automaticke vypinani blinkru

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod rhplus69 12. 10. 2015 22:33

Dobry den,
za tech 25 let jezdeni si nijak nemuzu zvyknout na automaticke vypinani blinkru na osobnim voze, nikdy to nebudu schvalovat a pokud nekdo vite, jak tu funkci deaktivovat, budu stastnej jak blecha...porad resit jak se Vam packa "automaticky" vypne pri sebemensim srovnani volantu nebo pri jakemkoli manevru a pak jeji opetovne zapinani atd...atd....pro koho pro boha ziviho je tohle udelatko? Pro senilni starce nebo vytrestene panicky nebo zacinajici ridice? Nikdy jsem nepochopil, k cemu to vlastne je, protoze mne to jen prekazi a obtezuje...
diikyyy
rhplus69
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zelvotron 12. 10. 2015 22:40

Kup si Škodu 100.
zelvotron
Štamgast

Odeslat příspěvekod speleo 12. 10. 2015 22:41

Podle mne je to mechanická funkce (výběžek na řízení od volantu, kterej drkne do páčky a tu vypne), páč to už měla i moje prehistorická škodovka z roku 1988 :) Takže odpověď zní, nejde to jednoduše deaktivovat.
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod myšpulín 12. 10. 2015 22:44

U aut které jsem řídil to bylo uděláno mechanicky, takže deaktivace bude asi jen mechanická tj. rozbít tu páčku. Kdysi u firemního Formana jsem to takhle měl a mě to tedy vůbec nevyhovovalo. Nebo si pořiď tramvaj, ty to nemají.
Než jsem to napsal, tak mě už odborník předběhl.
myšpulín
Inventář

Odeslat příspěvekod speleo 12. 10. 2015 22:48

Omlouvám se :oops:
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod rhplus69 12. 10. 2015 23:01

dekuju panove za rychle odpovedi,
muj prispevek byl spis takovym vykrikem do prazdna, ponevac mi prijde, ze tohle temer nikoho dnes uz nerozciluje a vetsina lidi to ani nevnima...na netu jsem prakticky zadne stezovani nenasel :-) ¨
samozrejme jsem vedel, ze ona "funkce" je mechanicka a pujde vyresit jedine ulomenim :-)

a radoby "vtipnemu" predrecnikovi jeste vzkaz: Skodu 100 jsem kdysi mel a prave na ni jsem se naucil, ze blinkr se zapina/vypina rucne kdy a jak to ridic potrebuje dle dane situace a ne sam od sebe O:-) a pokud neni schopen se soustredit na to, ze ho ma vypnout, nema na ceste co delat :-)
rhplus69
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MELLO 12. 10. 2015 23:08

TY si vykrik do prazdna, nebo spis vystrik?
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod yndezit 12. 10. 2015 23:19

Kup si skútr, ty to nemaj.
yndezit
Inventář

Odeslat příspěvekod MELLO 12. 10. 2015 23:49

:D
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod Ol-da 13. 10. 2015 00:19

Já naopak jsem za tuhle funkci vděčný. Obzvlášť v dnešním provozu. Možná to pár jednotlivcům nevyhovuje, zato už se skoro nestává, že by po silnicích jezdila naustále blikající auta, u kterých nikdo neví jestli odbočují, nebo ne.
Ale řidiči se pak asi nudili, tak vymysleli jinou fintu na obveselení na silnicích a blinkry zapínají teprve až když už odbočují, takže nikdo kolem nich do poslední chvíle neví kam vlastně pojednou, nebo že chtějí odbočit. A to je taky moc bezva.
Ol-da

Odeslat příspěvekod MELLO 13. 10. 2015 06:14

Pod toto se podepisuju
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod Ludek_II 13. 10. 2015 07:25

Ne
Ludek_II
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod MELLO 13. 10. 2015 07:27

A koho to sere?
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod Honza42 13. 10. 2015 07:35

Na křižovatkách to funguje dobře a v ostatních situacích ti postačí trojblik.
Kdo se za 35 let nedokázal přizpůsobit, nezaslouží si žít. Evoluce.
Honza42
Inventář

Odeslat příspěvekod Ludek_II 13. 10. 2015 07:37

Rhplus69 je jako dinosaurus. Vyhyne. A silnice ovladnou blinkrovni savci a ptak Mello.
Ludek_II
Pozorovatel

Další stránka