Oživení plastových dílů

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod speleo 4. 9. 2015 07:30

Jestli máš tu Fiestu jak jsi psal, tak tam plasty (kliky dveří + lišty na dveřích) blednou vlivem UV záření celkem standardně.
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ol-da 4. 9. 2015 07:32

Navíc některé oleje mohou některé plasty narušovat a rozpouštět. Stejně jako třeba brzdová kapalina rozpouští barvy. Ale je to tvoje auto, máš právo si na něj namazat cokoliv chceš.

mfilip: když máš ve svém podpisu lekce čestiny, tak si tam připiš, že u číslovek se žádné koncovky (ti a podobně) nepíšou. Každý si to přece umí přečíst sám i bez nápovědy. Navíc jak by ty koncovky vypadaly v jiných případech? Třeba ve 3ech nebo ve 2ou letech, to je přece děs, to by nenapsal snad nikdo. Ale ti píšou lidé pořád, i lidé evidentně inteligentní. Proboha proč? V žádné škole se nic takového neučí, tak kde to lidé berou?
Ol-da

Odeslat příspěvekod mfilip 4. 9. 2015 07:43

Ol-da píše:mfilip: když máš ve svém podpisu lekce čestiny, tak si tam připiš, že u číslovek se žádné koncovky (ti a podobně) nepíšou. Každý si to přece umí přečíst sám i bez nápovědy. Navíc jak by ty koncovky vypadaly v jiných případech? Třeba ve 3ech nebo ve 2ou letech, to je přece děs, to by nenapsal snad nikdo. Ale ti píšou lidé pořád, i lidé evidentně inteligentní. Proboha proč? V žádné škole se nic takového neučí, tak kde to lidé berou?

V podpisu mám lekci češtiny a ne pravopisu. :-)
Ohledně pravopisu máš pravdu a bdu na to příště pamatovat.
P: O1 1.8T SLX 1999 (5,81l/100 km)
K: OII 2.0 RS TFSI 2008 (5,80l/100 km)
K: Insignia 2.0 CDTi 103kW Ecoflex 2015 (4,55l/100 km)
goes: tak jo, zde jsi vyhral
mfilip
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yndezit 4. 7. 2020 09:37

yndezit píše:Ty vado, sem si cet vcera tohle vlakno a rikam si, pistol mam, objedu s tim auto. A fakt normalne, ono to funguje! Rada z garaze! Vsechny nelakovane dily, vysisovane od slunicka do svetle seda, jsou zas cerne a auto jak zamlada. Normalne zdvojnasobilo hodnotu, jestlipak bazaristi tohle vedi. Zas po case mi neco fakt udelalo radost, takova kravina pritom. Kdo to napsal prvni ma u mne srdcoj.

Nastal čas, objet to znova. To samé auto. A pořád to funguje.
Obrázek
yndezit
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukas063 4. 7. 2020 21:53

Nechce se mi to hledat...čím na to? Mám na autě pár plastu ne moc hezkého vzhledu po těch pár letech...tak bych jim dal trošku te péče.
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yndezit 5. 7. 2020 06:08

No to bys musel do roku 2015. Horkovzdušnou pistolí, na cca 400 stupňů, to je ten nižší stupeň foukání, nahřejvat plast, nezůstávat na jednom místě, spíš pořád švenkovat sem a tam, vracet se, zvlášť na hranici s lakem. Za chvíli až se plast prohřeje, začne pod pistolí zblízka černat. Hodinku na obejití auta, a vypadá hned o něco míň sešle.
yndezit
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zdeněk1123 30. 6. 2021 10:35

Možná se zkuste mrknout ještě tady: https://www.jsemkretenskyspammer.cz/ píšou, že ne každý přípravek je vhodný pro všechny druhy plastů, na to je dobré myslet.
Zdeněk1123
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod TomeekHoleek 30. 6. 2021 10:44

Těmto koumákům jsem svěřil auto a vrátili mi ho s dodrápaným lakem a naleptanými plasty. Nikdy více!
TomeekHoleek
VIP Galerie
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tslany 30. 6. 2021 10:49

Po zkušenostech s nimi můžu říct, že už nikdy víc! Půl roku jsem větrat smrad, jak kdyby mi do auta dali hnůj pod sedačky :-(
Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, si nezaslouží ani svobodu ani bezpečnost.

Z is for залупа!
tslany
Inventář

Odeslat příspěvekod Jean ViC 30. 6. 2021 11:08

Lukas063 píše:Nechce se mi to hledat...čím na to? Mám na autě pár plastu ne moc hezkého vzhledu po těch pár letech...tak bych jim dal trošku te péče.

black to the future je u me ok
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod puk123 30. 6. 2021 11:10

Mně po aplikaci těch sraček měkčené plasty ztvrdly a naopak. :grr:

Že bych to napatlal opačně? :hm
puk123
Veterán

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků