Detailing - koutek lesticu - rady, tipy.

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod tombas 31. 3. 2017 14:26

Tak hlavně dodržet postup, správné ředění a první špinavou vrstvu postříkanou roztokem zlehka setřít navlhčenou utěrkou.
Taky asi budu o víkendu leštit, teda jestli budu po zítřejší oslavě schopen :).
tombas
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonym 31. 3. 2017 14:39

speleo píše:FB už dávno neni in, to musíš něco jinýho. Asi Instagram? Nevim co teď letí :))

Snapchat
anonym

Odeslat příspěvekod hopa26 31. 3. 2017 15:43

s cistenim a lestenim sem zacinal taky nenapadne. oslovil jsem admina z detailing fora,nechal si doporucit nejake pripravky s gut pomerem vykon ,cena,aplikace.
samotny postup vypada slozite,ale neni to tak. respektive na vsi pohoda,mesto musi bekt v tomhle na pi cu.
auto postrikam vodou z hadice,aby se namocil ten napeceny a nalepeny prach. potom metodou sampon nejakej hogo fogo nazev a zinilkovou rukavici umyju jednotlive dily,tzn strecha,kapota,blataky ,nakonec prahy .znovu oplachnu pokud jsou echt zahnojeny ostrikam wapkou. susicim rucnikem stahnu mokry velky dily ,pravoreny detailngovy magove tvrdej jen prikladat,ale neutirat. potom aplikuji vosk. nechal jsem si doporucit takovy,ktery odpusti chyby a dobre se s nim dela. nanesu dil blatak,kapota blatak potom se vratim k tomu prvnimu a rozlestim. a to uz ku rva tesi,protoze ten vysedek je viditelny okamzite ,i na prejeti rukou.
no a k vydrzi, delam jak fabku,tak i hondu. auto i po projeti mr dnikem vypada k svetu staci jen dest nebo ostrikani hadici jednou za cas. voskuju asi 3 krat za sezonu. i ted po zime jsou auta docela cista,exponovany mista kolem kol samo ne,tam je ochrana pryc. o myti diskunic nepisu,tam pouzivam jednou za sezonu to co prodavam,navic mam cerny lak,i kdyz se melloj nelibi.


jak to po sobe ctu,vypada to jako strasny sr ani s tim,ale pravda je ,ze to docela bavi. oficialne u toho hlidam deti,takze je pani spokojena-ty se sami zabavej vselijakejma vehiklama odrazecima a slapacima,do toho mi zpivaj z radija nastvani negri hafo rapovy vypalovacky,ja sedim na stokrleti a pouzivam vyzkouseny veci ,ktere funguji a z vysledku se taji dech.
nekdo kdo jede detailingovou ligu nebo extraligu se nad mym postupem mraci,ale zase bejt uplnej silenec bohuzel nemam kdy.
hopa26
Venclovský
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Anonymni 31. 3. 2017 16:28

Tak ocenil bych tip na ten vosk, libi se mi ze pises trikrat za sezonu coz bych zvladl i ja.. klidne sz, pokud je to tajne.. na zbytek kastle mam ten sajrajt od tombase a mam asi 100kc v desetikorunach na wapku.. coz by melo stacit.. kua ja snad pojedu jeste dnes, zitra to je na prd s casem, uz moc planu :-(
Anonymni

Odeslat příspěvekod hopa26 31. 3. 2017 17:06

dej mi do sz mail,preposlu to povidani.
hopa26
Venclovský
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maXX_CZ 31. 3. 2017 17:50

Jako ja jsem asi hodne velkej "prales", kdyz je mi za tezko to ostriknout za dve petky v ty rucni mycce, no nic no...
"Milacku jdu rychle oplachnout auto!"
"Dobre, po vikendu se uvidime zlato."
:D :D
maXX_CZ
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Anonymni 31. 3. 2017 18:51

Uf tak mam to info od hopy.. kurnik to je uz vyssi divci s tim, ze tam chce mit i nejaky cas na to :D nic vosk musi ted pockat, resp musim se zacit pidit po tom kde ho sehnat pripadne si necham pak poradit, ale je to takova veda, ze na nejaky rozjezd zkusim tombasovu vodicku a uterky plus wapku.. holt neni zahradka, tak se to musi takhle operativne ve meste na ulici..
Anonymni

Odeslat příspěvekod tombas 31. 3. 2017 19:13

jo jo, mám to stejně, vosk musí počkat na letní dovolenou na chalupu, teď není na takové šudlání čas.
Navíc mám pak ještě eso v rukávu v podobě CarPro HydrO2. :nenapadne
https://www.youtube.com/watch?v=GbK8unWBrwg
tombas
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kozakm 31. 3. 2017 19:48

Umyval a lestil jsem v utery. Napred ostrik wapkou, pak umyti samponem od Sonaxu a mikrovlaknovou houbou teze znacky. Pote opet ostrik wapkou (obyc voda, na mekcenou se mi jet nechtelo). Nasledovalo osuseni rucnikem a aplikace tuheho vosku - na detailingovych fotech oblibeneho Collinite 476s. Jako aplikator poslouzily modre "kotoucky" od cinana. Po zaschnuti vosku vylesteni mikrovlaknovou uterkou. Nejhur se delala strecha, kterou jsem si nechal nakonec a uz me bolely ruce a mel jsem trochu problem vic pritlacit. Hodily by se alespon male schudky, eventuelne slo otevrit dvere a slapnout na prah.
Cele mi to trvalo hodinu a trictvrte.
kozakm
Nováček

Odeslat příspěvekod Anonymni 31. 3. 2017 19:48

Na pana 8-D

http://youtu.be/CFXfSBR5Q9w

-- 31. 3. 2017 20:50 --

Do velikonoc musim sehnat vosk, budu s autem u nasich, tak pekne pred domem, wapka, klidek, vody dostatek, zadny stres, tady to budu muset trochu natrenovat :)
Anonymni

Odeslat příspěvekod dismissing 31. 3. 2017 20:51

Pokud máš tvrdou vodu a je teplo, tak to žádný klídek není, poznáš.
dismissing
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod hopa26 31. 3. 2017 21:02

ja bych to zase uplne nekazil,pockame az si to vyzkousi. pokud to ususi,stahne vodu,tak ty mapy minimalizuje a zbytek vezme vosk pri lesteni.. dalsi myti a voskovani uz tam ten kamenec tolik nedrzi.... vim ze borci po umyti neutiraj,ale foukaj tu vodu z auta tim fukarem na listi,aby to bylo hned suchy,ale to uz se mi zda trosku moc . :-D
aby maty dnes objednaval za dalsi 2ku fukar z lidlu.
hopa26
Venclovský
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 31. 3. 2017 21:12

Maty má tu "tombasovu vodičku" a tři mikrovláknové utěrky a nic víc nepotřebuje.
Wapkou opláchne civica, na mokrý lak nastříká vodičku, setře a vyleští a za půl hodinky může cucat studené pivo a chytat bronz na zahrádce. :-))
tombas
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Anonymni 31. 3. 2017 21:18

Maty objednal dalsi uterky, aplikatory a vosk :D

-- 31. 3. 2017 22:20 --

MV_cz píše:nech si tam dát nějakej keramickej vosk, pak to budeš jen oplachovat na wapce a cajk, akorát nevím, jestli na úplně nový auto se může hned nějakej vosk dávat

Ja mam skladovku jeste z r2016, takze predpokladam, lak uz je vytvrdly
Anonymni

Odeslat příspěvekod tombas 31. 3. 2017 21:26

No pěkně.
tombas
Inventář
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků