Neznačkové oleje...Carlson apod.

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod kembuaa 11. 8. 2017 14:48

Na tom určitě něco je. Na druhou stranu, nejkvalitnější základové oleje stojí ranec. Pak se nabízí otázka, jestli to není do těch našich obyčejných přibližovadel zbytečný luxus. Navíc ty nejdražší oleje se budou více falšovat.

Starší test
http://www.triumphspitfire.com/Oiltest.html
kembuaa
Štamgast

Odeslat příspěvekod ALF6 11. 8. 2017 15:03

Omyl, nejvíce se falsuji ty nejznamejsi znacky.

http://www.autoforum.cz/zivot-ridice/pozor-na-falesne-oleje-podivejte-se-do-pancovaci-dilny-mela-obrat-4-miliardy-rocne/

Shell, Mobil, Castrol, Total, BP, Liqui Moly či Elf

Kdo chce perly, hleda třeba oleje Yacco ci Millers Oils. Ta první jmenovana ma kvalitu za slusny peniz. Nebo ještě oleje Sunoco.

Lidi nemaji o tehle olejích skoro ani paru. Ale to je dobře.
ALF6
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kembuaa 11. 8. 2017 15:25

Známe, známe. Falšuje se všechno, na čem se dá pořádně vydělat. Takže tvrdit s jistotou, že Yacco nekoupíme falzifikát...navíc za ty peníze. Raději koupím průměrný olej za průměrný peníz v prověřeném obchodě, než super olej za velký peníz. Pravděpodobnost fejku bude imho vyšší u dražšího. Ale především, nevidím v nejlepších olejích smysl pro běžně používaná, běžná auta. Jo, do něčeho echt možná.
kembuaa
Štamgast

Odeslat příspěvekod DaciaFan 11. 8. 2017 18:17

od filsonu mi stacily sterace, po ctrnacti dnech jsem je radsi vyhodil. olej od generickych prekupniku nikdy, vzlast kdyz osvedceny znacky jsou levnejsi...
DaciaFan
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod tycoon 11. 8. 2017 19:01

rakepka píše:Při nákupu v supermarketu mě včera zaujala akce na motorové oleje značky Carlson (českého výrobce ).

http://e-filson.cz/oleje-5w30/carlson-5 ... rlson.html

Cena tuším krásných akčních 549,- Kč/4L. Kladu si otázku, zda bych našel odvahu takovou "supermarketovou" značku koupit a nalít do svého moderního motoru TSI. Mít starou Felicii tak to řešit asi nebudu. Raději jsem ho nekoupil a v hlavě mi to vrtá, protože všechny specifikace by olej splňovat měl. Měli byste odvahu vy? Co si o tom myslíte?

Já mám na "neznačkový" olej najeto 180 tkm. Dal bych ji i do TSíčka. Ale značku Carlson jsem nestudoval, takže nevím, co je zač.
FR 1.4 TSI 92 kW
ex Fabia 2.0 MPI 85 kW LPG
tycoon
Inventář

Odeslat příspěvekod ALF6 11. 8. 2017 19:41

kembuaa píše:Známe, známe. Falšuje se všechno, na čem se dá pořádně vydělat. Takže tvrdit s jistotou, že Yacco nekoupíme falzifikát...navíc za ty peníze. Raději koupím průměrný olej za průměrný peníz v prověřeném obchodě, než super olej za velký peníz. Pravděpodobnost fejku bude imho vyšší u dražšího. Ale především, nevidím v nejlepších olejích smysl pro běžně používaná, běžná auta. Jo, do něčeho echt možná.

Padelat se vyplatí jen ty nejpouzivanejsi znacky, protože 99,99% lidi je kupuje, nez znacku oleje o které vi jen 5% populace, ze existuje :-)
Proto je lepsi kupovat primo u výrobce a nebo přímého dodavatele - zastoupeni znacky, nez brat ten nejlevnejsi olej z eshopu.

I oleje na estereve bazi mají sve opodstatneni:

http://www.oleje.cz/clanek/Motorove-ole ... -motocykly

Ono totiž výhodou motorových olejů posílených syntetickými estery nebo na bázi syntetických esterů je skutečnost, že vytvářejí dlouhodobě trvanlivý ochranný film na všech součástech motoru, které jsou takto chráněny od okamžiku startu. Syntetické estery se vlivem opačné elektrické polarity svých molekul doslova přilepí ke kovovým povrchům součástí motoru a zajistí tím odolný, dokonale chránící film, který na nich zůstává i poté, kdy je motor mimo provoz a olej není dopravován na mazaná místa. Velmi významně snižují opotřebení motoru při startu a poskytují vynikající ochranu motoru v celém rozsahu provozních teplot. Nevýhodou je vyšší cena....
ALF6
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pierr3 11. 8. 2017 20:11

tycoon píše:Já mám na "neznačkový" olej najeto 180 tkm.

Bez výměny? :shock:
No ty vole... :D
Pierr3
Inventář

Odeslat příspěvekod Vagi 11. 8. 2017 20:11

Zřejmě kvalitka :D
Vagi
Veterán

Odeslat příspěvekod Lukas063 11. 8. 2017 21:36

:D
Lukas063
Guru

Odeslat příspěvekod kembuaa 11. 8. 2017 21:54

Alf: Může být, nevím. Stejně tak může jít jen o PR kecy. Ale pokud rozumně navržené dlouhodobé testy neprokázaly žádný pozitivní efekt lepších olejů, dokonce ani kratších výměnných intervalů, tak se prostě budu držet předepsané normy, nějaké průměrně kvalitní značky, ke které mám důvěru, totéž v případě prodejce a hyper super oleje nechám nadšencům. ;-)
kembuaa
Štamgast

Odeslat příspěvekod JardaB 11. 8. 2017 22:21

Ja kupuju jen GM oleje, IMHO docela kvalita a urcite to nikdo falsovat nebude, levnejsi olej da praci najit ;-) Maji to vsechna auta, freza I sekacka :-P
A kratsi intervaly urcite pozitivni efekt mit budou, zas se neda verit vsemu...
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Twingo II, 43 kW
Fikus MKII 1.6 TDCI 66 kW
[Fikus 1.6Ti RIP]
JardaB
Guru

Odeslat příspěvekod kembuaa 11. 8. 2017 22:25

V tom testu měli interval výměny krátký nebo absurdně krátký :-) Kdyby někdo pořádně otestoval vliv prodloužených intervalů, to by mohlo být zajímavé. Ale dnes není žádoucí, aby auta vydržela dlouho, vlastně cokoliv.
kembuaa
Štamgast

Odeslat příspěvekod martinsip 12. 8. 2017 00:22

yndezit píše:
kembuaa píše:Bohatě dostačující je třeba běžně k sehnání Total 9000 za bratru 470 Kč za 5 litrů.

Taky kupuju tenhle, ale vrtá mi hlavou zda to není pančovaný olej - prý dokáží dnes velmi dobře napodobit všechny potisky atd. Navíc od někoho z Českého Těšína.
http://www.autoforum.cz/zivot-ridice/pozor-na-falesne-oleje-podivejte-se-do-pancovaci-dilny-mela-obrat-4-miliardy-rocne/

Pokud je to někde z Ostravska, tak to padělek bude. Tam jsou na to experti přeprodávat padělky z Polska. Jestli nakonec nebude lepší ten Carlson ze supermarketu. :hm
Peugeot 308SW 1,6HDi 2010, Fiat Marea Weekend 1,9JTD 2003
Honor view 20
martinsip
Štamgast

Odeslat příspěvekod kembuaa 12. 8. 2017 07:24

jestli víš podle čeho rozpoznat fake konkrétně u toho Total, tak sem s tím...
Mám dvě balení ze dvou obchodů a vypadají stejně. Nikdy jsem nad tím neuvažoval, že bych mohl koupit fake, až tady z toho děláte tak velký problém. :-(
kembuaa
Štamgast

Odeslat příspěvekod yndezit 12. 8. 2017 07:48

A cenu máš kolem 90,- kč/l?
yndezit
Štamgast

Předchozí stránkaDalší stránka