Adaptivní tempomat a manuální převodovka

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod tomanr 3. 7. 2017 12:35

Mám tuto kombináciu. Používam veľmi často ale nechápem prečo by som ho mal chcieť niekedy prepnúť na obyčajný. Načo je to dobre?
tomanr
Inventář

Odeslat příspěvekod glider 3. 7. 2017 12:46

napr. ked mas do 160 a chces ist 180 na tempomat, pripadne niekedy nechces opatrnost toho radaroveho systemu
.bad.decision.matters.
glider
Ja chcem Slovak

Odeslat příspěvekod Arnie J 3. 7. 2017 12:50

nebo chceš jet nastavenou rychlostí, a ne aby se to furt nějak přizpůsobovalo těm, co se motají okolo tebe
SkyActiv-G 165 / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / i-Get 150
Arnie J
Nespavec roku 2007

Odeslat příspěvekod brasci 3. 7. 2017 12:52

Asi tak. Občas by som prijal keby sa to dalo prepínať. Aby tá adaptívnosť bola pridaná funkcia a nie jediná.
brasci
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod tomanr 3. 7. 2017 12:52

Aha. Take situácie ma nezaujímajú. 180 na tempomat by som na Octavii aj tak nešiel.

Čo sa týka opatrnosti, stačí to nastaviť na minimum a bližšie k autám by som aj tak nešiel.
tomanr
Inventář

Odeslat příspěvekod brasci 3. 7. 2017 12:55

No skôr občas sa ti nejaké auto len tak prepletie a už to začne brzdiť aj keď by nemuselo.

A celkom ma štve, že to niekedy zachytáva autá v lavom pruhu. Napr. idem v pravom rýchlejšie ale ono to nastaví rýchlosť toho vlavo, aby som ho nepodbehol. A nie je to chyba, niečo o tom píšu aj v návode a aj to ukáže na palubáku, že zaregistroval auto vlavo a nie vyslovene pred sebou.
brasci
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod tomanr 3. 7. 2017 12:59

Ten v Octavii asi nie je taky sofistikovany. Normalne "podbieham" auta vlavo.
tomanr
Inventář

Odeslat příspěvekod zandome 3. 7. 2017 12:59

ja som to kedysi mal v Golfe, do mesta to bolo super v kombinácii s DSG, samo to prešlo zácpou a ja som si ťukal do mobilu, dalo sa na to spoľahnúť. Paradoxne na diaľnici by som privítal asi viac klasický tempomat, nastaviť 150 a vyblikávať brzdičov, inak to bolo moc opatrné
zandome
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod rakepka 3. 7. 2017 13:02

Jj, u koncernu nejde adaptivní tempomat přepnout na normální. Zatímco mezi normálním tempomatem a omezovačem rychlosti volit jde. Příplatek za adaptivní je cca 10 tis. S automatem bych neváhal. ale takto...
I současný normální tempomat zapnu minimálně, spíš abych si připomenul jeho ovládání :-)) než, že bych ho potřeboval. Jízdy na dálnici v roce bych spočítal na prstech. Asi tedy ne.
rakepka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tomanr 3. 7. 2017 13:02

Ja som mal kedysi klasicky a prave na dialnici mi to prislo zbytocne lebo som to stale musel prestelovavat kedze nie vzdy sa ludia uhybali.
tomanr
Inventář

Odeslat příspěvekod robbert 3. 7. 2017 13:30

addiction píše:U VW ne :-(

A já mám jenom Forda, že?

Každopádně je to dobrá věc, za mě ano i k manuálu...
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod rakepka 3. 7. 2017 13:34

Dnes se nabízí v autech spousta přídavných funkcí, asistentů a serepetiček a pokud člověk nejde vyloženě po co nejnižší ceně, je někdy problém si racionálně zdůvodnit, zda a jak často je využiji a potřebuji. Např. jsem nikdy neměl pocit, že by se mi hodil vyhřívaný volant. Spíš v létě chlazený:-) Myslím si, že situací k využití adaptivního tempomatu v mém případě a navíc s manuální převodovkou by bylo opravdu asi málo.
rakepka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod glider 3. 7. 2017 13:38

Radsej by som si dal blind spot detection...resp. to by mali dat ako seriovu vybavu vsade.
.bad.decision.matters.
glider
Ja chcem Slovak

Odeslat příspěvekod Dix_ 3. 7. 2017 13:41

glider:S tím souhlasím. 8-)
Bez bodů
FI 1.4 44 KW
FIIC 1.2 51 KW Sport
Auto jedině s automatem
Dix_
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod TomZ 3. 7. 2017 13:45

Dix_ píše:U manuálu ne.Tam to neumí popojíždět v kolonách.Ideálně k DSG s Auto Holdem.U Golfu je Higlinu standartně ACC a el.parkovačka+AUTO HOLD.

Proc s autoholdem? Funguje to bez problemu bez nej.
TomZ
Štamgast

Předchozí stránkaDalší stránka