Pískání od pravého předního kola

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod tombas 17. 10. 2016 19:24

je to brzda...
nebo to ložisko, ale sázím na tu brzdu. Může být třeba blbě usazený brzdič, stačí drobná výchylka a už to škrtá, nebo prostě mírně pokřivený kotouč a po delší jízdě se kotouč zahřeje a zvětší objem a je to horší. Něco podobného mi dělá kotoučovka na kole a když lehce stlačím brzdu, tak to přestane.
tombas
Inventář

Odeslat příspěvekod aikoN 18. 10. 2016 08:36

Tak v servisu taky říkají, že to bude brzda. Ptám se jich tedy jak to, když je kontrolovali, čistili a promazávali. Tak, že prý rozebírání třmenů se u toho neprovádí. Že to pouze eventuelně doporučí, když se mechanikovi zdá, že tam je něco špatně a že tady se mu zdálo, že to je v pohodě.

Jinými slovy, prachy za čištění nejspíš vyhozené a polezu ještě znova na třmen někdy příští týden. ***** tak, když tam dojdu, že mi drhne brzda a že to chci vyčistit, tak je snad jasné, že to asi bude chtít vzít z gruntu, ne? :oboze

-- 18. 10. 2016 07:39 --

Dzordz5 píše:
aikoN píše:Jj, dal jsem kolo na zvedák a točil jsem. Kotouč mírně škrtá o destičky, ale podle mě v normě. Kolo se volně protáčí, žádné podezřelé zvuky to nedělá. Zkoušel jsem s tím i vertikálně a horizontálně verglovat a jeví se to pevně.

u mě to taky nešlo poznat. když auto stálo, bylo to v pohodě...

aikoN píše:Ale jak říkám, dělá to až po delší jízdě a to ještě ne furt. A zastavit v odstavném na dálnici a šachovat s heverem koule nemám :D

nemusí to bejt na dálnici (stačí dlouhá rovná silnice) a rozhodně nemusíš šachovat s heverem. Předpokládám, že skrz disky ruku ke kotoučům prostrčíš, ne?

aikoN píše:edit: To pískání mi přijde fakt úplně stejné na tom tvojem videu. Není to btw pažout 307?

jj, je...

No já to myslel tak, že kdybych to chtěl zkusit protočit na zvedáku v momentě, kdy to začne pískat :D

Jinak jo, pravé kolo se mi občas zdá teplejší, než levé. Jen ale o trochu. Ale říkám si, že to může způsobit právě i to ložisko, ne nutně brzda. Ale méně pravděpodobné.

Jojo, tak v tom případě bude asi to samé, když je to navíc skoro stejné auto :-)

-- 18. 10. 2016 07:41 --

holly88 píše:Ahoj, taky bych se připojil. Ložisko v zátěži (auto při jízdě), má trochu vůli, kterou rukou na zvedáku nezjistíš, ať ti zkusí dotáhnout poloosu - ložisko a strhnout hrany na destičkách a kotoučích ;-)

To asi taky nebude na škodu, když už to tam bude...
aikoN
Veterán

Odeslat příspěvekod Hustoles 18. 10. 2016 13:50

Je to psycho :-(
Hustoles
Chameleon Garáže

Odeslat příspěvekod brabus 18. 10. 2016 14:25

Priklanam sa k lozisku
brabus
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod tombas 18. 10. 2016 17:53

Asi ne, ložisko hučí, trvale a v zatáčkách více, ale hned od začátku, ne až po x kilometrech.
tombas
Inventář

Odeslat příspěvekod polda 18. 10. 2016 20:30

Mi zvukovalo ložisko až po cca 15 km a pouze v levé zatáčce.
polda
Inventář

Odeslat příspěvekod 970ka 18. 10. 2016 20:34

Taky bych řekl ložisko,až když se zahřeje,nechal bych to na mechanikovi,tady je to debata o hownu,chlapci :-)
Carrera S, Pana GZ 2000
970ka
Inventář

Odeslat příspěvekod aikoN 27. 10. 2016 09:16

Tak servis našel rýhu na kotouči, prý asi asi nějaký šutr, tak pročistili, zdá se jim to už v pohodě, prý mám pojezdit a říct, jestli to furt dělá.
aikoN
Veterán

Odeslat příspěvekod Lukas063 27. 10. 2016 11:28

The neverending story
Lukas063
Guru

Odeslat příspěvekod aikoN 2. 11. 2016 09:23

Vypadá to, že máš pravdu :D

Dneska jsem to zase asi uslyšel, nejsem si jistý - jak se na to zaměřuju, tak už možná mám slyšiny. Každopádně můžu už s jistotou říct, že to dělá prakticky jen, když je vlhko/prší. Jakmile je hezké počasí, sucho, tak ticho po pěšině :hm
aikoN
Veterán

Odeslat příspěvekod tombas 2. 11. 2016 10:39

Nechceš už konečně vyměnit ložisko, kotouče, desky, brzdovou kapalinu a vyčistit nebo vyměnit brzdič, aby byl klid?
tombas
Inventář

Odeslat příspěvekod aikoN 2. 11. 2016 11:17

A proč měnic deset dalších věcí, kterými to není? Takhle bych uměl opravovat taky :D . Před měsícem a půl jsem to auto měl na servisu za 17 litrů a tak nějak se psychicky necítím na to, navalit do toho znova to samé po tak krátké době.

Naivně si pořád myslím, že servis je od toho, aby zjistil, která věc to dělá a ta se pak vymění.
aikoN
Veterán

Odeslat příspěvekod Moucha 2. 11. 2016 11:22

rýha v kotouči je blbost, tu zbrousíš po jednom zabrždění
Moucha
Gay inventář

Odeslat příspěvekod aikoN 2. 11. 2016 11:29

Nj, jako přijde mi to fakt jako fraška.

To je jako fakt takový problém tyhle věci (ložisko, kotouč, desky, brzdič) zkonstolovat a zjistit, co je špatné? Vždyť to pro mechanika musí být záležitost maximálně na hodinu a kolik je kolem toho ofuků.
aikoN
Veterán

Odeslat příspěvekod tombas 2. 11. 2016 11:45

No vidíš a tady se to řeší už měsíc a nic z toho. Kdybys to nechal vyměnit, můžeme se věnovat něčemu příjemnějšímu ;).
tombas
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka