Parkoací senzory

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod uzi.vatel 3. 9. 2013 12:49

Zdar,

pořídil jsem novou Mazdu 3 - bohužel už byl dostupný pouze skladový kousek bez možnosti úprav.
Teď chci doplnit parkovací senzory a přemýšlím, jestli se vyplatí kupovat originál od Mazdy - cca. 8800 Kč, nebo sáhnout po neorigoš. a nechat přelakovat.

Jeden prodejce mě varoval, že přelakované neoriginály jsou méně spolehlivé, ale technicky nevidím žádný rozdíl. Máte nějakou zkušenost?

Dík
uzi.vatel
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Moucha 3. 9. 2013 12:51

koupil bych original a nabastlil bych hned nové auto, nebo tam rovnou dej 28" kola a křídlo a je to :D
Moucha
Gay inventář

Odeslat příspěvekod Dong 3. 9. 2013 14:41

Mel sem sencory za 400Kc a fungovaly spolehlive cca 1,5roku pak sem auto prodal. Jen samozrejme nevypadaly tak dobre jako original a neukazovaly nic na displeji PP.
Dobastlili sme je na misto puvodnich (kdyby tam byly). Podle me vetsinou (ne)spolehlivost neoriginalnich senzoru zavisi hlavne na umisteni.
Jo a malem bych zapomnel, ja je nelakoval, protoze FoFo je mel v plastove ochranne liste zadniho narazniku.
Dong
Dong
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Jelass 3. 9. 2013 14:58

Je otázka jak záruka, ale osobně s dodělávkama žádný problém. Známý automechanik dokonce kupoval nějaké za 25usd komplet a dával je furt do aut. Taky je možnost, že ti tam i v Mazdě hodí aftermarket a hotovo a ta pravděpodonost není vůbec malá.
Naposledy upravil Jelass dne 3. 9. 2013 15:09, celkově upraveno 1
Jelass
Veterán

Odeslat příspěvekod MELLO 3. 9. 2013 15:01

Moucha píše:koupil bych original a nabastlil bych hned nové auto, nebo tam rovnou dej 28" kola a křídlo a je to :D

:mrgreen: :mrgreen:
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod motorol 3. 9. 2013 16:29

Kup si za 500 neoriginál, stříkni je barvou a zkus ještě mimo auto jakej je rozdíl mezi nabarvenym a dalšim černym. Podle výsledku uvidíš. Já bych se na celý senzory vybodnul...
motorol
Inventář

Odeslat příspěvekod speedisko 3. 9. 2013 17:51

Dodelani originalnich senzoru autorizakem na SII stalo 10 580,- bez DPH. Beztak to neukazuje na swingu. Pry "nelze". A se sedanem se zkratku parkuje blbe.
speedisko
Štamgast

Odeslat příspěvekod Moucha 3. 9. 2013 17:52

tak tak, jedině přes ručku
Moucha
Gay inventář

Odeslat příspěvekod glider 3. 9. 2013 18:00

prd su menej spolahlive, je to jedno
mam cinu z ebay za 15 dolarov a funguje to normalne...

8 litrov je zlodejina a 10 na Supa? ale zas kto kupuje Supa bez senzorov...
.bad.decision.matters.

goes 24.5.2020 23:11
:D dnes jsi vitez
glider
Ja chcem Slovak

Odeslat příspěvekod soban 3. 9. 2013 18:38

Podle mě blbost.

Spíš si pořiď kameru, jsou modelu co se dají do osvětlení SPZ - nevím zda jsou pro tvoje auto - jak tam máš osvětlení SPZ.

Jinak samozřejmě nabarvení sníží citlivost, a u neoriginál nemusí správně sledovat prostor - jiné snímací úhly, jiné umístění....

http://www.bmshop.eu/parkovaci-kamera-m ... -gt-9577c/

http://www.bmshop.eu/parkovaci-kamera-m ... -cx-7-ccd/

http://www.bmshop.eu/parkovaci-kamera-mazda-2-3-10-ccd/

http://www.levnealarmy.cz/eshop/parkova ... a-3-6.html

http://www.audiocom.cz/multimedia/couva ... cx9-1963cz
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pajjoun 3. 9. 2013 19:02

Asi bych se poptal, jestli mi opravdu namontujou origo a jestli je připojeji k palubnímu systému, aby ukazovaly tam, kde maji. Pokud ti tam něco zbastlej navíc, tak se na autorizák vyser a dobastli si to sám za desetinu. Lakování ničemu nevadí. Akorát citlivost origo bejvá do 20 cm, většina dodělávanejch má 30 cm. Ale to nevadí. Prostě jakmile je nula, už jenom cukneš.
TS
Pajjoun
Veterán

Odeslat příspěvekod boss-ivoss 4. 9. 2013 10:52

tak tak, origo mívají lepší citlivost.

Jinak taky doporučuju se optat, jeslti dostaneš originál napojenej na zbytek auta, nebo bastl za 7 stovek
boss-ivoss
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Dong 4. 9. 2013 15:14

Lepsi citlivost jsem nasel i u neoriginal, jen uz nestaly 400kc ale 1500Kc (pokud si dobre vzpominam, tak udavali 10cm).
Dong
Dong
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod djkubas91 4. 9. 2013 17:07

Taky bych se na to vykašlal... Sám jsem se bál sedanu bez senzorů (po 3 letech v hatchi se senzorama), ale zatím ani ťukanec a to se u nás parkuje na centimetry...
djkubas91
Nováček

Odeslat příspěvekod ReVolte 4. 9. 2013 18:34

Neorigo senzorů bych se nebál, už jsem je dával do spousty aut lakovaný i nelakovaný a fungují dobře. Spíš bych si koupil něco trochu dražšího jak ty Sencory, protože kam jsem je dával ,tam někdy popípávaly a hlavně mají pomalou odezvu a když couváš rychleji tak ukážou akorát 0,3 a dřív nic nestíhají.
ReVolte
Kolemjdoucí

Další stránka