřebuješ sekat? Podle toho co popisuješ, to pomalu vypadá už na profi využití. Nevím, jestli jsou tyhle zahradní traktorky, stavěné na x-km přejezdy.
F-150 5,0 ROUSH
M2
Coupe JCW KW3
Scania R490

hoonring.cz
Marek Zrak
Inventář

Odeslat příspěvekod glider 19. 3. 2018 15:11

Kup si zetora 7245 alebo 7745 8-)
.bad.decision.matters.

goes 24.5.2020 23:11
:D dnes jsi vitez
glider
Ja chcem Slovak

Odeslat příspěvekod Hustoles 19. 3. 2018 15:25

aliasno píše:jasně, horse x buffalo power a brabec jako arbitr. kník, písk, a je K.O. jeho chyba, má sedět u svýho koryta se zrním a nemotat se do životního prostředí. sorry jako.
Hustolesi, dobrej maskot, kde se to dá koupit? potřebiovala bych na vrata, tady hlídám já...

www.reflex.cz
Hustoles
Chameleon Garáže

Odeslat příspěvekod aliasno 19. 3. 2018 19:11

dík za tip, hustolesi.
ad bad decision matters) jste omyl dobře postřehli. štěstí, že jsem se nijak neukvapovala. 7745 už v parku mám, ale jsem se ho bála, že je moc velkej, jak dny jdou a se seznamuju, už mi přijde akorát. za něj pujde sekačka a hydrostat. menší bude na manévry kolem záhonků. vše se dobře rýsuje.
aliasno
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Hustoles 19. 3. 2018 20:21

To je super zpráva :-)
Hustoles
Chameleon Garáže

Odeslat příspěvekod Pierr3 19. 3. 2018 20:34

Jak to tady tak čtu, tak už se těším, až na jaře vyrazím s traktůrkem. :love:
Pierr3
Inventář

Odeslat příspěvekod aliasno 21. 3. 2018 14:43

a jakoupa má převodovku? asi ne hydrostatickou když je na výlety, a kdovi, co všechno se tady označuje slovem traktůrek.
aliasno
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pierr3 21. 3. 2018 16:21

Hydrostatickou. Nepíšu nic o výletě. Vyrazit můžu i na zahradu, ne?
Pierr3
Inventář

Odeslat příspěvekod podikk 21. 3. 2018 23:48

Kde je pech?
podikk
Štamgast

Odeslat příspěvekod aliasno 22. 3. 2018 09:08

...předjímám no, to se děje všude, navíc výlety jsou vždycky fajn, byť jen na zahradu. vyrobce? poruchy? zkušenosti? kupováno v CZ? koupil by znova? kdyby chuť se podělit, budu ráda. dík
aliasno
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pierr3 22. 3. 2018 20:52

Mám menší stroj, než vybítáš. Stiga s dvojválcem Kawasaki. Poruchy 0, je zánovní. Maximální spokojenost.
Pierr3
Inventář

Odeslat příspěvekod aliasno 25. 3. 2018 11:03

dvojválec= dvoutakt? co z toho?
aliasno
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pierr3 25. 3. 2018 13:34

aliasno píše:dvojválec= dvoutakt?

A osmiválec je potom osmitakt, jo? :D
Pierr3
Inventář

Odeslat příspěvekod aliasno 25. 3. 2018 23:24

velmi taktní trefovat se do snadných terčů... nevím, poslední dobou se ztotožnuju akorát s dvanactitaktovým blues.
aliasno
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pierr3 26. 3. 2018 09:10

Jsem se jenom zeptal. :D
Uznávám, je to nečestné a nesportovní, ale někdy prostě nejde odolat. :nenapadne
Pierr3
Inventář

Odeslat příspěvekod aliasno 26. 3. 2018 11:41

Osmiválcový motor, zkráceně osmiválec, je spalovací motor s osmi válci. Může jít jak o zážehový (jako palivo slouží benzín) tak vznětový (palivem je nafta). Osmiválcové řadové motory se vyráběly pro luxusní vozidla teprve ve dvacátých a třicátých letech 20. století, užívaly je vozy jako Bugatti Royale.

conclusion: Bugatti step je 4/4, takže osmiválec musí být taky čtyřdobý.

dvouválec není na wiki, proto nevědomost se omlouvá.

,že by válce určovaly počet koní? to by mě zajímalo, kde se berou ty koně.
aliasno
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pierr3 26. 3. 2018 13:18

aliasno píše:conclusion: Bugatti step je 4/4, takže osmiválec musí být taky čtyřdobý.

No vidíš. :D

aliasno píše:to by mě zajímalo, kde se berou ty koně.

V těch válcích jsou nacpaný přeci.
Pierr3
Inventář

Odeslat příspěvekod aliasno 26. 3. 2018 18:04

v ponorným čerpadle by se utopili... nono. někde říkali, že to je trestný, šířit fake news.
aliasno
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod DaciaFan 26. 3. 2018 18:17

jsem četl fake tits
DaciaFan
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod aliasno 26. 3. 2018 18:28

fake tits uměj psát? to bude njěaká fake news zase.
aliasno
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod aliasno 12. 4. 2018 14:23

mayday, mayday...
1) motory Kubota x lombardini, v čem který lepší? ví to někdo?
2) Používat cizí motor a na to pasovat svoje převodovky apod. je dělená zodpovědnost, záruka nezáruka, moc se mi nelíbí. Je to i aut bežné?
3) co je u auta nejdražší součást? motor?

ad převodovky) hydrostatická = bezestupeň
hydrostatická se nedoporučuje na nepevný terén, takže na sekačku trávy v parku lze, ale do rašelinistě nebo k přípravě půdy nevhodná volba.
...takže synchron, aspoň v tom už mám jasno, ale teď ještě motor.
aliasno
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nekenieh 12. 4. 2018 19:44

Neřeš motor. Řeš vlastnosti stroje, které potřebuješ. Jako laik stejně nemáš možnost motory posoudit.
( Já dnes na veletrhu prošel menší traktory a zvítězil Bělorus. :-l Poctivý kus železa. Dosud s přímovstřikovým Lombardini a nově bohužel s nějakým japonským CR na chcánky.)

K motorům obecně. Dokud jde koupit přímovstřikový nafťák bez CR, DPF a ADBLUE, tak to honem udělej. Bohužel v Bruselu zjistili, že existují traktory a že mají dokonce motor, a tak rozhodli, že bude zelený. Totiž, že nesmí vypouštět oxidy dusíku, aby někomu ta zahrádka moc nerostla. Takže i přiležitostně používané stroje budou obtěžkány všemi *****ítky, co svět vymyslel.
Nekenieh
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod yndezit 12. 4. 2018 20:02

Bělorus? Spolehlivost je zoufalá, aspoň u těch větších.
A emise sledovat je blbost, když to nemá rz.
yndezit
Štamgast

Odeslat příspěvekod aliasno 12. 4. 2018 22:49

chci něco obratnýho, šikovnýho a s nakladačem, nejlíp se ztotožňuju s kubotou cca 30-40hp, chtěla bych menší, ale prý by to nic nezvedlo. musí aspoň 200-300kg
otálet nechci.
na veletrhu jsem byla taky, líbila se mi agromehanika slovinců, ale to cenově nic moc rozdíl s kubotou a nejela jsem v tom, takže jen dojem laika. Není zajímavé, že si Ferrari neumí stvořit vlastní motor a berou kubotu? to nechápu.

to yndezit: heineken má pravdu, je to befel, bez ohledu na to jestli to je nebo není blbost.
aliasno
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nekenieh 13. 4. 2018 01:56

Jo, u AGT jsem něco popil a pokecal s bodrým prodejcem vinařem. Ale za 0,6 mega jsou to dost drahé hračky pro specifické použití. Kolem většího baráku a na pár hektarů asi dobré stroje. A se slušnou sekačkou nahradí i zahradní traktůrek.
Docela zaujalo KIOTI, i dost prodaných kusů v okolí. Taková DK4510 s čelním nakladačem?
Nekenieh
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Arnie J 13. 4. 2018 07:17

KIKOTI :D
SkyActiv-G 165 / SkyActiv-G 184 / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / i-Get 150

goes 12.5.2020 18:46
Nic jako cena vykon neexistuje.
Arnie J
Nespavec roku 2007

Odeslat příspěvekod aliasno 14. 4. 2018 11:12

pro zábavu zkusím i je, ale ve hře jsou kuba a ten boomer od new holland. není pro korejce malotraktor plus nakladač už vyšší dívčí? projedu se, to je plán.
Bojuju s těma koněma, začínla jsem na 20hp a teď už uvaha i o 50hp. To využití jsi vystihnul přesně. Peněz včetně těch přívěsů přes milion. o důvod víc dobře zvolit.

otázku mám, co to je zdvihový objem např. 2500ccm a ty otáčky hřídele 540,750,1000 k čemu to?
jestli ti nevadí, se podělit se mnou o znalost. dík
aliasno
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MELLO 14. 4. 2018 11:45

Arnie J píše:KIKOTI :D

:D
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod aliasno 24. 4. 2018 21:58

jsou tam snaživí a nebojkikotujou mě, ale já už bojkotuju malý traktory, drahý a malý, divný. zetor zatím dobrý, převodovku budu asi brzo zametat, tak až se konečně seznámíme, tak ji vyměním za novou, to je myslím dobrá strategie a dává mi víc času na výběr a navíc mám už vybráno, akorát je to drahý a malý.
aliasno
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nekenieh 24. 4. 2018 23:52

Tím seznamováním zřejmě míníš počítání zubů při řazení nesynchronizované převodovky Z7745. :D
S těmi malými traktory je to dilema. Jsou lehké, obratné, na většinu prací stačí. Ale přijde těžší vlek a je konec. Navíc mne překvapilo, že na menších asijských traktorech není vůbec kompresor a tím chybí vzduch pro brzdy. Takže jedině nájezdovka, což je dost omezující a snižuje to taky hodně povolenou hmotnost.

A vybráno máš tedy co?
Nekenieh
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod aliasno 9. 5. 2018 21:57

Ty ráčíš být z oboru?
vybráno? otázka dost na tělo...no, přestávkovalo se a tvrdě nastudované je pryč, fuč, nic se neví, tabula rasa. Prostě traktory nejsou vhodný doplněk pro mou bystrou hlavu. Nejlíp řekni svoje 2,3 nepředpojaté tipy, to by byl můj pevný bod a z něho odraz da capo. 36koní max. víc ne, to omyl uvaha. Priorita zvládnutý nakladač a ...

já koupím asi starší Kubikulu ak tomu nakladač nový, takhle vlastně nějak jsem to měla v hlavě kdysi. jojo už vzpomínám
aliasno
Kolemjdoucí