Moderní motor na poskakování

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Pan Kája 29. 3. 2016 17:01

Zdravím, pomáhám vybírat rodinný kočár na poposkakování po městě. Nejvíce se líbí ojetý Touran, ale nejsem z toho úplně nadšený, neb to auto má obvykle jezdit tak do 5 km s cca dvěma až třemi přestávkami, což je podle mě zbytečně kruté chování, ale k věci:

Diesel, tuplem s filtry pevných částit lze rovnou vyloučit. Co se ale týče benzínu - motory s přímým vstřikem by měly být na tohle používání citlivější? Přemýšlím jestli má cenu řešit 1.6 FSI nebo místo něj klidně sáhnout po TSI (ač přinejmenším 1.4 TSI si v rychlosti zahřívání nazadá s kdejakým dieselem). Hádám, že nejlepší by bylo ještě někde sehnat starou 1.6 MPi?
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod speleo 29. 3. 2016 17:03

Tourany do určitého roku neměly úplně dobrou pověst co se týče bezporuchovosti. Zvážil bych i jiné možnosti, např. Zafiru, C-Maxe, atd. Jinak z motorů bych opravdu radši koukal po tý 1.6. TSíčkům z těch let bych moc nevěřil.
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 3MPS 29. 3. 2016 17:09

Na 5km jedině elektra. Nejlépe elektro kolo. nebo ještě lépe-šlapací kolo, jak to od Faraona.
3MPS
Štamgast

Odeslat příspěvekod Aštar_Šeran 29. 3. 2016 17:10

Aštar_Šeran
The Baker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Terminator3 29. 3. 2016 17:20

5 km s 3 přestávkami chodím pěšky, škoda to startovat...
Terminator3
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kibitz 29. 3. 2016 17:20

Když na to máš hodinu čas.
Kibitz
Zlatý avatar roku 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pan Kája 29. 3. 2016 19:56

Právě FR-V mi nejvíce padlo do oka, i když najít jej bez úpravy na LPG není úplná sranda, ale byl zatím zamítnut pro menší kufr. Prý hledají něco s třemi isofixy vzadu, kufrem na kočár a zavazadla a ideálně co nejmenší, protože dotyčná ještě neumí moc řídit .)
Ty isofixy dostaly mimo hru skoro všechny možné alternativy, takže je to spíš o tom, jestli tourana, možná caddyho nebo francouze (v té ceně asi delší verze picassa či Scénica). Ani jeden z nich nemá zrovna geniální atmosférické motory a spolehlivou pověst, ale asi je to nejlepší možný kompromis.
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Aštar_Šeran 29. 3. 2016 20:00

No jo, kufr 440 litrů je tak na větší kočár a pár igelitek, takže by se nejspíš řidička musela trochu uskromnit. Dost nešťastné zadání...
Aštar_Šeran
The Baker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Honza42 29. 3. 2016 20:11

Pro ženskou na poskakování asi nejlepší volba tohle:
https://www.youtube.com/watch?v=mbm65-ctyog
Honza42
Inventář

Odeslat příspěvekod eLzyx 29. 3. 2016 20:14

a já myslel, že hopsací míč s dildem
eLzyx
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukas063 29. 3. 2016 20:49

ale dobře vajíčkům s tou žábou nakládá :D
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 29. 3. 2016 23:08

vzhledem k tomu, že pravděpodobnost nehody je jednou za sedesát let nebo tak nějak plus mínus autobus, tak vyřadit si 96 % kandidátů a jezdit ze zbylými 4 % každý den, případně se s nimi trápit každý den, když nehoda ani nemusí přijít, není podle mě efektivní uvažování.

Navíc auto bez isofixu není ikona nebezpečí a ukamenování rodičů. Podle mě isofix zlepší pasivní bezpečnost dítka v sedačce o 25 %. Tot vše. A ta nehoda ani nemusí přijít, je to prostě kolečko...

Bojím se, že výjimečně i o mínus 25 %. Protože sedět pevně přichycen k něčemu a nemít možnost setrvačností se pohybovat, znamená, že kopíruju pohyby pevného nedestruktovatelného skeletu vozu (tuhého tělesa) a můžu jako objekt v sedačce zažít taková zrychlení, až mi to potrhá setrvačností méně držící části těla (nejčastěji vnitřní orgány v dutině břišní), i když nemuselo, seděl bych-li v něčem ne tak tuhém. Závěrem tedy isofix je bonus navíc, ale bez něj bych auta nevyhazoval.

Dále např. strašně nebezpečné mi připadá použití těchto vymezovačů bočních prostorů k dveřím http://cybex-online.com/media/productde ... ix_lsp.png a spojení sedačky s dveřmi vozu. Dveře se mají deformovat. Až sedačka dostane detku od dveří, tak bůh dítěti pomáhej i přes údajné deformační zony v bocích sedačky popsané hustopřísně odborným jazykem, který jsem si musel přečíst 3x, abych si ho přeložil do fyzikální podstaty. http://cybex-online.com/cz/carseats/pallas2fix.html A jen Cybex ví, jestli tam ta řízená deformace vůbec je. Domnívám se že ne, protože nelze nadimentovat plasty pro řízenou deformaci s objektem (dítětem) o minimálně dvojnásobně rozdílné hmotnosti (malé dítě, velké dítě) Jinak není to kritika na Cybex obecně, ale lepit sedačku na dveře je idiotský, nebezpečný a zbytečný počin.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pan Kája 30. 3. 2016 00:07

Ono už tak ani nejde o bezpečnost, jako spíš použití stávajících tří sedaček bez nutnosti řešit jejich výměnu.
Ale to už se dostáváme mimo téma. Fakt by mě zajímalo, jaké motory v podobných vozech nejlépe zvládnou takové brutální používání. Zajímalo by mě, jestli je třeba větší zlo atmosféra s přímým vstřikem nebo turbo bez přímovstřiku (s poctivě měněným olejem).
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jamaco 30. 3. 2016 05:08

Scenic míval 1,6 atmo.. Myslím že i v té poslední generaci.. Asi bych bral něco jednoduchého atmosférického. Nebo nějaká Toyota verso? Tam taky jistě bude atmo... Jaký je rozpočet?
Primovstrik je myslím jen komplikace, na papíře to mělo být skvělý v reálu to nejede žere a ještě občas chce 98 oktanovy benzín..
Co peuget 308.. Tam jsou taky 3 isofixy vzadu v těch verzích s delenymi sedačkami.. Akorát benziny vti asi taky nic moc
jamaco
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod K86 30. 3. 2016 07:12

jakejkoliv neatmo benzin, idealne neprimovstrik
Renault 1.6 nebo 2.0
Peugeot / citroen 1.6 / 2.0
VW 1.6
GVII kombi 1.6 TDI 85kw
S-Max 2.0TDCI 120kw
911 997.1 C 239kw

Používejte pravý jízdní pruh, idioti!!!
K86
Guru
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků