Bílý kouř

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod VWBKP 20. 9. 2015 10:27

Zdravím,
nedávno jsem trochu protáhl pašáka a topil pod kotlem víc než je normální jízda... CCA po 30km na zahřátí oleje a tak jsem zkrátka jel naplno dalších asi 20km. Když jsem dojel domu, nechal jsem motor tak 2 minuty dochladit na volnoběh a pak jsem jestě musel přejet cca 100m po ulici... jenže když jsem se rozjel rychlostí chůze cca 5-10km/h po ulici s bídou na čtvt plynu tak s hrůzou koukám do zrcátka že je zamnou obrovský oblak bílo-šedého kouře dlouch tak 5-10 metrů, který se tak líně valí po silnici... Nebyl to takovej ten černej humel co mají všechny nafťáky když se na ně dupne, spíš mi to příslo jako olej nebo voda ale zkrátka netuším. Voda ani olej se neztrácí, jezdím od výměny k výměně. Jinak jde o 2.0 TDI nelítáno 100k a vymazlenej pravidelnej seris, vstřikovače na svolávačce měněný před 10K takže tam taky asi nic nebude...
Nenapadá nějakýho zkušenýho garážistu, co by to mohlo způsobovat? :?: :-D
VWBKP
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonym 20. 9. 2015 10:53

Turbo v píči
anonym

Odeslat příspěvekod ace2 20. 9. 2015 11:21

jj jsi to zabil. Tohle auto neni na sportovni jizdu, navic uz ma svuj vek. Uzil jsi ho nevhodnym zpusobem a proto selhalo.
ace2
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vagi 20. 9. 2015 11:21

Po té ostřejší jízdě bych začal pravidelně kontrolovat hladinu vody a oleje. Hlava? Turbo?
3.0 V6
Vagi
Veterán

Odeslat příspěvekod speleo 20. 9. 2015 11:23

Bílej kouř bývá nejčastěji voda do válců (těsnění pod hlavou), ale jestli se ti neztrácí, tak nějakým způsobem prosakuje olej v turbu nejspíš.
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod VWBKP 20. 9. 2015 11:25

Ale zas když nic nemizí tak by to mělo být ok. A když jedu normál tak taky nic. Někdo tu kdysi psal že za kouřivost může třeba zanesený EGR.. tak jsem doufal že třeba jen to :D
VWBKP
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Vagi 20. 9. 2015 11:26

Viz speleo. Jezdi a pravidelně kontroluj chl.kapalinu a olej.
3.0 V6
Vagi
Veterán

Odeslat příspěvekod speleo 20. 9. 2015 11:28

Rozhodně znásob kontroly vody i oleje, jestli se ti nic neztrácí a při běžné jízdě to nedělá, tak bych zapomněl na nějaký závody a při nejbližší příležitosti se optal v servisu, čím by to mohlo být. Zjevně to neni nic fatálního, ale v pořádku to nejspíš taky nebude. Možná to může být zanesený EGR ventil, to pravda.
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ace2 20. 9. 2015 11:31

Nechat to vystydnout a prodat, ted s tim budou jen problemy a uz to nikdy nebude jako driv. Pokazdy kdyz s tim pojedeš tak budes vedet ze je to jine nez to puvodne bylo. Tahat Passata na zavodni okruh a 20km mu davat do plna je jasny ze pri tom veku a najezdu to uz neda, to je jako hnat duchodce pesky do 12. patra
ace2
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod epo_ 20. 9. 2015 11:33

Popripade zhodit hadicu z turba a skontrolovat
epo_
Nováček

Odeslat příspěvekod Vagi 20. 9. 2015 11:35

Safra, to 2.0TDI nesnese trocha zátěže?
3.0 V6
Vagi
Veterán

Odeslat příspěvekod eLzyx 20. 9. 2015 11:37

vždyť je to VW
eLzyx
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod VWBKP 20. 9. 2015 12:06

Tak to nebyl žádnej extra výkon na okruhu, prostě jen 15-20km tak na 70-80% po okreskách pro radost... si myslím že by mohl zvládnout, kor když motor má 51k pač byl v záruce měněnej pač přestal mazat... :D
VWBKP
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Filo0 20. 9. 2015 12:24

To je ten 2.0 čo hlavy praskajú na počkanie nie
╭∩╮(︶︿︶)╭∩╮
220 CDi, 170PS, 400Nm - W204 navždy bokom <3
( ͡° ͜ʖ ͡°)
Filo0
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod VWBKP 20. 9. 2015 12:26

BKP
VWBKP
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků