Oživení plastových dílů

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod evlo 9. 8. 2015 19:12

tak napsal to ten slovak, ale podle prakticke rady musi zit na slovensku, neverim, ze by to napasl slovak zijici v CR

funguje to i na poskrabane plasty v interieru napr.

Bohuzel i kdyz to znam, tak nemam kde si takto opravit volant po te co hyundai chtel delat, nekolikrat, neuspesne, geo.
evlo
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Jelass 9. 8. 2015 19:40

Na kolik st. nastaveno?
Jelass
Veterán

Odeslat příspěvekod yndezit 9. 8. 2015 20:19

Zacinal jsem opatrne na 350 ale teprve na 600 to zacalo mit ty spravny grady. Stacilo pomalu plymule jet nad plastem a jako kdybych ho strikal cernym lakem. Akorat je treba nezapomenout ze plast v mistech kde na nej nesviti slunce uz vic nezcerna a zacne se tavit, u mne zrcatka kliky dveri a treba naraznik kufru co byl uz kryty dvermi. A pozor blizko lakovanych casti, lak se rad opupinkuje kdyz se tam pistol dyl pridrzi. Je zkratka treba byt jako boxer,furt v pohybu.
yndezit
Štamgast

Odeslat příspěvekod mfilip 9. 8. 2015 20:34

Nevim nevim, jestli to neni ponekud drasticky zpusob, ktery plasty ozivi jen na chvili a dalsi aplikace uz nebude podle mne mozna.
P: O1 1.8T SLX 1999 (5,81l/100 km)
K: OII 2.0 RS TFSI 2008 (5,80l/100 km)
K: Insignia 2.0 CDTi 103kW Ecoflex 2015 (4,55l/100 km)
Lekce češtiny: Dva piva. Skrovek chleba. Vuřt s křenem. Vysoké Mýto. Žvýkačka. Příjdu později. Okurka. Rožni světlo!
mfilip
Veterán

Odeslat příspěvekod Jelass 9. 8. 2015 20:54

Tak na autě mám vlastně jen lišty na nárazníku a spoj zrcátek, lae možná to zkusím ze zajímavosti.
Mondeo Turnier mkIII fl 2.0i Viva, Mitsu Eclipse Cross 1.5T Mivec Intense
p: Kiwi 8G ufo 1.8 i-vtec Sport, GrandCaravan mkV 3.3i V6 SE, Corolla mkXI 1.4 vvti, Fabia mkI 1.4 mpi
"D1.8T: Koupil dvoulitr a jezdí s ním jako s dvoulitrem."
Jelass
Veterán

Odeslat příspěvekod anonym 10. 8. 2015 10:52

Já bych to dal do předehřáté trouby na 200°
anonym

Odeslat příspěvekod Hustoles 12. 8. 2015 10:43

Možná by to šlo i na slunku lupou.. 8-)
Hustoles
Chameleon Garáže

Odeslat příspěvekod Nissan350Z 12. 8. 2015 13:26

U Rencka ani lupy není potřeba... 8-)
Obrázek
Vítěz kategorie VÝKON v soutěži Průměrný výkon garáže 2014, 2016

6,2l V8 - Only milk and juice come in 2 liters...

Enzo Ferrari:"Aerodynamika je pro lidi, co nedokážou postavit pořádný motor"
Nissan350Z
Veterán

Odeslat příspěvekod MELLO 12. 8. 2015 13:40

:oboze
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod Otakar18 4. 9. 2015 07:46

Tak se vracim zpět. Po hovoru s prodejcem leštící pasty 3M, mi bylo sděleno že účinný přípravek na bázi čpavku na odstranění skvrn se již nevyrábí. Zeptal jsem se tedy u nás v jednom malém krámku s potřebami pro motoristy, kde je mimochodem velmi ochotná obsluha a řekli mi že se něco účinného vyrábí a občas to prodávají, ale momentálně to nemají na skladě. Ale při odchodu z krámu na mě majitel ještě zavolal že dobrý je olej, že olej čistí. Zeptal jsem se jaký olej, že mám jen zbytek motorového oleje, on řekl že to je jedno. V garáži jsem vzal hadřík, namočil do oleje a drhnul. Tak pěkný plasty to auto nemělo ani když bylo nové. Sice trochu pochybuju že tak pěkné je to díky tomu že to olej vyčistil, spíš že je to "promaštěné" ale efekt je dokonalý. Utřel sem hadříkem do sucha, mastné to neni a já sem vcelku spokojen. Možná to někomu jako rada pomůže. ;-)
Otakar18
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mfilip 4. 9. 2015 08:06

Jestli kazdy olej, tak to urcite ne. Pokud nejaky olej na plasty, tak pouze silikonovy. A stejne efekt trva jen velmi kratkou chvili, je to dobre tak na vysperkovani auta na svatbu, na den, na dva. Pak uvidis, jak ti jakykoliv olej vabi na plasty prach a zase budes resit, co s tim.

Ze je ti opravdu 18 let? Nemyslim to zle, jen jsem v 18ti resil taky takove podobne kraviny, ted uz moc ne.
Lekce češtiny: Dva piva. Skrovek chleba. Vuřt s křenem. Vysoké Mýto. Žvýkačka. Příjdu později. Okurka. Rožni světlo!
mfilip
Veterán

Odeslat příspěvekod speleo 4. 9. 2015 08:14

Na černé vnější plasty (u Š120) jsem používal takové bílé mléko (renovátor plastů) a docela to fungovalo a chvíli to i vydrželo. Lejt na to olej (a bejt to mastný), to by mě ani nenapadlo.
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod Otakar18 4. 9. 2015 08:17

Psal jsem že to neni vůbec mastný, je to utřený do sucha absolutně a 18 let mi už dávno neni. -)
Otakar18
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mfilip 4. 9. 2015 08:26

Otakar18 píše:Psal jsem že to neni vůbec mastný, je to utřený do sucha absolutně a 18 let mi už dávno neni. -)

Tak mas Otakar18, tak mne to napadlo.

I kdyz to vytres dosucha, tak to proste bude vabit prach vice, nez dosud. Ten efekt s olejem je velmi kratkodoby. Parada na chvili.

-- 4. 9. 2015 08:27 --

speleo píše:Na černé vnější plasty (u Š120) jsem používal takové bílé mléko (renovátor plastů) a docela to fungovalo a chvíli to i vydrželo. Lejt na to olej (a bejt to mastný), to by mě ani nenapadlo.

Mne bracha nosil ze sachty silikonovy olej. To bylo z oleju to nejlepsi, co se pro ten ucel dalo pouzit. Motorovy olej zpusoboval na slunci barevne mapy a jednou jsem pichus vyzkousel i rostlinny olej :-D
mfilip
Veterán

Odeslat příspěvekod Otakar18 4. 9. 2015 08:28

Tak je to už 14 dní co sem to dělal, taky moc nevěřim že je to napořád, ale co se týče prachu, za těch 14 dní vůbec nic a to sem jezdil ted hodně. Uvidíme. Jinak aby jsme si rozuměli, ten prodejce tvrdil že olej dokáže čistit, že tu pastu z toho plastu prostě odstraní. Tak se uvidí časem jestli ji odstranil, anebo je to jen krátkodobý efekt. Vy jste zřejmě pouze jen chtěl oživit už zašlý plast, nikoliv zašpiněný pastou. Proto ten krátkodobí efekt. ;-)
Naposledy upravil Otakar18 dne 4. 9. 2015 08:39, celkově upraveno 2
Otakar18
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka