Opel Corsa B - problémy s vybíjením baterie

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Jean ViC 25. 8. 2015 13:23

tak jestli tech 12,8V je mereno bez zateze, tak v zatezi muze byt o odost mene...
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vana666 25. 8. 2015 13:27

Co znamená že nenastartuje? Netočí motorem vůbec, nebo točí pomalu, nebo točí rychle a motor stejně nechytne ? Kolik voltů je na baterce během startování ?
To je řeč jak rozprávka ...
Vana666
Servismen
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod orgasmic 25. 8. 2015 14:06

A nemáš třeba neoriginál rádio?
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod puk123 25. 8. 2015 14:17

Prošel jsi to ukostření - očistil, dotáhl?
puk123
Veterán

Odeslat příspěvekod harmiczek 25. 8. 2015 14:41

Zkoušel sem to s baterií z mámy Ibizy a s tou to taky nenaskočí. Startér točí pomalu,otáčky se ani nehnou a když jsem to zkusil držet díl tak se úplně zastavil,trochu se otočil a zase zastavil a takhle dokola. Navíc se ozývá cvakání zepředu od spolujezdce což bude tipuju to že v těch místech je umístěn startér. Ukostření jsem očistil co jsem našel jedno přímo u baterky a jedno za motorem. Neoriginální rádio mám ale to je v autě od doby co ho ještě koupila babi která ho měla předemnou.
harmiczek
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 25. 8. 2015 17:24

Prostě baterka nedodá potřebný proud!

Vadná baterka, vadné dobíjení, vadný startér, špatný kontakt na kabelech ke startéru - velký úbytek napětí.

Jednoduché třeba připojit měřák na kontakty baterky a podle toho co bude ukazovat při nabíjení, startování se dá usoudit co je vadné.

Tipuji vadný regulátor napětí - provalená dioda v alternátoru. (pokud jsi baterku namontoval a startoval až později)

Samozřejmě pokud byla baterka OK a hned po namontování neprotočí startérem tak asi vadný startér.
Naposledy upravil soban dne 25. 8. 2015 17:29, celkově upraveno 2
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Neurotic 25. 8. 2015 17:28

harmiczek píše:Zkoušel sem to s baterií z mámy Ibizy a s tou to taky nenaskočí. Startér točí pomalu,otáčky se ani nehnou a když jsem to zkusil držet díl tak se úplně zastavil,trochu se otočil a zase zastavil a takhle dokola. Navíc se ozývá cvakání zepředu od spolujezdce což bude tipuju to že v těch místech je umístěn startér. Ukostření jsem očistil co jsem našel jedno přímo u baterky a jedno za motorem. Neoriginální rádio mám ale to je v autě od doby co ho ještě koupila babi která ho měla předemnou.

To vypadá na startér KO
Neurotic
Štamgast

Odeslat příspěvekod harmiczek 25. 8. 2015 19:37

Jo nakonec to vypadá na KO startér protože je pravda že od doby co auto mám chytalo až tak na 3 "zaškytání" a po nastartování se občas otáčky držely kolem 500 a moc se jim samo nahoru nechtělo musel sem vždycky přidat trochu plynu.
harmiczek
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukas063 25. 8. 2015 20:48

tak jsi to tak dlouho jebal, až jsi ho dojebal...
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků