Fabia I - co dělat proti rzi?

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Martab 13. 10. 2013 18:03

Zdravím,
potřeboval bych poradit, jak ošetřit karoserii (hl. podběhy) proti rzi, začali už trochu reznout prahy, ale to se nechalo opravit a znovu přelakovat, ale dočetl jsem se, že se za podběhy (hl. předními) se drží dost špíny a kvůli tomu to tam rezne, když se podívám na spoj blatníku s prahem u řidiče, tak tam jde trochu hnědé vidět, takže tam asi něco bude, takže by to chtělo nějak řešit, ale nevím čím to ošetřit (popřípadě jestli to nějak vyplnit). Případně jak oddělat podběh (počítám, že to bude jen přišroubované těmi TORXy) pokud je tam nějaký speciální grif. Popřípadě jestli znáte ještě nějaké místa které by bylo dobré ošetřit, když už se to bude dělat.

Za každou radu budu rád, akorát ty o tom, že se to má prodat a koupit nové si prosím nechte pro sebe ;) .
Martab
Martab
Nováček

Odeslat příspěvekod sprint 13. 10. 2013 18:04

Máš zástěrky?
Opel Astra ST 1.4T
Škoda Fabia Combi 1.4 TDI
Škoda Favorit GLX
Yamaha Xmax 400

"Pokus je prvním krokem k nezdaru"
sprint
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jelass 13. 10. 2013 18:13

To je rv. tak do 2002,co? :D
Mondeo MK4 1.6eb, Mitsu Eclipse Cross 1.5T Mivec Intense
p:Mondeo MK3 fl 2.0i Viva, Kiwi 8G ufo 1.8 i-vtec Sport, GrandCaravan mkV 3.3i V6 SE, Corolla mkXI 1.4 vvti, Fabia mkI 1.4 mpi
"D1.8T: Koupil dvoulitr a jezdí s ním jako s dvoulitrem."
Jelass
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Martab 13. 10. 2013 18:26

Zástěrky tam jsou (přední), výroba je 04.
Martab
Nováček

Odeslat příspěvekod sprint 13. 10. 2013 18:28

Po FL nebo ještě před?
Opel Astra ST 1.4T
Škoda Fabia Combi 1.4 TDI
Škoda Favorit GLX
Yamaha Xmax 400

"Pokus je prvním krokem k nezdaru"
sprint
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Martab 13. 10. 2013 18:31

Ještě před FL.
Martab
Nováček

Odeslat příspěvekod Ol-da 13. 10. 2013 19:11

Tak ty přední zástěrky sundej a hned pochopíš jak je to s tím usazováním špíny a proč to rezaví. Celé to tam pak důkladně vymej, důkladně vysuš, důkladně zbav případné koroze a důkladně něčím napatlej. Třeba základovou barvou a po zaschnutí něčím nezasychavým a mastným, třeba nějakým voskem a podobně. Já používám tlumex smíchaný s vazelínou. To udělá takovou černou mastnou hmotu, která celkem dobře zůstává na svém místě a nevymývá se. Pochopitelně vodu z vysokotlaké wapky to nevydrží, ale jinak v pohodě. Jak pečlivě to uděláš, tak odolné to bude. A když to pak jednou ročně zkontroluješ, tak to musí vydržet. To je asi jediné místo u fábií, kde se daří korozi.
Podběhy podle mě ošetřovat netřeba, od toho má fabie v podbězích plastové kryty.
Ol-da

Odeslat příspěvekod MELLO 13. 10. 2013 19:14

Pockej az ti zacnou reznout ppate dvere a zadek okolo lamp
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sprint 13. 10. 2013 19:14

To není Mazda. :pozor
Opel Astra ST 1.4T
Škoda Fabia Combi 1.4 TDI
Škoda Favorit GLX
Yamaha Xmax 400

"Pokus je prvním krokem k nezdaru"
sprint
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 13. 10. 2013 19:15

Me to rezlo
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Martab 13. 10. 2013 19:18

To Ol-da : Myslel jsem právě toto místo v podběhu (za zástěrkou). v garáži jsem našel Body primer http://www.bodycolor.cz/cz/katalog-prod ... HB%20BODY/ což by se snad dalo použít. A nebo koupit něco jinýho? A jak jsi to myslel s tou zástěrkou (zatím jsem to sundané neměl)?

To MELLO: Tak dveře snad budou v poho, je to červená, u té to není takový problém co jsem četl, ty dveře reznou u hl. bílé a první roky výroby, ne?
Martab
Nováček

Odeslat příspěvekod sprint 13. 10. 2013 19:19

Jako nevím jak by mohla mít barva vliv na rez. :hm
Opel Astra ST 1.4T
Škoda Fabia Combi 1.4 TDI
Škoda Favorit GLX
Yamaha Xmax 400

"Pokus je prvním krokem k nezdaru"
sprint
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pajjoun 13. 10. 2013 19:20

Na některý barvě neni tak vidět. :D
TS
Pajjoun
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Martab 13. 10. 2013 19:21

Co jsem četl, tak u té základní to rezne více, asi tam je o nějalkou vrstvu méně (je to celkem logické u barvy bez přípaltku), nevím, já tomu nerozumím, vycházím z toho co načtu :D
Martab
Nováček

Odeslat příspěvekod Ol-da 13. 10. 2013 19:24

MELLO píše:Pockej az ti zacnou reznout ppate dvere a zadek okolo lamp

Tak to jsem ještě neviděl. Nemáš to po bouračce na zadek?

-- 13. 10. 2013 20:28 --

Martab píše:To Ol-da : A jak jsi to myslel s tou zástěrkou (zatím jsem to sundané neměl)?

Prostě aby ses pod ně kouknul. Sundat a po vyřešení zase nasadit, ne sundat a zahodit.
Ol-da

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků