Pískání od pravého předního kola

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod aikoN 6. 10. 2016 08:34

Poslední dobou se mi po delší jízdě stává, že mi občas začne pískat pravé přední kolo. Jen na chvíli, tak půl minuty, pak je zas tak 5 minut pokoj a znova. Je to asi takový zvuk, jak když najedete na takovou tu pisklavou bílou čáru na dálnici, akorát je ten zvuk přerušovaný, v rytmu otáček kola (a po žádné čáře přitom nejedu :D ). Když máčknu na brzdu, přestane to.

Říkal jsem si, že drhne brzda - dal jsem pročistit a promazat. Nepomohlo, tak jsem zajel do jiného servisu - brzda a ložisko prý dobré. Tak nevím, nějaké nápady?
aikoN
Veterán

Odeslat příspěvekod robbert 6. 10. 2016 09:00

Pneu je ok?
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod aikoN 6. 10. 2016 09:04

Měla by. Dával jsem při té příležitosti i převážit a ok.
aikoN
Veterán

Odeslat příspěvekod Jean ViC 6. 10. 2016 09:05

Zkus dat brzdám někde v serpentinách sodu. Třeba máš na prasklou brzdovou destičku a tou zátěži se to projeví
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička

Odeslat příspěvekod aikoN 6. 10. 2016 10:21

Můžu zkusit, ale neměli by to poznat při čištění té brzdy?
aikoN
Veterán

Odeslat příspěvekod polda 6. 10. 2016 10:33

Měli.Co ložisko?
polda
Inventář

Odeslat příspěvekod aikoN 6. 10. 2016 10:42

Ložisko prý dobré.
aikoN
Veterán

Odeslat příspěvekod metyn 6. 10. 2016 10:47

aikoN píše:Poslední dobou se mi po delší jízdě stává, že mi občas začne pískat pravé přední kolo. Jen na chvíli, tak půl minuty, pak je zas tak 5 minut pokoj a znova. Je to asi takový zvuk, jak když najedete na takovou tu pisklavou bílou čáru na dálnici, akorát je ten zvuk přerušovaný, v rytmu otáček kola (a po žádné čáře přitom nejedu :D ). Když máčknu na brzdu, přestane to.

Říkal jsem si, že drhne brzda - dal jsem pročistit a promazat. Nepomohlo, tak jsem zajel do jiného servisu - brzda a ložisko prý dobré. Tak nevím, nějaké nápady?

no esli to nakonec nebude tím, žes nechal promazat ty brzdy :tleskani :tleskani :tleskani , Meta
metyn
Inventář

Odeslat příspěvekod robbert 6. 10. 2016 11:01

A přehození pneu jsi zkoušel?
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod anonym 6. 10. 2016 11:07

aikoN píše:Můžu zkusit, ale neměli by to poznat při čištění té brzdy?

A fakt to dělali nebo jen účtovali? Zkusil bych servis úplně jinde, jen pro jistotu jestli třeba nemaj nějakou dohodu místní mezi sebou
anonym

Odeslat příspěvekod Lukas063 6. 10. 2016 11:15

servisní korporace...je to boj
Lukas063
Guru

Odeslat příspěvekod Dzordz5 6. 10. 2016 11:23

měl jsem/mám podobnej problém - slabě to píská. Ale je to slyšet hlavně v nižších rychlostech.
Původně to byl šílenej hluk, kterej v servisu nemohli identifikovat. Tak jsem brzo ráno vyjel na dálnici a jel cca 15 km a pak setrvačností zastavil na krajnici. Pravej brzdovej kotouč byl horkej, levej studenej. V servise pak přišli na to, že tam bylo něco zatuhlýho, destičky se nevracely do původní polohy a pískalo/hučelo to. Tohle opravili, chvilku to bylo dobrý a teď to zase dělá (ale už mnohem tišeji). V servise tipovali na kamínek v brzdách, ale to se nepotvrdilo. Objevuje se to náhodně a v servisu jsou bezradný...

Kdybys přišel na to, kde je problém, dej mi prosím vědět... díky
Dzordz5
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod aikoN 6. 10. 2016 11:53

robbert píše:A přehození pneu jsi zkoušel?

Zatím ne.

GrandeurV6 píše:
aikoN píše:Můžu zkusit, ale neměli by to poznat při čištění té brzdy?

A fakt to dělali nebo jen účtovali? Zkusil bych servis úplně jinde, jen pro jistotu jestli třeba nemaj nějakou dohodu místní mezi sebou

To zase jo. Ten druhý servis je navíc právě úplně někde jinde, tam žádná dohoda nehrozí.

Dzordz5: Jasné ;-)
Já když jsem po jízdě zkoušel sahat na kotouče, tak mi ten pravý taky přišel o něco teplejší. Žádný velký rozdíl, ale znát to šlo. U mě je to slyšet většinou kolem 70, ale už jsem si toho párkát všiml i při 100. Sem tam si to i fest hlasitě vrzne např když pomalu dojíždím ke kruháči a brzdím motorem. Ale zpočátku nic, musím jet soustavně tak minimálně 50 km, aby se to začalo projevovat.
aikoN
Veterán

Odeslat příspěvekod robbert 6. 10. 2016 12:56

Počkej, píská to nebo hučí?

Psal jsi, že hučí jako, když jedeš po čáře, proto píšu o pneu. Pokud to píská, bude to něco brzdami...

Nekácet!
robbert
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod aikoN 6. 10. 2016 13:29

Spíš píska. Ale je to tak na pomezí. Na hučení moc vysoká frekvence, na pištění zase nízká.
aikoN
Veterán

Další stránka