Odborník na bezpečnostní systémy v autech + telematiku

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod krok 25. 10. 2013 11:25

Jen tak na okraj, primární účel systému eCall není bezpečnost či pomoc.
krok
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod davpro 25. 10. 2013 12:12

Zdarec - tihle se tím zabývají a vyvíjejí to - http://virtualky.vitkovice.cz/MSV-2013/indexcz.html
Seat Leon ST 1.5 TSI 96kw FR (2019)
davpro
Štamgast

Odeslat příspěvekod majklb 29. 10. 2013 08:00

Ano, myslel jsem například ty systémy od Volva.
Jinak já samozřejmě vím, alespoň zhruba, které firmy v této oblasti mají zajímavé systémy, ale spíš jsem myslel, aby mi někdo napsal třeba ty méně známé, které ale jsou něčím zajímavé. Jinak Volvo a Mercedes + teď Ford v té běžnější třídě bych osobně označil za ty vedoucí firmy v této oblasti. Teď mě napadl ještě Lexus, který taky v této oblasti určitě nezaostává.

Děkuji všem, kteří odpověděli k tématu. Zejména Davprovi, o aktivitě této firmy jsem dosud neslyšel.
majklb
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod orgasmic 29. 10. 2013 08:21

NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Poslední varování

Odeslat příspěvekod spitfireXIV 29. 10. 2013 11:36

i když na displeji žádné auto jedoucí v protisměru nevidíte, nemusí to být vždycky pravda.

A to se vyplatí. :mrgreen:
spitfireXIV
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod Antiradary BEL 29. 10. 2013 12:20

majklb píše:Píšu diplomovou práci o systémech včasného varování v silničním provozu a rád bych zde zkusil najít nějaké odborníky v této oblasti. Nebo tipy, co vše vůbec existuje v této oblasti.
Jde mi o systémy v autech, které dokáží pomocí předejít nehodě - adaptivní tempomat, hlídání mrtvého úhlu, lane assistant, automatické zastavení při detekci chodce a podobné. Byl bych rád, kdybyste napsali co za nejnovější vychytávky existuje + automobilka, která s tím přišla, nebo která (případně které to montují do aut) a název u dané automobilky. Pokud byste někdo byl přímo z automobilky a nebo znal nějakého odborníka třeba i na 1 tento systém, budu vám velice vděčný.

Tu diplomovou práci, pokud bude opravdu kvalitní, bych celkem rád viděl. Hodně těchto systémů funguje na radarových nebo laserových frekvencích, které se používají i u policejních radarů a lidarů, takže pak různě kolidují s detektory nebo rušičkami.
Třeba zrovna teď testuji nový Stinger VIP, který má speciální K pásmo pro radary s nízkým výkonem, např. Multaradar CD a filtrace falešných poplachů (FP) funguje tak dobře, že lze projet celou Prahu bez FP nebo s jejím naprostým minimem. Pak stačí jedno auto s podobným systémem a Stinger řve i několik minut v kuse, dokud se takový zdroj nevzdálí na dostatečnou vzdálenost.
m4lcolm: Je sranda, kolik jedincu se nechalo zmanipulovat, ze se dobrovolne biji za cizi financni zajmy jako uzitecni idioti.
Antiradary BEL
Servismen

Odeslat příspěvekod majklb 29. 10. 2013 21:33

Antiradary BEL - obávám se, že nebudu zacházet až do takových detailů. Hlavní témata jsou telematické systémy a pak ty systémy v autech, které dokážou pomoci předejít nehodě, nebo jí zmírnit.

Chtěl bych zde položit poddotaz - mám problémy s nalezením dobrých zahraničních systémů sledování dopravy. Například jsem zjistil, že v Nizozemí používají mobilní síť a sčítají počet sim karet v oblasti, ale nejsem schopný zatím najít nic více o tomto či jiném zajímavém řešení. Máte někdo nějaké zkušenosti + znáte nějaké zajímavé fungující systémy?
majklb
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JirkaK 31. 10. 2013 09:28

Tak si říkám, že až někdo zapne u nějaké velké křižovatky za pár let radarovou nebo GPS rušičku, začnou se dít docela zajímavé věci......
Jinak zatím jsem se setkal jen v našem okresním městě s hlídáním provozu na semaforech - že to na odbočení nebo z boční ulice hodí zelenou jen když tam něco přijede. Jenže to soudruzi konstruktéři nějak nedomysleli - na takový autobus to funguje v pohodě. Ale s osobákem občas někdo zastaví dál od semaforu a ta smyčka v zemi ho nevezme. S motorkou nebo dokonce na kole tam vystojíte důlek, na ně to nereaguje vůbec....
A otázka je, zda nová auta s těmu automatickými systémy nemají méně nehod hlavně kvůli tomu, že mají za maskou hafo drahých čidel a tak se s tím řidič o to víc bojí nabourat.
Tragédie této země spočívá v tom, že vždy když se v ní začne náhodou dařit lépe, přijdou politici a ve jménu vyšších zájmů všechno zkurví.
Líp už bylo......
JirkaK
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod eLzyx 31. 10. 2013 09:36

majklb píše:Chtěl bych zde položit poddotaz - mám problémy s nalezením dobrých zahraničních systémů sledování dopravy. Například jsem zjistil, že v Nizozemí používají mobilní síť a sčítají počet sim karet v oblasti, ale nejsem schopný zatím najít nic více o tomto či jiném zajímavém řešení. Máte někdo nějaké zkušenosti + znáte nějaké zajímavé fungující systémy?

v ČR se používají data ze sledovacích zařízení, co mají mnohé firmy ve svých služebních autech. A mnohdy jsou ta data používána v rozporu s VOP firmy (předávání dat třetím stranám), tj. zákazníci mnohdy nevědí, že se jejich data přeprodávají dalším subjektům - pravda, data jsou oproštěné o veškeré identifikátory (RZ, firma) :potichu
eLzyx
Veterán

Předchozí stránka