Detailing - koutek lesticu - rady, tipy.

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Jean ViC 2. 4. 2017 19:18

Nebo špatná wapka :)
TCe 120k 205Nm EDC
Jean ViC
Pan Sklenička

Odeslat příspěvekod dismissing 2. 4. 2017 19:21

Wapka průměrná. Najelo se s tím asi tisíc kilometrů, možná ani to ne od nanesení chemie a vodu to stále odpuzovalo hezky s výjimkou oblasti za předními koly a páté dveře už taky nic moc.
dismissing
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Jean ViC 2. 4. 2017 19:23

Moderní wapky mají myci sampon s mikročásticema nebo co to je a to umeje i neošetřené auto dobře...
TCe 120k 205Nm EDC
Jean ViC
Pan Sklenička

Odeslat příspěvekod dismissing 2. 4. 2017 19:27

To je možné, ale já mám za to, že tu byla řeč o mytí jen vodou.
dismissing
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod tombas 2. 4. 2017 20:00

V Ostravě, kde je prach pěkně mastný to taky jen wapkou nejde, ale je to mnohem snazší než když je neošetřený lak.
Já teď použil ech2o podruhé a lak je mnohem hladší, než po prvním použití. Někde jsem četl, že na nový lak je potřeba alespoň 3 aplikace, aby to mělo ten vodoodpudivý efekt s trvalejším efektem. Ale jak jsem psal, klasický tvrdý vosk vydrží mnohem déle.
Popravdě už jsem za ta léta co mám auto vyzkoušel kde co, ale nejdýl asi fungoval PTFE vosk od TurtleVax.
Jenže to všechno zabere spoustu času, tak jsem chtěl vyzkoušet něco rychlejšího a jednoduššího. U mě zatím spokojenost.
tombas
Inventář

Odeslat příspěvekod Anonymni 2. 4. 2017 20:21

zkoušel jsem na tom vodu a zatím jak píšeš, efekt slabší.. možná po třech aplikacích se zlepší..
Anonymni

Odeslat příspěvekod Anonymni 2. 4. 2017 21:43

Nekdo zkusenost s timhle?

Vyuziju ze to mam v schrance, melo by to pomoct odstranit naletou rez a podobne pripecenej bordel na laku

https://www.ebay.com/itm/201435514592
Anonymni

Odeslat příspěvekod dismissing 2. 4. 2017 21:45

To je v podstatě nutnost, jestli chceš dávat tvrdý vosk a leštičkou. Ale jakmile se pustíš i do tohoto, tak ti nebude stačit celý den.
dismissing
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Anonymni 2. 4. 2017 21:47

Tak nejspis pozdeji, na laku jsem nasel mrte bilych tecek, jako nevim jestli to je v laku nebo uz to chytlo nejaky bordel, rypat jsem nejak nerypal.. me to fakt prislo spis jako soucast laku.. ale nevim..
Anonymni

Odeslat příspěvekod tombas 2. 4. 2017 22:07

U nás nedávno dělali na křižovatce nový asfaltový koberec a dneska jsem se pěkně nadřel, abych ten bordel dostal hlavně z prahů dolů.

Na ten clay musíš mít velice důkladně (i několikrát) umyté auto nejlépe speciálním šamponem a důkladně lubrikovat, abys nepoškrábal lak.
Pak musí následovat ošetření voskem. Jak píše dismissing, jeden den nestačí.
tombas
Inventář

Odeslat příspěvekod evlo 2. 4. 2017 22:32

_maty_ píše:Vodicka supr, uvidime jaky to bude mit efekt. A jak prijde vosk, tak jak to pomuze odpuzovat spinu. Cerna neodpousti chyby a pri odpoledni vyjizdce jsem nasel mista, na ktere se musim vic priste zamerit.. pockam na vosk a uvidime jak dal, vedle ve vesnici jsem objevil dost luxusni wapku, takze netreba jezdit az do brna.. luxus

Evlo: hele jak se to zda podivna otazka, sam nad tim ted dumam, asi byla za vic penez a tak jsem se nesel ani podivat.. jinak se mi libi hodne

-- 2. 4. 2017 18:51 --

U makra jsem jen fotil zabordeleni, lestil jsem pred bytovkou doma

Jsem s tím dneska potkal souseda a super, už dvě v Praze minimálně jsou :D se me líbí víc než civic, holt jsem.uchýlil.
evlo
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Anonymni 2. 4. 2017 22:36

Za me jedna z nejpovedenejsich toyot z posledni doby. Cena od 489 tisic takze nejaka vybavena klidne o 100 vic.. takze smolik..

Navic se mi ted spis zacina libi kiwi 10g.. dost mozna se pri pristim vyprodeji skladu necham zlakat :)
Anonymni

Odeslat příspěvekod tombas 2. 4. 2017 22:38

Za 6 let asi zase budu měnit auto, to se bude akorát 10G vyprodávat ne?
tombas
Inventář

Odeslat příspěvekod Anonymni 2. 4. 2017 22:48

To uz nejspis fl 10g
Anonymni

Odeslat příspěvekod tombas 2. 4. 2017 23:37

facelift nevadí, ale bral bych zase sedan.
tombas
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka